جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی رسانه ها و اقتصاد مقاومتی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی رسانه ها و اقتصاد مقاومتی

مقاله علمی و پژوهشی" رسانه ها و اقتصاد مقاومتی " مقاله ای است در 14 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به رسانه ها و اقتصاد مقاومتی ، سبک زندگی ، سرمایه اجتماعی ، مختصات اقتصاد مقاومتی ، کارکرد رسانه ، اصلاح الگوی مصرف ، رویکرد رسانه و سواد رسانه ای اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از راهبرد مدیریت جهادی

ادامه مطلب

closeمقاله تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از راهبرد مدیریت جهادی

مقاله علمی و پژوهشی " تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از راهبرد مدیریت جهادی (مورد مطالعه: سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان)" مقاله ای است در 29 صفحه و با 57 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث اقتصاد مقاومتی، تحریم، راهکار، مبارزه، جهاد پرداخته شده است چکیده مقاله این مقاله با هدف بررسی تأثیر مثبت و معنی‌دار مدیریت جهادی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، که راهبردی مناسب برای پاسخگویی به این مشکلات است، تدوین شد. در این پژوهش متناسب با نیاز روز (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) و مسائل مدیریتی کشور (مدیریت جهادی)، تحقیقی پیرامون مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی (توصیفی_پیمایشی) در سازمان تأمین اجتماعی استان اصفهان متشکل از یک نمونه 70 نفره (مدیران و نخبگان)، که با استفاده از روش نمونه‌گیری تصادفی ساده، پرسشنامه‌ها در میان آنان توزیع گردید، صورت پذیرفت؛ پس از جمع‌آوری داده‌ها با استفاده از نرم افزار smart -PLS، به تجزیه و تحلیل داده‌ها و استخراج معادلات ساختاری از آنها پرداخته شد؛ نتایج به‌دست آمده نشان می‌دهد که ضریب مسیر بین مدیریت جهادی با اقتصاد مقاومتی 96درصد می‌باشد و مؤید این مطلب است که مدیریت جهادی (متغیرمستقل) به میزان 96 درصد از تغییرات اقتصاد مقاومتی (متغیر وابسته) را تشریح می‌نماید. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله رابطه مدیریت جهادی و استراتژی‌های اقتصاد مقاومتی

ادامه مطلب

closeمقاله رابطه مدیریت جهادی و استراتژی‌های اقتصاد مقاومتی

مقاله علمی و پژوهشی " رابطه مدیریت جهادی و استراتژی‌های اقتصاد مقاومتی" مقاله ای است در 24 صفحه و با 52 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی، استراتژی پرداخته شده است چکیده مقاله پژوهش حاضر با هدف بررسی ارتباط بین مدیریت جهادی و استراتژی های اقتصاد مقاومتی انجام شده است. نتایج نشان داد که از بین ابعاد مدیریت جهادی که شامل مدیریت خدامحوری، نهادینه کردن اخلاق و ارزش­های دینی، قناعت و توجه به بیت­المال، مدیریت مشارکت­پذیر، سخت­کوشی و خستگی­ناپذیری، خودباوری و انعطاف­پذیری و تشکیلات بود، در معادله رگرسیون با تحلیل مسیر معنی­دار بود. بدین معنی که حداقل یکی از متغیرهای مستقل بر متغیر وابسته تأثیر دارد که در این فرایند نهادینه کردن اخلاق و ارزش­های دینی، سخت­کوشی و خستگی­ناپذیری قابلیت پیش­بینی را در اقتصاد مقاومتی دارند. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله علمی و پژوهشی راهبرد اقتصاد مقاومتی و گردشگری سلامت

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی راهبرد اقتصاد مقاومتی و گردشگری سلامت

مقاله علمی و پژوهشی" راهبرد اقتصاد مقاومتی و گردشگری سلامت " مقاله ای است که در 24  صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به راهبرد اقتصاد مقاومتی، توسعه اقتصادی ، توسعه اجتماعی ، خط مشی گذاری و گردشگری سلامت اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله زمینه های تربیتی اقتصاد مقاومتی با محوریت مبانی فلسفی علم النفس امام خمینی(ره)

ادامه مطلب

closeمقاله زمینه های تربیتی اقتصاد مقاومتی با محوریت مبانی فلسفی علم النفس امام خمینی(ره)

مقاله علمی و پژوهشی " زمینه های تربیتی اقتصاد مقاومتی با محوریت مبانی فلسفی علم النفس امام خمینی(ره)" مقاله ای است در 16 صفحه و با 38 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد پژوهشهای اخلاقی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث اقتصاد مقاومتی امام خمینی، ملاصدرا، علم النفس، اخلاق اقتصادی، انسان شناسی، قوای نفس، نفس طبیعی، نفس متعالی پرداخته شده است چکیده مقاله شناخت انسان و لایه های باطنی وجودی او چه نقشی در شناخت اولویت ها و اهداف و روش های تحقق اقتصاد مقاومتی دارد؟مفروض این است که تحقق بسیاری از سیاست های کلی نظام درباره اقتصاد مقاومتی- ابلاغی مقام معظم رهبری- مستقیم یا غیر مستقیم به شناخت ابعاد وجودی انسان(بعنوان اصلی ترین عامل در تمام مراحل هرفرایند اقتصادی)وابسته است؛ سیاست هایی چون : فعال سازی سرمایه های انسانی(سیاست یکم)، توانمند سازی نیروی کار جهت رشد بهره وری(سیاست سوم)، افزایش سهم سرمایه انسانی در چرخه تولید (سیاست پنجم) اصلاح الگوی مصرف(سیاست هشتم) صرفه جویی در هزینه های عمومی(سیاست شانزدهم) جلوگیری از فساد در حوزه های اقتصادی (سیاست نوزدهم) تقویت فرهنگ جهادی در فعالیت های اقتصادی (سیاست بیستم)... بنابراین برنامه ریزی و تلاش در جهت شکوفایی استعداد های متعالی انسانی و تعدیل و تنظیم قوای درونی در مردم و مدیران، مهمترین شرط تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است. امام خمینی(س)شاخص ترین چهره منادی اقتصادِ اسلامیِ جهادی(=اقتصاد مقاومتی)در عصر حاضر، متأثر از علم النفس ملاصدرا که حکمت وانسان کامل راجامع وحی و کشف و عقل می داند، با تعریفی جامع از هویت انسانی، مبتنی بر اصالت روح و با راهنمایی در جهت مدیریت و تعدیل قوای نفس، سیمای انسان مطلوب برای تحقق اقتصاد مقاومتی را ترسیم می نماید. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert صدور پروانه استاندارد برای ۴۱ محصول دانش‌بنیان

