جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert دانلود مقاله نقش شبکه های اجتماعی مجازی در راهبردهای یادگیری

ادامه مطلب

closeدانلود مقاله نقش شبکه های اجتماعی مجازی در راهبردهای یادگیری

مقاله علمی و پژوهشی نقش شبکه های اجتماعی مجازی در راهبردهای یادگیری خودتنظیمی و رشد توانایی آیندهپژوهی دانشجویان مقاله ای است که در 15 صفحه و با 45 عنوان فهرست منابع منتشر شده است. در این مقاله علمی به موضوعات شبکه‌های اجتماعی مجازی؛ راهبردهای یادگیری خودتنظیمی و رشد توانایی آینده پژوهی اشاره شده است.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی شبکه های اجتماعی مجازی و انقلاب تونس

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی شبکه های اجتماعی مجازی و انقلاب تونس

مقاله علمی و پژوهشی" شبکه های اجتماعی مجازی و انقلاب تونس " مقاله ای است در 14 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به شبکه های اجتماعی مجازی و انقلاب تونس ، اجتماع مجازی و اطلاع رسانی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی نفوذ شبکه های مجازی در میان کاربران ایرانی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی نفوذ شبکه های مجازی در میان کاربران ایرانی

مقاله علمی و پژوهشی" نفوذ شبکه های مجازی در میان کاربران ایرانی " مقاله ای است در 20 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به نفوذ شبکه های مجازی در میان کاربران ایرانی ، اینترنت ، فیس بوک ، توئیتر ، وب نوشت ، ویکی پدیا و کلوپ اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب آموزش حرفه‌ ای ایجاد سیستم مجازی

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش حرفه‌ ای ایجاد سیستم مجازی

در این مجموعه از آموزش قصد داریم تا با پرداختن به نرم‌افزار قدرتمند VMware شما را با نحوه ایجاد یک سیستم مجازی آشنا کنیم. سیستم مجازی به شما کمک می‌کند تا بتوانید در درون ویندوز خود انواع سیستم‌عامل‌ها را داشته باشید. این کار کمک بزرگی به شما خواهد نمود تا بدون بر هم زدن ویندوز و سیستم اصلی خود، بتوانید انواع تست‌های خود را در هر نوع از سیستم‌عامل‌ها که بخواهید انجام دهید. برای مثال: زمانی که یک برنامه نویس اپلیکیشن‌های موبایل، می‌خواهد به کار خود بپردازد با نصب یک سیستم مجازی در درون ویندوز خود برنامه خود را در آن تست می‌نماید و دائما از یک موبایل استفاده نخواهد کرد. در اینجا نیز شما می‌توانید با ایجاد سیستم‌های مجازی و نصب سیستم‌عاملی مانند: ویندوز بر روی آن، به راحتی می‌توانید نیاز خود را به چندین سیستم و سیستم‌عامل در یک زمان برطرف نمایید. مدیران شبکه، کاربران دیگری هستند که از این برنامه استفاده بسیار زیادی را می‌برند؛ آن‌ها می‌توانند با ایجاد شبکه‌های مجازی کارهای خود را در این شبکه‌ها آزمایش نمایند. اما ما اکنون قصد داریم تا این برنامه را به کاربران دیگر پیشنهاد کنیم و به آن‌ها آموزش دهیم که دیگر ابتدا نرم‌افزارها را در یک سیستم مجازی فرا بگیرند تا به یک سطح قابل قبول برسند. منظور ما بیشتر معطوف به برنامه‌های حساس مانند Acronis می‌باشد که اگر یک کاربر در کار با آن دچار اشتباه شود؛ آن اشتباه یک اشتباه بزرگ خواهد بود! فکر می‌کنیم که مقدمات تا اینجا کافی باشد و شما با استفاده‌هایی که می‌توان از برنامه کرد آشنا شده باشید و این نکته را بدانید که از این به بعد حتما از این برنامه استفاده خواهید نمود و پی به فواید بسیار زیاد آن خواهید برد. فهرست مطالبآشنایی با محیط برنامه VMware نحوه ایجاد یک سیستم مجازی نحوه استفاده از یک سیستم مجازی نحوه ارتقا و تغییر تنظیمات یک سیستم مجازی

more_vert مقاله علمی و پژوهشی شبکه اجتماعی مجازی و توسعه فعالیت روابط عمومی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی شبکه اجتماعی مجازی و توسعه فعالیت روابط عمومی