ادامه مطلب

closeصدور پروانه استاندارد برای ۴۱ محصول دانش‌بنیان

معاون مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد از افزودن پروانه‌های جدید به سبد استاندارد کشور خبر داد و گفت: در همین چارچوب برای ۴۱ محصول متنوع این حوزه پروانه سی.ا.سی (COC) و سی.او.پی (COP) صادر شد. سید سعید میرنظامی مدنی روز دوشنبه در نشست تخصصی تبیین روند اجرای نظام استاندارد سازی محصولات دانش بنیان در همدان اظهار داشت: ۱۷ پروانه در سال ۹۶ و بقیه در سال قبل و سالجاری برای محصولات دانش بنیان صادر شده است. این محصولات شامل سامانه های جراحی هوشمند، تجهیزات پزشکی، صنایع نفت و گاز، نازل های سی.ان.جی و صنایع مخابراتی است که برای نخستین بار پروانه استاندارد سی.او.سی و سی.او.پی دریافت کردند. وی اضافه کرد: اعطای پروانه نشان استاندارد محدود به استاندارد اجباری و تشویقی نیست و موارد جدیدی به سبد استاندارد سازی کشور افزوده شده است. میرنظامی مدنی ترویج و افزایش پوشش استاندارد را از سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: کاهش واردات، افزایش صادرات و توسعه اقتصاد بدون نفت مهمترین مولفه های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود. به گفته وی توجه به محصولات دانش بنیان می تواند کمک بزرگی به تحقق اقتصاد مقاومتی کرده و از صادرات تک محصولی کشور بکاهد. میرنظامی مدنی با اشاره به بالا بودن نرخ رشد تولیدات علمی در کشور و مطلوب نبودن رشد اقتصادی و توسعه صنعتی خاطرنشان کرد: این فاصله ایجاد شده نشان دهنده موفق نبودن ما در تجاری سازی دانش است. وی تاکید کرد: یکی از اهدف سازمان ملی استاندارد بهبود فضای کسب و کار است و براساس تفاهم نامه صورت گرفته با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، گواهینامه های سی.او.سی و سی.او.پی طبق ساز و کار معینی برای محصولات دانش بنیان صادر می شود. گواهینامه انطباق سی.ا.سی به محصولات دانش بنیانی اعطا می شود که با یک استاندارد ملی، منطقه ای، جامعه ای و یا کارخانه ای مطابقت داشته باشد. گواهینامه سی.ا.پی به آن دسته محصولات دانش بنیان داده می شود که با هیچکدام از انواع استاندارد مطابقت نداشته و محصولی جدید باشد که گواهینامه مورد نظر بر اساس ویژگی های محصول و خود اظهاری تولید کننده صادر می شود.

more_vert صنایع پتروشیمی؛ پشتوانه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

ادامه مطلب

closeصنایع پتروشیمی؛ پشتوانه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