مقاله علمی و پژوهشی" شبکه اجتماعی مجازی و توسعه فعالیت روابط عمومی " مقاله ای است در 30 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به شبکه اجتماعی مجازی و توسعه فعالیت روابط عمومی ، صدا و سیما و وب 2 اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی جوانان ، اوقات فراغت و شبکه های اجتماعی مجازی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی جوانان ، اوقات فراغت و شبکه های اجتماعی مجازی

مقاله علمی و پژوهشی" جوانان ، اوقات فراغت و شبکه های اجتماعی مجازی " مقاله ای است در 22 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به جوانان ، اوقات فراغت و شبکه های اجتماعی مجازی ، فضای شهری ، جامعه شناسی شهری ، نظریه خشنودی و ادبیات شهرسازی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب اینستاگرام: راهکارها و توصیه‌های کاربردی

ادامه مطلب

closeکتاب اینستاگرام: راهکارها و توصیه‌های کاربردی

کتاب اینستاگرام: راهکارها و توصیه‌های کاربردی نوشته‌ی علی محمد رجبی، با زبانی ساده و با بهره‌گیری از تصویرسازی، مفاهیم مختلف و مهارت‌های کاربردی را به شما آموزش می‌دهد. این کتاب، مراحل اشتراک‌گذاری پست و استوری، نصب و ثبت‌نام، تنظیمات اعلان‌ها، IGTV، هک شدن، افزایش امنیت و روش استفاده بهینه از اینستاگرام را در اختیار شما قرار می‌دهد. خیلی از شما بخش مهمی از زمان روزانه خود را در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌گذرانید. در این فضا زندگی می‌کنید. شاد و غمگین می‌شوید، به کارهای روزمره خود می‌پردازید و در دنیای سرگرمی و اخبار غوطه‌ور شده و از دریچه صفحات روشن تلفن همراه خود در دنیایی پرهیاهو به گشت و گذار می‌پردازید ولی یک سوال: تا چه میزان مهارت‌های لازم برای این نوع از زندگی را کسب کرده‌اید؟ آیا با امکانات و ابزارهایی که در فضای مجازی در اختیار دارید آشنا هستید؟ آیا فرصت‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی مجازی را می‌شناسید؟ آیا از سواد کاربری فضای مجازی، سوادرسانه‌ای و سواد اطلاعاتی لازم برخوردارید؟ فهرست مطالبمقدمهنصب و ثبت نام اینستاگراماشتراک پستاشتراک استوریجستجونظر دهیمدیریت نظردهیارسال پیاممدیریت پیامتنظیمات اعلان‌ها دراینستاگرامهک شدن اینستاگرامافزایش امنیت در اینستاگرامجلوگیری از مزاحمت در اینستاگرامکاهش مزاحمت در اینستاگرام

more_vert مقاله علمی و پژوهشی ارتباطات شبکه ای و رهبری مخاطب در شبکه های اجتماعی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی ارتباطات شبکه ای و رهبری مخاطب در شبکه های اجتماعی

مقاله علمی و پژوهشی" ارتباطات شبکه ای و رهبری مخاطب در شبکه های اجتماعی " مقاله ای است در 10 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به ارتباطات شبکه ای و رهبری مخاطب در شبکه های اجتماعی ، رسانه اجتماعی ، فضای مجازی ، وب 2 و شبکه رایانه ای اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب «پیاده‌سازی امنیت در لایه شبکه»

ادامه مطلب

closeکتاب «پیاده‌سازی امنیت در لایه شبکه»