 اشتغال‌زایی از طریق صنایع و بنگاه‌های مولد یکی از موضوعات مورد تاکید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. صنایعی می‌توانند بیشترین سهم در ایجاد اشتغال را داشته‌باشند که با ایجاد ارزش افزوده صادرات‌محور، در برابر نوسان‌های ارزی و کاهش ارزش پول ملی کشورمان دچار تعدیل نیرو نشوند؛ شرایطی که صنایع پتروشیمی کشورمان به طور ویژه از آن برخوردار است. اهداف اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در سال ۸۹ در دیدار رهبری با کارآفرینان مطرح و در سال ۹۲ سیاست‌های کلی این راهبرد اقتصادی به مسئولان کشور و تمام نهادها ابلاغ شد. مهم‌ترین محور اقتصاد مقاومتی درون‌زایی و برون‌نگری است که برای مقابله با تحریم‌ها طراحی و تنظیم شده‌ تا با کمترین وابستگی به خارج از کشور بتوان از این شرایط سخت عبور کرد و به خوداتکایی رسید. یکی مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی بهینه‌سازی مصرف و ایجاد ارزش افزوده با استفاده از منابع موجود و افزایش درآمدهای صادراتی از این طریق است بنابراین می‌توان گفت اصلی‌ترین پایه اقتصاد مقاومتی جلوگیری از خام‌فروشی محسوب می‌شود که تمام این تعریف را می‌توان در صنعت پتروشیمی دید. صنعت پتروشیمی را شاه ‌کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور می‌دانند چراکه بدون خام‌فروشی و با ایجاد ارزش افزوده در بخش نفت و گاز، تولیدات این صنعت حدود یک سوم درآمدهای صادرات غیرنفتی کشورمان را شامل می‌شود. این در حالی‌است که اگر گاز کشورمان حتی با بالاترین قیمت هم صادر شود از آن جایی که بابت آن شغلی در کشور ایجاد ‌و ارزش افزوده خلق نشده‌است، نمی‌تواند انتظارات اقتصاد مقاومتی را برآورده سازد. هر چند صنعت پتروشیمی کشورمان هم از خرداد ماه گذشته در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته اما واقعیت این است که حتی در شرایط تحریم فروش محصولات پتروشیمی بسیار سهل‌تر از فروش نفت است و در واقع صنعت پتروشیمی توانسته کشور را در مقابل بسیاری از تهدیدات مقاوم کند. از این رو بخش قابل توجهی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ترسیم نقشه راه توسعه صنعت پتروشیمی اختصاص دارد. جایگاه صنعت پتروشیمی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی براساس اخبار منتشر شده در رسانه‌های رسمی، صنعت پتروشیمی در حال حاضر در جایگاه ششم میان ۷۱ بخش اقتصادی کشور ایستاده‌است. از سوی دیگر ایران با دارا بودن بیش از ۳۳ تریلیون مترمکعب ذخایر متعارف گاز طبیعی و ۱۵۷میلیارد بشکه ذخایر قابل برداشت نفت خام، پتانسیل قابل‌توجهی برای توسعه صنعت پتروشیمی دارد. به‌همین دلیل در اسناد بالادستی از جمله برنامه‌های شش‌گانه توسعه و اقتصاد مقاومتی به‌طور جدی به استفاده از ظرفیت‌های این صنعت پرداخته‌شده‌است به‌طوری که مواد ۱۳ تا ۱۵ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ترسیم چشم‌انداز این صنعت اختصاص دارد. همچنین بندهای ۴ و ۸ مرتبط با هدفمندی یارانه ها و مدیریت مصرف انرژی و همچنین بند ۱۸ مرتبط با سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز هم به این صنعت مرتبط است. کاهش وابستگی کشور به درآمدهای حاصل از صادرات نفت (بندهای ۱۳ و ۱۸) از موضوعات مطرح‌شده درسیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و در این بندها بر مقابله با ضربه‌پذیری درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز از طریق انتخاب مشتریان راهبردی، ایجاد تنوع در روش‌های فروش، مشارکت دادن بخش خصوصی در فروش و افزایش صادرات گاز، برق، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی و افزایش سالانه‌ سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت تاکید شده است. همچنین بندهای ۱۳ و ۱۵ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مرتبط با موضوع افزایش ارزش افزوده از طریق تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز است که طبق آن مقابله با ضربه‌پذیری درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز از طریق افزایش صادرات گاز، برق، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی وافزایش ارزش افزوده از طریق تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گازو بالا بردن صادرات برق، محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی در دستور کار قرار دارد. حفظ و توسعه ظرفیت‌های تولید نفت و گاز، به‌ویژه در میادین مشترک هم موضوع بند ۱۴ اقتصاد مقاومتی است که در آن بر حفظ و توسعه ظرفیت‌های تولید نفت و گاز، به‌ویژه در میادین مشترک که به صورت غیرمستقیم با صنعت پتروشیمی در ارتباط است، تاکید شده‌است. مدیریت مصرف انرژی از دیگر موضوعات مطرح شده در بندهای ۴ و ۸ اقتصاد مقاومتی است که استفاده از ظرفیت اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در جهت کاهش شدت انرژی و مدیریت مصرف با تاکید بر اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف از سیاست‌های گنجانده شده در این برنامه راهبردی در ارتباط غیرمستقیم با صنعت پتروشیمی است. اما برنامه جهش دوم صنعت پتروشیمی هم از موضوعات مورد توجه قرار گرفته در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که در آن به موضوعاتی از جمله اجرای به‌موقع طرح‌های تامین خوراک پتروشیمی‌های جدید از جمله طرح‌های تولید و بازیافتNGL ، تکمیل و اجرای مجموعه طرح های در دست اجرا و جدید پتروشیمی، بازاریابی و صادرات محصولات پتروشیمی برای بازارهای جدید، حمایت از توسعه واحدهای پایین دستی پتروشیمی از جمله با توسعه «کیمیا شهر»های تخصصی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید در توسعه صنعت پتروشیمی مانند GTPPپرداخته شده که هدف از این سیاست‌گذاری‌ها رسیدن به ارزش تولید محصولات پتروشیمی به ۸۰ میلیارد دلار حداکثر تا سال ۱۴۰۰ است. ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تحقق برنامه راهبردی اقتصاد مقاومتی در پتروشیمی در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان شده و هر چند که در این اسناد بالادستی برنامه‌های مفصلی برای توسعه صنعت پتروشیمی و افزایش ظرفیت آن دیده‌شده است اما پیاده‌سازی این برنامه‌ها نیاز به ایجاد بسترهایی دارد که مهم‌ترین آن، بومی‌سازی دانش فنی و فرآیندهای تولید است. از این‌رو در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به انعقاد قراردادهای بومی‌سازی تجاری فرآیندها با دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید شده است. بهینه‌سازی صادرات و بیشینه‌سازی ارزآوری این صنعت از طریق فروش محصولات با ارزش افزوده بالا، طراحی و ساخت کاتالیست‌ها و ارائه طرح‌های همکاری و ارائه خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور هم از دیگر اقدامات مورد نیاز برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه استفاده از توان واحدهای پتروشیمی کشورمان است. موضوع دیگر تمرکز بر تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز از داخل و انتقال دانش برای ارتقای توان داخل در جهت انجام تولیدات است که باید در اولویت صنایع کشورمان قرار بگیرد چراکه تا زمانی که زیرساخت صنعت پتروشیمی وابسته به خارج باشد هزینه تمام شده تولید این صنایع بالا خواهد بود و توان رقابتی آن در بازارهای بین المللی کاهش می‌یابد. پتروشیمی انتظار اقتصاد مقاومتی در اشتغال را برآورده می‌سازد اشتغالزایی از طریق صنایع و بنگاه‌های مولد یکی از موضوعات مورد تاکید سیاست اقتصاد مقاومتی است و به طور قطع تنها صنایعی می‌توانند بیشترین سهم در ایجاد اشتغال را داشته‌باشند که با ایجاد ارزش افزوده صادرات محور باشند تا در برابر نوسان‌های ارزی و کاهش ارزش پول ملی کشورمان دچار تعدیل نیرو نشوند. بنابراین صنعت صادرات محور و مولد پتروشیمی می‌تواند این بخش از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را برآورده سازد. در حال حاضر تولید هر یک میلیون تن پتروشیمی ۱۷۰ هزار شغل در پایین‌دست صنعت پتروشیمی ایجاد می‌کند و ۱۰۸ هزار نفر به صورت مستقیم در صنعت پتروشیمی مشغول به‌کار هستند و که با افزایش واحدهای پتروشیمی جمعیت شاغل در این صنعت هم افزایش می یابد. از این رو در حال حاضر ۶۴ واحد پتروشیمی با پیشرفت ۲۰ تا ۹۹ درصد در ایران درحال ساخت است که تا سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ واحد از آنها به بهره‌برداری می‌رسند که با افتتاح این ۲۰ واحد، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور به ۹۱ میلیون تن، محصولات قابل فروش به ۵۱ میلیون تن، درآمد کشور به ۲۵ میلیارد دلار و سهم صادرات به حدود ۱۹ میلیارد دلار می‌رسد و افزایش درآمدهای صادراتی هم به معنای رونق تولید و رشد فرصت‌های شغلی است.

more_vert مقاله تأثیر فعالیت ورزشی مقاومتی بر حافظه و عوامل نوروتروفیکی دانشجویان کم‌تحرک

ادامه مطلب

closeمقاله تأثیر فعالیت ورزشی مقاومتی بر حافظه و عوامل نوروتروفیکی دانشجویان کم‌تحرک

مقاله علمی و پژوهشی" تأثیر فعالیت ورزشی مقاومتی بر حافظه و عوامل نوروتروفیکی دانشجویان کم‌تحرک " مقاله ای است در 19 صفحه با 41 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد رشد و یادگیری حرکتی و ورزشی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات حافظه؛ دانشجو؛ عوامل نوروتروفیکی؛ فعالیت مقاومتی؛ کم‌تحرک مطرح شده است.چکیدهشواهد بسیاری از مطالعات انسانی و حیوانی وجود دارد، مبنی بر اینکه ورزش تأثیرات سودمندی بر سیستم عصبی مرکزی و شناخت دارد. ازاین‌رو هدف از پژوهش حاضر، تعیین تأثیر فعالیت ورزشی مقاومتی بر حافظه و سازوکارهای احتمالی این اثر، یعنی عوامل نوروتروفیکی دانشجویان کم‌تحرک بود.نتایج نشان داد همبستگی بین تغییرات نمرۀ حافظه و بیان هیچ‌یک از عوامل نوروتروفیکی از نظر آماری معنادار نبود یافته‌های این تحقیق نشان داد فعالیت ورزشی می‌تواند به بهبود حافظه منجر شود.محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مروری بر کتاب کارآفرینی ، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری

ادامه مطلب

closeمروری بر کتاب کارآفرینی ، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری

 «کارافرینی، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری راهبرد توسعه کسب و کار دانش‌بنیان» عنوان کتابی است که به کوشش «مهتاب عشقی عراقی» نوشته شده و رویکرد آن اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی است. این کتاب ۳۱۸ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی به چاپ رسیده و با قیمت هر جلد ۵۰ هزار تومان روانه کتابفروشی‌ها شده است. مطالب این کتاب در هفت فصل ارایه شده که فصل نخست آن با عنوان آشنایی با کسب و کارهای دانش ‌بنیان و جایگاه این بخش در توسعه اقتصاد مقاومتی به معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان، ویژگی‌ها و قابلیت‌های این بخش پرداخته و اهمیت حمایت و تسهیلات در این بخش و ارزش‌آفرینی، ایده‌محوری، توانمندسازی اقتصادی و بازاریابی و تجارت داخلی و خارجی با مرزهای دانشی نو با تفضیل و شاخ و برگ متعدد ارایه شده است. فصل دوم این کتاب به نقش پارک‌های علم و فناوری در توسعه کارآفرینی و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخته و اهداف، قابلیت‌ها و مزایای پارک‌ها را شرح داده است و ضمن ارایه تاریخچه مختصری از پارک‌های علم و فناوری جهان، اهمیت شبکه‌سازی ، پشتیبانی از کسب و کارهای جدید، توسعه منطقه‌ای اقتصاد، تحرک نوآوری و تقویت حلقه واسط دانشگاه و جامعه را با مراکز رشد عنوان کرده و کوشیده تا نگاهی نو به حوزه کسب و کار و انتقال ایده تا عمل را عنوان کند. در فصل سوم کتاب نویسنده به نقش مراکز رشد در توسعه کارآفرینی پرداخته و ضمن معرفی این بخش در خصوص طبقه بندی مراکز رشد و کارویژه‌های هر یک از عوامل موثر در بهبود اثربخشی مراکز رشد دانشگاه‌ها، به تجاری سازی یافته‌های تحقیقاتی در فرآیند آزمایشگاه تا بازار، مراکز رشد موتور محرکه اقتصاد مقاومتی و فضای حمایتی از کسب و کارهای نو پرداخته شده است کارآفرینی در کسب و کارهای کوچک ، متوسط و دانش‌بنیان نیز عنوان فصل چهارم این کتاب است که در آن ضمن معرفی کسب و کار متوسط و اهمیت آن‌ها ، راهبردهای توسعه و بهبود وضعیت کسب و کارهای متوسط و کوچک ایران نیز ارایه شده و مراحل شروع و رشد و شیوه‌های حمایت از کسب و کارهای نوین ارایه شده است. آشنایی با موسسات سرمایه گذاری کننده و تکنولوژی و بازاریابی، انجمن‌های حرفه‌ای فواید کسب و کارهای کوچک، فرهنگ سازی و اهمیت آن در کارآفرینی کوچک ، ایجاد موسسات آموزش کارآفرینی دولتی - خصوصی، آموزش از راه دور و رسانه‌ها ، مشاوره کلید موفقیت کسب و کارهای کوچک، مدل‌سازی کسب و کارهای دانش‌بنیان، هنر خدمت به مشتری ، مهارت تیم‌سازی، مدیریت مالکیت فکری برای کسب و کارهای دانش‌بنیان، چرخه فعالیت سرمایه‌گذاری جسورانه در مرزهای دانش نو از جمله مطالبی است که در فصل چهارم این کتاب عنوان شده است. عنوان فصل پنجم این کتاب نیز نقش کارآفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی است که در آن ضمن ارایه پیشینه، گونه‌شناسی و تعریف کارآفرینی؛ کارسازی فردی، اکتسابی، فرصت‌طلبانه، آزاد و مستقل، ابتکاری، پرورشگاهی، درون سازمانی و اداری شرح داده شده است و در ادامه ضمن اهمیت مدیریت کارآفرینی ، انواع مدل‌های کارآفرینی، اهمیت نوآوری در فرایند محصول، ریسک پذیری، پیشگامی، رقابت تهاجمی، خود تجدیدی و خلاقیت مداری عنوان شده است. در ادامه این مبحث نویسنده کوشیده مدل‌هایی از کارآفرینی موفق را با مثال‌های قابل لمس توضیح دهد و در حوزه پیشرفت و فناوری و اشتغالزایی، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، راهکارهای حمایت از تولید داخلی و نقش و جایگاه کارآفرینی در اقتصاد دانش‌بنیان مطالبی را شرح داده است. فصل ششم کتاب نیز حاوی مطالب آموزنده و مبسوطی از نقش آموزش کارآفرینی در اقتصاد دانش‌بنیان را شامل می‌شود که نویسنده در آن تجارب آموزش کارآفرینی در کشورهای محتلف را ارایه کرده ، جایگاه کارآفرینی و مزیت آموزش در این حوزه برای قرن ۲۱ را شرح داده و در ادامه به تحولات آموزش کارآفرینی، انواع دوره‌های آموزشی و ارزیابی آن‌ها، مدل‌های مختلف آموزش کارآفرینی و ویژگی‌های عمده کارآفرینان پرداخته است. فصل هفتم کتاب نیز در خصوص دانشگاه کارآفرین و صنعت است که در این جستار تاریخچه مفصلی از این باب ارایه شده و در ادامه مبحث عوامل کلیدی دانشگاه کارآفرین، پیشنهادات برای بهبود شاخص‌های تربیت نیروی انسانی، فلسفه ایجاد طرح کارا ، فرهنگ سازی کسب و کار نو و علم محور، مولفه‌های کارآفرینی دانشگاهی و رونق تولید با تقویت فضای کارآفرینی دانشگاهی شرح داده شده است. در مقدمه این کتاب آمده است: شرکت‌های دانش‌بنیان راهکاری برای جایگزینی اقتصاد منهای نفت است و اگر ایران بخواهد در فرصت‌های اقتصادی سهمی داشته باشد باید اقتصاد مقاومتی و مولفه‌های آن را به خوبی بشناسد و بر تقویت آن‌ها تکیه کند.