 «پیاده‌سازی امنیت در لایه شبکه» کتابی کاربردی برای کاربران فضای مجازی است که به قلم «امیرامین مقدسی» نوشته شده و از سوی انتشارات «بامداد کتاب» روانه کتابفروشی‌ها شده است. مطالب این کتاب ۹۲ صفحه‌ای که با شمارگان یک‌هزار نسخه به چاپ رسیده و با قیمت هر جلد ۱۵ هزار تومان عرضه شده، در هفت فصل با عنوان‌های درآمد، مدل ios، امنیت شبکه، لایه‌های امنیت شبکه، فایروال، IPSEC۱۰ و امنیت شبکه لایه‌بندی ارائه شده است در فصل اول علاوه بر درآمدی بر فضای مجازی، پیرامون شبکه‌های کامپیوتری و اجزای آن توضیحاتی ارایه شده است. فصل دوم کتاب به صورت تخصصی به شرح مدل ios پرداخته و آن را با مدل‌های دیگر مقایسه کرده است ضمن آنکه حوزه‌ای از سرویس‌های تخصصی و پروتکل‌های آن‌ها را ارایه کرده است. در فصل سوم نویسنده کوشیده مفهوم امنیت و گستره شبکه‌های کامپیوتری ر ا شرح دهد و علاوه بر آن در خصوص امنیت و ICP/IP مطالبی ارایه کرده است. در فصل چهارم کتاب لایه‌های امنیت شبکه‌های کامپیوتری بررسی شده و پردازه تشخیص نفوذ عنوان شده است و در فصل پنجم نیز مقدمه‌ای بر فایروال، انواع آن و موقعیت‌یابی برای آن ارائه شده است. فصل ششم کتاب نیز توضیحات تخصصی و مشروحی برای انواع IPSEE VPN و ساختار آن ارایه شده و در فصل هفتم نیز رویکرد امنیت لایه‌بندی شده شبکه‌های اینترنتی در سطوح امنیت پیرامون، امنیت شبکه، امنیت میزبان، امنیت برنامه کاربردی و امنیت دیتا عنوان شده و شیوه‌های دفاع در حملات و تهدیدها بیان شده است. در مقدمه این کتاب آمده است: مهمترین وظیفه شبکه کامپیوتری فراهم سازی امکان برقراری ارتباط بین گروه‌ها در زمان‌ها و شرایط گوناگون است و برخی محققان امنیت در یک شبکه را معادل استحکام و عدم بروز اختلال در آن می‌دانند. امنیت اطلاعات و شبکه موضوعی پیچیده و با اهمیت است که هدف از آن حفاظت از ارتباطات امن و بدون درز از سیستم‌های ناهمگن دولت، ارتباطات شبکه‌های بی‌سیم، مسیریاب‌ها، سوئیچ‌ها و فایروال است به‌طوریکه خطر دسترسی غیرمجاز از منابع خارجی به صفر و یا حداقل برسد.

more_vert کتاب المپیک واقعی؛ بازی‌های مجازی

ادامه مطلب

closeکتاب المپیک واقعی؛ بازی‌های مجازی

این پرونده ویژه در شماره ۱۸۳ ماهنامه شبکه منتشر شده و شامل مجموعه مقالاتی پیرامون فناوری‌های تازه به کار گرفته شده در المپیک ریو ۲۰۱۶ است. مانند همه المپیک‌های دیگر شاهد ده‌ها فناوری ریز و درشت دیگر در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ بودیم. تیم تحریریه ماهنامه شبکه سعی کرده برخی از آن‌ها را از دل سایت‌ها و خبرها و گزارش‌ها بیرون بکشد و در معرض دیده‌گان خوانندگان قرار دهد. به طور مجزا؛ دو مقاله به موضوع واقعیت مجازی و تاثیر آن در المپیک و همین‌طور مراکزداده و بسترهای شبکه‌ای می‌پردازد و مجموعه مقالات دیگر هر یک سعی می‌کنند از نگاهی متفاوت نوآوری‌های تازه از راه رسیده این بازی‌ها را معرفی و بررسی کنند. فهرست مطالبمقدمه - «المپیک نوآورانه‌ها» فناوری‌های نوآور بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ دوپینگ با تجهیزات پوشیدنی با این فناوری‌ها از بازی‌های المپیک ریو 2016 لذت ببرید ورزشگاهی در خانه شما قهرمانان گمنام بازی‌های المپیک المپیک ریو؛ جولانگاه خودنمایی فناوری‌های امنیتی

more_vert مقاله علمی و پژوهشی رسانه های مجازی و جنبش وال استریت

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی رسانه های مجازی و جنبش وال استریت

مقاله علمی و پژوهشی" رسانه های مجازی و جنبش وال استریت  " مقاله ای است در 16 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به رسانه های مجازی و جنبش وال استریت ، اینترنت ، شبکه های مجازی و فضای سایبری اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله حفظ حقوق شهروند مجازی درراستای منشور حقوق شهروندی

ادامه مطلب

closeمقاله حفظ حقوق شهروند مجازی درراستای منشور حقوق شهروندی

مقاله علمی و پژوهشی " حفظ حقوق شهروند مجازی درراستای منشور حقوق شهروندی " مقاله ای است در 14 صفحه و با 34 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد پژوهشهای اخلاقی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث فضای مجازی,حقوق شهروندی,شهروندمجازی,هویت مجازی پرداخته شده است چکیده مقاله شهروند مجازی یکی از مفاهیمی است که امروزه در موضوعات مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد. شهروند مجازی یا الکترونیک نیز دارای حقوق و تکالیفی است که برای برقراری نظم در جامعه ناگزیر از رعایت آن است. شاید برخی ماهیت نامعین و هویت مجهول برخی کاربران را دلیلی برای عدم رعایت حقوق شهروندی در فضای مجازی و مجاز به هرگونه تعدی، تعرض و تخلفی بدانند.باید یادآور شد که در دهه اخیر، هویت مجازی شاید به روشنی هویت حقیقی افراد نبوده است اما به واسطه رشد شبکه‌های اجتماعی و انتقال تعاملات فردی در شبکه‌های گروهی یا ابزارهای چندرسانه‌ای برخط، موجب شد تا افراد به مرور به سمت بازنمایی حقیقی خود بر مبنای حدود در دنیای واقعی سوق یابند و خود را همانند دنیای واقعی با عناصر هویتی مشخص و همسو با خود واقعی‌شان تعریف کنند.دراین نوشتا ر,به بررسی حقوق شهروندی درفضای مجازی می پردازیم وسعی دربرطرف نمودن چالش های پیش روی دراین زمینه می نمائیم. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب آموزش راه اندازی کامپیوتر مجازی

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش راه اندازی کامپیوتر مجازی

در همین اول بپرسم شما در خانه چند کامپیوتر دارید؟ آیا تا به حال شده بخواهید در خانه شبکه کار کنید؟آیا تا به حال اتفاق افتاده است برای یک بازی یا نرم افزار ویندوز فعلی را تغییر دهید؟آیا تا به حال میخواستید سیستم عامل جدیدی را تجربه کنید در حالی که نمیخواهیدسیستم عامل کنونی شما در آن تغییری ایجاد شود؟یا تا به حال خواسته اید که از مراحل نصب ویندوز عکس یا فیلم تهیه کنید؟ و...این سوالاتی است که شاید برای شما پیش آید ما در این کتاب به تمام این سوالات پاسخ میدهیم پس با ما همراه باشید.فهرست مطالب مقدمهدانلود نرم افزار vmware workstationنصب و رجیستر کردن نرم افزار vmware workstationساخت یک کامپیوتر مجازیتنظیمات مربوط به کامپیوتر مجازی

more_vert کتاب واقعیت مجازی

ادامه مطلب

closeکتاب واقعیت مجازی

این پرونده ویژه در شماره تیرماه (170) ماهنامه شبکه چاپ شده است و شامل 9 مقاله درباره واقعیت مجازی و آینده آن است. با وجودی که عبارت و مفهوم «واقعیت مجازی» برای دنیای کامپیوتر جدید و تازه نیست ولی در دو سه سال اخیر بیشتر شنیده می‌شود و در هر کنفرانس سالیانه مهمی، جشنواره، نمایشگاه و گردهمایی‌هایی از این دست دهان به دهان می‌چرخد. شرکت‌های مختلف محصولاتی روانه بازار کرده‌اند و غول‌های این صنعت مانند مایکروسافت، گوگل، سونی، اچ‌تی‌سی، سامسونگ و غیره نیز دستی بر آتش دارند و می‌خواهند سهمی قابل توجه از این بازار ببرند. شرکت‌های سازنده هدفون‌های واقعیت مجازی، سازندگان بازی‌های واقعیت مجازی و کاربران امیدوارند این صنعت به زودی شکوفا شود و شاهد فروش محصولات انبوه با قیمت‌های مناسب باشند. از سوی دیگر، واقعیت مجازی فقط منحصر به چند بازی و فیلم و دستگاه هیجان‌انگیز نشده و دارد کم‌کم وارد صنعت‌های دیگری می‌شود. عینک‌های واقعیت مجازی، تصویربرداری سه بعدی واقعیت مجازی، مرورگرهای وبی که می‌توانند تصاویری سه بعدی و واقعیت مجازی استریم و پخش کنند، دوربین‌ها و تلفن‌های همراه هوشمندی که از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کنند، پهبادهایی که برای ساخت فیلم‌های واقعیت مجازی طراحی شده‌اند و انواع نرم‌افزارهایی چینش دکوراسیون و تابلو مبتنی بر واقعیت مجازی دارند به بازار سرازیر می‌شوند. بنابراین، به نظر می‌رسد بهترین فرصت باشد کمی بیشتر درباره این صنعت نوپا بدانیم و با پیش‌گامان و محصولات کنونی آشنا شویم تا با ترسیم چشم‌اندازی از آینده به استقبال روزهای آتی بنشینیم. فهرست مطالبواقعیت «واقعیت مجازی»در انتظار ماتریکس فیس‌بوکصنعتی دیوانه‌وار در حال حرکت به جلوچگونه هدست واقعیت مجازی خود را درست کنیم؟اوکیولس ریفت به زودی همه‌جا نفوذ خواهد کردارتباط فیزیکی با محیط مجازیپیش‌تازان جهان مجازیتجربه کردن همان باور کردن استسینمای واقعیت مجازی