more_vert نقش "خوش‌بینی سازمانی" در رشد بهره‌وری نیروی انسانی

ادامه مطلب

closeنقش "خوش‌بینی سازمانی" در رشد بهره‌وری نیروی انسانی

یک کارشناس بهره‌وری نیروی انسانی گفت: ایجاد فضای خوش بینی در میان کارمندان می تواند موتور محرک سازمان ها برای تحقق هرچه سریعتر اقتصاد مقاومتی در کشور باشد. احمد ستایش در گفت‌وگو با پول‌نیوز با بیان این مطلب اظهار داشت: بی تردید یکی از مهمترین عوامل تسریع در تحقق کامل اقتصاد مقاومتی، توجه به کارمندان و کارکنان به عنوان سرمایه های انسانی است به همین دلیل ایجاد فضای خوش بینی و مثبت اندیشی در میان آنها می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش به سزایی ایفا کند. وی تصریح کرد: محققان و پژوهشگران بارها با انجام تحقیقات متعدد ثابت کرده اند که نوع نگرش و میزان رضایت مندی کارکنان، رابطه مستقیمی با درصد موفقیت یک مجموعه دارد از همین رو آموزش سرمایه های انسانی با شیوه های "خوش بینی سازمانی" می تواند انگیزه های تازه ای را به بدنه ادارات و ارگان ها تزریق کند. نویسنده کتاب سرزمین خوش بینی با بیان اینکه انگیزه ها تنها به مسائل مالی محدود نمی شود، افزود: امروزه بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که سرمایه روان‌شناختی سازمان ها، می تواند مزیت رقابتی را برای آنها فراهم کند و این موضوعی نیست که تنها با پاداش و یا توبیخ (تنبیه) بتوان میزان انگیزه و امیدواری کارمندان را کنترل کرد. وی ادامه داد: سرمایه روان‌شناختی کارکنان یک سازمان، از متغیرهایی نظیر خوش بینی، خودکارآمدی، امیدواری، تاب آوردن و یا همان مقاومت در برابر چالش ها تشکیل می شود مولفه هایی که قابل اندازه گیری، توسعه و پرورش هستند و امکان اعمال مدیریت بر آنها وجود دارد. بنیانگذار تکنیک های نوین خوش بینی با اشاره به اینکه مبنای خوش بینی در عبارت های امیدوار کننده یا تجسم موفقیت جای ندارد، افزود: خوش بینی در نحوه تفکر افراد و درباره علت ها ریشه دارد و نمی توان با شیوه ها و روش های انگیزشی این چالش را مرتفع کرد؛ واقعیت این است که نقش کارمندان و کارکنان در هر مجموعه ای تا حدی است که میزان خوش بینی پرسنل می تواند درصد موفقیت و یا عدم موفقیت آن سازمان را تعیین کند به همین خاطر باید خوش بینی را به طور اصولی در میان نیروی انسانی گسترش داد. وی در ایران با اشاره به اینکه میزان خوش بینی نیروهای انسانی یک اداره قابل سنجش است، عنوان کرد: میزان رویارویی با موانع، ثابت قدم بودن، میزان تلاش برای دستیابی به اهداف تعیین شده سازمان و همچنین چگونگی ایفای وظایف محول شده از جمله معیارهای اندازه گیری میزان خوش بینی کارکنان به اهداف سازمانی است، درواقع نسبت خوش بینى و موفقیت یک ارتباط مستقیم است، هر چه میزان خوش بینى کارکنان بیشتر باشد،آن سازمان در پیشبرد اهدافش موفق تر خواهد بود. ستایش خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های تخصصی آموزش خوش بینی، قرار دادن کتاب و لوح های فشرده از جمله اقداماتی است که باید به طور پیوسته در هر اداره، سازمان، ارگان و نهادی انجام پذیرد تا بدین ترتیب شاهد شادابی و پویایی این سرمایه های انسانی باشیم. وی با بیان اینکه شکوفایی اقتصاد مقاومتی نیازمند افزایش توان کارآمدی منابع انسانی است، افزود: خلاقیت، تفکر، برنامه ریزی و همچنین ارائه مناسب خدمات از جمله مولفه های کارآمدی کارکنان ادارات و نهادها است، از همین رو تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند بستر سازی در عرصه های خود باوری و توانایی فکری، کار و تلاش مفید است تا همه نیازهای جامعه، فراتر از تقاضا، تولید و عرضه شود و بدون شک همه این موارد نیازمند خوش بینی سرمایه های انسانی است. ستایش تاکید کرد: محور قراردادن رشد بهره‌وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی انسانی، افزایش رقابت‌پذیری به عنوان راهبرد کلی در حوزه "اقتصاد مقاومتی" ابلاغ شده است و این امر به تنهایی گویای اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد این سیاست ها است. به همین دلیل زمان آن رسیده تا با اقدامات اثر بخش فعالیت های گسترده ای در حوزه خوش بینی نیروی انسانی انجام شود، اقدامی که باعث افزایش خودباوری و شادابی و پویایی کارکنان مجموعه های مختلف می شود.