more_vert کوچ سهامداران به شبکه‌های اجتماعی

ادامه مطلب

closeکوچ سهامداران به شبکه‌های اجتماعی

 فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند هر ابزار و بستر دیگری می‌تواند نکات مثبت و منفی زیادی به دنبال داشته باشد که تا حدود زیادی وابستگی شدید به استفاده‌کنندگان دارد. روزنامه دنیای اقتصاد ۹دی یادداشتی به قلم بابک زمانی کارشناس بازار سرمایه منتشر کرد و نوشت: ارائه اطلاعات سطحی از بستر چنین فضایی باعث فاصله گرفتن عموم سرمایه‌گذاران از بازار سرمایه می شود. پیش از پرداختن به نقش مثبت یا منفی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بر بازار سرمایه باید به این نکته توجه داشت که درحال‌حاضر تبادل اطلاعات عموما از فضای مجازی و بستر شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد و نام‌گذاری فضای مجازی برای چنین شبکه‌هایی می‌تواند تا حدودی دور از انصاف یا اشتباه باشد. به عبارت دقیق‌تر درحال‌حاضر فضای واقعی برای تبادل اطلاعات و بهره‌مندی از محتویات تحلیلی و کارشناسی همین شبکه‌های اجتماعی هستند که در فضای محاوره‌ای و عموم مردم، فضای مجازی نامیده می‌شوند. این مدل نامگذاری می‌تواند باعث کمرنگ‌شدن اهمیت تاثیر این فضا و این ابزار در بازار سرمایه شود. مساله مهم بعدی در این ابزار و فضا، نحوه ارائه اطلاعات به مخاطبان است؛ ارائه اطلاعات در فضای مجازی و شبکه‌های مجازی عموما به‌صورت تیتروار، کلیدواژه‌ای، چکیده و خلاصه‌ای از مطالب اصلی بوده که می‌تواند مخصوصا برای سهامداران تازه وارد منتج به نتایج منفی شود. این ابزار مانند هر ابزار دیگری برای حصول نتیجه مثبت یا منفی تا حد بسیار زیادی وابسته به سطح آگاهی و دانش استفاده‌کننده از آن است. مساله مهم دیگر عملکرد نهادهای نظارتی و نهادهای آموزشی در این فضا است. با توجه به سهم بالای شبکه‌های اجتماعی و تاثیر بالای فضای مجازی، اطمینان از ارائه اطلاعات صحیح و درست به مردم وسرمایه‌گذاران و همچنین ارائه اطلاعات آموزشی در جهت ارتقای سطح دانش، اطلاعات و فرهنگ سهامداری بسیار مهم است. ارائه اطلاعات صحیح و درست در این راستا تا حد زیادی می‌تواند باعث ارتقای جایگاه فضای مجازی در میان معامله‌گران شود. نکته مهم بعدی سرمایه‌گذاران و استفاده‌کنندگان از این فضای مجازی را شامل می‌شود که باید به‌دنبال ارتقای دانش و افزایش سطح تحلیل خود در بازار سرمایه باشند تا بتوانند از میان انبوهی از اطلاعات و منابع موجود، بهینه‌ترین استفاده را داشته باشند. به این صورت که بتوانند با تشخیص صحیح، تصمیم‌گیری‌های مناسب در جهت خرید و فروش سهم مناسب داشته باشند... د. امری که مطالعات عمیق و آموزش‌های لازم و صحیح برای سرمایه‌گذاران را به تعویق انداخته و از جمله نکات منفی این موضوع شناخته می‌شود. هر چند سهولت در دسترسی اطلاعات از بستر فضای مجازی را شاهد هستیم و عدالت در برخورداری طیف گسترده‌ای از اطلاعات برای عموم جامعه از این بستر فراهم است، ولی بعضا این اطلاعات از پشتوانه صحیح و تحلیلی برخوردار نبوده و گمراهی هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران را به همراه خواهد داشت.

more_vert کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات)

ادامه مطلب

closeکتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات)

کتاب آشنایی با مبانی امنیت شبکه (امنیت اطلاعات) اثر رمضان عباس نژاد ورزی و آتنا فرجی، بر اساس سر فصل جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات برای درس‌های آشنایی با مبانی امنیت شبکه، امنیت اطلاعات و امنیت شبکه در رشته­‌های کامپیوتر، IT و ICT تدوین شده است. امروزه اینترنت یکی از مهم‌ترین مدل‌های ارتباطی در آن، یعنی شبکه جهانی وب (World Wide Web)، تغییرات اساسی در زندگی و روابط بین انسان‌ها ایجاد کرده است. به طوری که در عصر اطلاعات، فعالیت‌­هایی از قبیل اطلاع‌رسانی، کسب‌و‌کار و تجارت، مدیریت و غیره به صورت مجازی انجام می­‌شوند. فضای مجازی، در معرض چالش­‌ها، آسیب‌­ها و تهدیدهای مختلفی از قبیل تخریب اطلاعات، جاسوسی، خراب­کاری، نقض حریم خصوصی، حملات انکار سرویس و دسترسی غیرمجاز است. از طرف دیگر، کلیه کاربردهای فناوری اطلاعات مانند دولت الکترونیک، کسب­‌و‌کار الکترونیک، تجارت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، سلامت الکترونیک و دیگر کاربردها نیاز به زیرساخت اینترنت و شبکه­‌های کامپیوتری دارند. بی‌شک هیچ‌یک از این کاربردها بدون وجود امنیت نمی­‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. ایجاد امنیت در شبکه­‌های کامپیوتری و اینترنت به امر خطیری تبدیل شده است، به طوری که در رشته­‌های فناوری اطلاعات (IT) و فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) درسی به نام آشنایی با مبانی امنیت شبکه تدوین شده است. فهرست مطالبفصل اول: مقدمه‌ای بر امنیتفصل دوم: رمزگذاری‌های کلاسیکفصل سوم: رمزگذاری‌های پیشرفته متقارن و نامتقارنفصل چهارم: امنیت شبکه و محیط کاریفصل پنجم: بد افزارفصل هفتم: امنیت در تجارت الکترونیکفصل ششم: فایروالفصل هشتم: سرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی امنیت اطلاعاتفصل نهم: هرز تماس و هرزنامهپیوست: پرسش‌های چهار گزینه‌ای.پاسخ تستواژه‌نامهمنابع