more_vert برنامه‌ریزی، رمز جهش تولید

ادامه مطلب

closeبرنامه‌ریزی، رمز جهش تولید

نامگذاری هوشمندانه سال ۹۹ توسط رهبر معظم انقلاب به سال «جهش تولید»، حرکت‌های مهم و تحول جامعه را در سال کنونی جهت‌دهی کرده است و تحقق آن در کنار برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند، نیاز به تلاش چند برابری دارد. سال ۹۹ با قرنطینه خانگی بر اثر شیوع ویروس کرونا آغاز شد و شاید فرصت بی‌مانندی برای همه ما از مسوولان گرفته تا مردم برای استفاده از فرصت‌هایی باشد که بی‌توجه از دست می‌روند؛ برای مسوول از دست رفتن فرصت خدمت، آبادانی و پیشرفت کشور و برای مردم نیز تلاش برای بهتر شدن زندگی و نقش موثر در پیشرفت جامعه.اَبَر بحران کرونا با تمام نکات منفی اما ارزش و معنای حقیقی زندگی را به ما متذکر شد؛ اینکه زندگی فرصت‌های بسیاری برای تلاش مجدانه دارد که گاهی بدون توجه از کنار آن عبور می‌کنیم و باید قدر آن را بدانیم.رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر با نامگذاری اقتصادی سال ها، بارها بر اهمیت قوی شدن کشور با پیشرفت اقتصادی تاکید کرده‌اند و در دو سال اخیر نیز نام سال را به تولید مزین کرده‌اند، سال ۹۸ به نام رونق تولید و سال ۹۹ نیز جهش تولید.ایشان سال ۹۷ را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند، همان سالی که توجه همگان بر اولویت خرید اجناس و تولیدات ایرانی جلب شد.رهبر معظم انقلاب سال ۹۶ را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامیدند. چرا که در شرایط تحریم های آمریکا علیه ملت ایران، این اقتصاد مقاومتی است که می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و راه توسعه را هموار سازد. اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم به قدری شاه کلید توسعه است که سال پیش از آن یعنی سال ۱۳۹۵ را نیز رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاشتند.سال ۹۴ را دولت و ملت، همدلی و همزبانی و سال ۹۳، اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهانی نامیده شد.رهبر معظم انقلاب سال ۹۲ را حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کردند، سال ۹۱ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و سال ۹۰ نیز با عنوان جهاد اقتصادی مزین شد.با نامگذاری سال ۸۹ با عنوان همت مضاعف و کار مضاعف بر همت همگانی برای رشد اقتصادی تاکید شد. تولید یا فرآوری، از اصطلاحات علم اقتصاد، به معنی تهیه کالا و خدمات مورد نیاز با استفاده از منابع و امکانات موجود است. فعالیت تولیدی سلسله اقداماتی است که برای تبدیل منابع به کالاهای مورد نیاز صورت می‌گیرد.بی تردید جهش تولید که امسال مزین به این عنوان است و منجر به افزایش تولید ناخالص داخلی یا همان GDP و پیشرفت اقتصادی می شود، یکی از ابزارهای قدرت هر کشوری است.تولید ناخالص داخلی یکی از مقیاس‌های اندازه اقتصاد است که ارزش کل کالاها و خدمات نهایی تولید شده در کشور در یک بازه زمانی معین را با توجه به واحد پول جاری اندازه‌گیری می‌کند.در این تعریف منظور از کالاها و خدمات نهایی، کالا و خدماتی است که در انتهای زنجیر تولید قرار گرفته‌اند و خود آنها برای تولید و خدمات دیگر خریداری نمی‌شوند.اما این هدف نیازمند برنامه ریزی، تلاش و کوششی است که بتواند بنیه اقتصادی کشور را تقویت و هدف نامگذاری سال را محقق کند.رهبر معظم انقلاب در سخنان زنده و تلویزیونی خود خطاب به ملت ایران به‌ مناسبت عید مبعث و سال نو فرمودند که جهش تولید یکی از ابزارهای قوی‌شدن است که البته الزاماتی از جمله مقابله با قاچاق کالا و واردات بی رویه، اعطای مشوق ها به تولیدکنندگان و برخورد قضایی با سوء استفاده‌کنندگان از کمک های دولتی دارد که این کارها باید امسال انجام شود.حال دولت می تواند تمامی ظرفیت های کشور را برای جهش در تولید بکار گیرد، این ظرفیت می تواند بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و هر بستر دیگر توسعه باشد و به طور قطع مردم نیز پس از تجربه رنج همه گیری کرونا، سال متفاوتی را برای تکاپو و پیشرفت پیش رو دارند.

more_vert کتاب راهنمای جوشکاری

ادامه مطلب

closeکتاب راهنمای جوشکاری

راهنمای جوشکاری: جوش گاز، جوش برق، جوش مقاومتی، جوش آرگون و برشکاری چگونه می توان بدون کمک گرفتن از کسی، دو فلز را جوش داد؟ چگونه به تجربه جوشکاری خود، مطالب علمی بیفزاییم؟ چگونه به جوشکارها در خانه نظارت نماییم؟ چگونه شغلی پردرآمد و جالب ایجاد کنیم؟ و چگونه با این کتاب، به دیگران کمک کنیم؟ فهرست مطالبپیشگفتارپیش درآمداتصالات و تعریف جوشروش های مختلف جوشکاریجوشکاری گازمقدمهوسایل مورد نیازجوشکاری با سایر گازهاجوشکاری برقجوشکاری برق - گاز محافظتعریف وسایل مورد نیازشروع کار با الکترود TIGشروع کار با الکترود MIGشروع کار با الکترود CIGشروع کار جوش نقطه ایجوشکاری مقاومتیابزارضمیمه اول: برشکاریضمیمه دوم: پیشنهاد روش جوشکاری بعضی فلزاتمنابع

more_vert مقاله علمی و پژوهشی آسیب شناسی خط مشی های خصوصی سازی در ایران

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی آسیب شناسی خط مشی های خصوصی سازی در ایران

مقاله علمی و پژوهشی" آسیب شناسی خط مشی های خصوصی سازی در ایران " مقاله ای است که در 25  صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به آسیب شناسی خط مشی های خصوصی سازی در ایران ، اقتصاد مقاومتی ، اصل 44 قانون اساسی ، خصوصی سازی ، ارزیابی خط مشی ، تحلیل مضمونی و سازمان خصوصی سازی اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب اندیشه‌های بنیادین اقتصاد مقاومتی

ادامه مطلب

closeکتاب اندیشه‌های بنیادین اقتصاد مقاومتی

کتاب اندیشه‌های بنیادین اقتصاد مقاومتی نوشته‌ی بیرامعلی بختیاری، به بررسی جنبه‌های مذهبی سیاست اقتصادی، رابطه اسلام و اقتصاد و اوضاع اقتصادی ایران می‌پردازد. هدف این کتاب ایجاد و اصلاح باورهای اقتصادی صحیح برای مردم است تا به موفقیت مالی برسند. باورها مانند فرماندهان مغز انسان هستند و قدرت بسیار زیادی دارند. باورها، زیربنای تحقق اهداف و آرزوهای انسانی هستند. این کتاب در فصل اول و بخش‌هایی از فصل دوم به دنبال تصحیح برخی باورهای اشتباه مسلمانان و مردم ایران در مورد پول و ثروت است. ثروتمند شدن حق همه مردم است. امروزه با پیشرفت‌های تکنولوژی و فن‌آوری قشر متوسط به ویژه کارگران و کارمندان از لحاظ اقتصادی در حال نابودی هستند. اکثریت مردم ایران روز به روز به علل مختلف در حال فقیرتر شدن هستند و اقلیت کمی نیز ثروتمند می‌شوند. شما در بخش‌هایی از فصل دوم و فصل سوم کتاب با اطلاعات مهمی در مورد مدیریت اقتصاد خانواده آشنا می‌شوید. این کتاب می‌آموزد چگونه باید به شکل بنیادین از راه‌های مشروع و قانونی برای جامعه ارزش‌آفرینی کرد و ثروتمند شد. همچنین در این فصل‌ها با ریشه‌های فقر در تفکر اسلامی، سیر تاریخی اقتصاد جهان به شکل کاملاً مختصر و مفید، مفاهیم مهم اقتصاد خانواده مانند درآمد پایدار، استقلال مالی، تفاوت خواسته و نیاز، سرمایه‌گذاری، تفاوت شغل و کسب و کار، بدهی خوب و بد و... آشنا می‌شوید. آشنایی با این مفاهیم باعث موفقیت مالی شما به شکل بنیادین در زندگی می‌شود. همه مردم باید به فکر کسب درآمد پایدار و استقلال مالی باشند‌. اگر خانواده‌ها با دانش استقلال مالی آشنا شوند و آن را جزء برنامه‌های خود قرار دهند، درهای جهان تازه‌ای از ثروت‌آفرینی به روی آنان و در نهایت جامعه اسلامی باز خواهد شد. در بخش‌هایی از کتاب اندیشه‌های بنیادین اقتصاد مقاومتی می‌خوانیم: یکی از اندیشه‌های بنیادین اقتصاد خانواده، این است که پول خود را بیهوده هدر ندهیم؛ بسیاری از الگوهای ما در خرید یا فروش خانواده‌ها، اشتباه و غلط است؛ مثلاً بسیاری از مردم ما چیزهایی را می‌خرند که به آن احتیاج ندارند. اینگونه الگوها و رفتارهای احساسی زودگذر، بسیار سریع از بین می‌روند و به شکل کاملاً آرام و بی‌صدا ریشه‌های زندگی را از درون نابود می‌کند. ما می‌توانیم با حذف تنها بخشی از هزینه‌های غیرضروری زندگی مبلغی پول و سرمایه برای آینده خود و فرزندان‌مان پس‌انداز کنیم. نکته مهم این‌که، هزینه‌های غیرضروری بیشتر برای کارهایی صرف می‌شود که چندان لازمه زندگی نیست. در جامعه امروز، یک بیمه سرمایه‌گذاری عمر برای هر خانواده‌ای مانند نان شب ضروری است. مطمئن باشید اگر خانواده‌های ایرانی در زندگی اقتصادی خود به شکل درست عمل و اقدام کنند، آنگاه کشور عزیزمان ایران از نظر اقتصادی با تحریم‌ها سست نمی‌شود. فرهنگ غالب مردم ما این است که از روی هوا و هوس خرید می‌کنیم یا به توصیه دیگران خریدهای غیرضروری که به آن نیاز نداریم را انجام می‌دهیم. به دنبال زرق و برق زندگی رفتن، ریشه اقتصاد یک خانواده و کشور را نابود می‌کند. به جای این کارها باید دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن و حساب شده بود. فهرست مطالبمقدمهفصل اول: قدرت باورها در بهبود وضعیت اقتصادیتأثیر باورها بر وضعیت اقتصادیبه باورهای‌مان، تبدیل می‌شویمدرسی از عقابمشکلات؛ داروهای تلخ زندگینترسیدن از شکستمسئولیت‌پذیریوقت کافی نداریمتوجه به داشته‌هاوضعیت اقتصادی در گرو تحصیلات نیستفن‌آوری و کیفیت زندگینقش هدف‌مندی و تمرکز به آن در زندگیاهمیت نظم و انضباط در کارهاباورها چگونه ما را ثروتمند یا فقیر می‌کند؟باورها چگونه شکل می‌گیرند؟قدرت باورهاباورهای محدودکننده درباره پولباور به داشتن آب باریکه در زندگی ایرانیانفصل دوم: ریشه‌های فقر در تفکر اسلامی ایرانیآیا فقر در اسلام فضیلت است؟معانی فقر در اسلامنکوهش فقر اقتصادی در اسلامنگاهی نو به پول و ثروترفتار دوگانه با پولاهمیت مدیریت صحیح پولمقایسه رفتار درست و نادرست با پولآثار بی‌پولی در زندگیمرثیه‌ای بر اقتصاد ایرانفصل سوم: مدیریت و کنترل پول و سرمایهضرورت شناخت تفاوت بین خواسته و نیازحلزون درونت را پیدا کنآینده‌نگریداشتن اهداف و آرمان‌های بزرگ در زندگیایمان به هدف‌سرنوشت ما به دست خودمان رقم می‌خوردمدیریت مسئولانه پولچگونه با حقوق کم سرمایه‌گذاری کنیم؟درس‌هایی از تاریخ1. عصر شکار و خوشه‌چینی2. عصر کشاورزی3. عصر صنعتی4. عصر اطلاعاتترویج اندیشه‌های عصر کشاورزی و صنعتی در کشورتغییر و بهبود اندیشه‌هادرآمد پایدار چیست؟چگونه می‌توانیم درآمد پایدار داشته باشیم؟فرق میان شغل و کسب و کارمدیریت و کنترل امور اقتصادی برای خلق ثروتثروت، نتیجه ارزش‌آفرینی استدرآمد زیاد مهم نیست، حفظ کردن آن مهم استتفاوت بدهی خوب و بدابتدا سهم خودتان را بپردازیداستقلال مالی برای خانوادهتفاوت ثروتمندی و پولداریخاتمه

more_vert سئوالات آزمون دکترای رشته اقتصاد نفت و گاز سال 1396

ادامه مطلب

closeسئوالات آزمون دکترای رشته اقتصاد نفت و گاز سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته اقتصاد نفت و گاز سال 1396 در این دفترچه 80 سئوال در زمینه اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، اقتصاد نفت و اقتصاد گاز ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است

more_vert مقاله علمی و پژوهشی اقتصاد اطلاعات و اقتصاد جهانی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی اقتصاد اطلاعات و اقتصاد جهانی

مقاله علمی و پژوهشی" اقتصاد اطلاعات و اقتصاد جهانی " مقاله ای است در 16 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به اقتصاد اطلاعات و اقتصاد جهانی ، فناوری اطلاعات ، فناوری ارتباطات ، کالای اطلاعات ، مکتب سامان بخشی ، اقتصاد صنعتی و اقتصاد جهانی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب راهنمای جوشکاری

ادامه مطلب

closeکتاب راهنمای جوشکاری

راهنمای جوشکاری: جوش گاز، جوش برق، جوش مقاومتی، جوش آرگون و برشکاری چگونه می توان بدون کمک گرفتن از کسی، دو فلز را جوش داد؟ چگونه به تجربه جوشکاری خود، مطالب علمی بیفزاییم؟ چگونه به جوشکارها در خانه نظارت نماییم؟ چگونه شغلی پردرآمد و جالب ایجاد کنیم؟ و چگونه با این کتاب، به دیگران کمک کنیم؟

more_vert حضور ۲۸۶۰ شرکت دانش بنیان در زیر شاخه برق و الکترونیک

ادامه مطلب

closeحضور ۲۸۶۰ شرکت دانش بنیان در زیر شاخه برق و الکترونیک

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: یکی از مزیت های امروز بخش صنعت حضور شرکت های دانش بنیان در زیرشاخه های برق و الکترونیک، مخابرات و تجهیزات پزشکی دانست و از حضور ۲ هزار و ۸۶۰ شرکت در این عرصه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت صنعت، کیوان گردان افزود: بیش از نیمی از واحد های فعال در حوزه برق الکترونیک، مخابرات و تجهیزات پزشکی شرکت های دانش بنیان هستند. گردان تاکید کرد: شرکتهای دانش بنیان با توجه به ظرفیت هایی نظیر اقتصاد مبتنی بر دانش بومی و اتکاء به توان علمی و پژوهشی داخلی از ارکان بسترساز توسعه در چارچوب اقتصاد مقاومتی به شمار می روند. وی اضافه کرد: حضور این تعداد از شرکت های دانش بنیان که به تولید علم و فناوری می پردازند به عنوان یک مزیت و ماهیت برای این صنعت به شمار می رود که می توانند به خودکفایی علمی و تولید به خصوص در زمینه تجهیزات پزشکی دست یابیم. پیش از این رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن وتجارت گفته بود، امسال در چارچوب برنامه های محوری وزارت صنعت، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان همزمان با توسعه و تعمیق ساخت داخل دنبال می شود و امروز برخی واحدهای استارت آپ کشورمان از پیشگامان دانش در سطح جهان هستند. وی خاطرنشان کرد: در قالب یک برنامه جامع و در چارچوب حمایت از دانشجویان برتر و نخبه به شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور، جذب نیروهای نخبه تکلیف شده و همچنین سهمیه جذب سرباز نخبه در این بخش توسط وزارت صنعت اخذ شده است.

more_vert توسعه کارآفرینی فرصتی جهت اعتلای اقتصاد پایدار

ادامه مطلب

closeتوسعه کارآفرینی فرصتی جهت اعتلای اقتصاد پایدار

کارآفرینی موتور محرکه رشد و پیشرفت کشور است که پرداختن به توسعه آن باید به عنوان یک ظرفیت و فرصت ویژه در جهت اهداف اقتصادی در سطح داخلی و بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد و سیاست‌ها و برنامه‌های ویژه در حمایت از آن در نظر گرفته شود.    

more_vert دفترچه سئوالات آزمون دکترای رشته مهندسی اقتصاد کشاورزی سال 1396

ادامه مطلب

closeدفترچه سئوالات آزمون دکترای رشته مهندسی اقتصاد کشاورزی سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته مهندسی اقتصاد کشاورزی سال 1396 در این دفترچه 80 سئوال در زمینه اقتصاد خرد، اقتصادسنجی، اقتصاد توسعه کشاورزی، اقتصاد خرد تکمیلی، اقتصادسنجی تکمیلی و اقتصاد کلان تکمیلی ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است