more_vert کتاب اپلیکیشن‌هایی برای زندگی

ادامه مطلب

closeکتاب اپلیکیشن‌هایی برای زندگی

کتاب اپلیکیشن‌هایی برای زندگی نوشته‌ی علی محمد رجبی، به معرفی برنامه‌های کاربردی و شبکه‌های اجتماعی که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارند، می‌پردازد. برنامه‌های موبایلی بسیاری از امور روزمره شما را به عهده گرفته‌اند. از شبکه‌های اجتماعی که بیشترین کاربرد را در بین کاربران دارند که بگذرید امور جاری مانند درخواست تاکسی، امور مالی و بانکی و بسیاری دیگر از کارهای ما امروز با کمک برنامه‌های موبایلی کاربردی که توسط استارت‌آپ‌ها یا کسب و کارهای اینترنتی توسعه داده شده‌اند انجام می‌شود. خیلی از شما بخش مهمی از زمان روزانه خود را در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌گذرانید. در این فضا زندگی می‌کنید. شاد و غمگین می‌شوید، به کارهای روزمره خود می‌پردازید و در دنیای سرگرمی و اخبار غوطه‌ور شده و از دریچه صفحات روشن تلفن همراه خود در دنیایی پرهیاهو به گشت و گذار می‌پردازید ولی یک سوال: تا چه میزان مهارت‌های لازم برای این نوع از زندگی را کسب کرده‌اید؟ آیا با امکانات و ابزارهایی که در فضای مجازی در اختیار دارید آشنا هستید؟ آیا فرصت‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی مجازی را می‌شناسید؟ آیا از سواد کاربری فضای مجازی، سوادرسانه‌ای و سواد اطلاعاتی لازم برخوردارید؟ در این مجموعه از کتاب‌ها سعی شده تا به زبانی ساده و با بهره‌گیری تصویرسازی، شما به سرعت با مفاهیم مختلف و مهارت‌های کاربردی آشنا شوید و در ارتقاء سواد کاربری فضای مجازی خود سهیم باشید. فهرست مطالبمقدمهاپلیکیشن‌ها دروازه اتصال زندگی به دنیای فناوریمعرفی فروشگاه‌های نرم افزارهای موبایلبرنامه‌های مالیبرنامه‌های خرید و فروش کالابرنامه‌های سفراستفاده امن از تاکسی‌های اینترنتیبرنامه‌های کاربردیبرنامه‌های ورزش و تغذیهویدئو و رسانهآشپزی و رستورانبرنامه‌های مذهبیکسب و کارکتابدارو و درمانآموزشخبرها و نشریاتبازی‌هاتوصیه‌های امنیتیمراقب کلاهبرداری از طریق برنامه‌های متقلبانه باشیدنمونه‌ای از یک نرم افزار موبایلی امننمونه‌ای از یک نرم افزار موبایلی غیر امنسخن پایانی

more_vert مقاله علمی و پژوهشی شهرهای مجازی و کار مجازی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی شهرهای مجازی و کار مجازی

مقاله علمی و پژوهشی" شهرهای مجازی و کار مجازی  " مقاله ای است در 22 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به شهرهای مجازی و کار مجازی  ، جهان مجازی ، جهان فیزیکی ، منطق شهر مجازی ، منطق رقابتی ، منطق جهانگرایانه ، سازه هوشمند و سازه مجازی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی تروریسم دولتی ، فضای مجازی و راههای مقابله با آن

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی تروریسم دولتی ، فضای مجازی و راههای مقابله با آن

مقاله علمی و پژوهشی" تروریسم دولتی ، فضای مجازی و راههای مقابله با آن " مقاله ای است در 22 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به تروریسم دولتی ، فضای مجازی و راههای مقابله با آن ، اینترنت ، شبکه رایانه ای ، تعریف تروریسم ، تروریسم مجازی ، حملات تروریستی و مهندسی اجتماعی اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب شبکه ساده و کاربردی

ادامه مطلب

closeکتاب شبکه ساده و کاربردی

چند وقت پیش یکی از دوستان به من مراجعه کردن و می خواستن که کار کردن با شبکه را به صورت کاملا عملی به او آموزش دهم. این دوست عزیز کتاب های متنوعی در مورد شبکه مطالعه کرده بود، و در بین انبوهی از اطلاعات قرار گرفته بود. وقتی به من مراجعه کرد اطلاعات زیادی در مورد مفاهیم شبکه داشت. اما نمی توانست حتی یک شبکه ساده را، راه اندازی کند. او از من خواست با زبان خیلی ساده مفاهیم عملی شبکه را به او آموزش دهم. همین جرقه ای شد تا کتابی ساده و روان در مورد آموزش عملی شبکه برای دوستانی که همچین مشکلی دارند بنویسم. این کتاب، کار کردن با شبکه را بدون درگیر شدن با اصطلاحات تئوری و خسته کننده و به صورت کاملا ساده به شما آموزش می دهد. فهرست مطالبتقدیم به:مقدمهفصل اول: محیط شبیه ساز Hyper-Vشبیه ساز شبکه چیست؟؟؟Hyper-V چیست؟؟فعال سازی محیط Hyper-Vبارگذاری ماشین مجازیفصل دوم: تنظیمات اولیه شبکهورود به سیستم عامل مجازیتنظیمIP سیستمIP چیست؟؟دکمه Advance در تنظیماتIPStatus چیست؟؟فصل سوم: اتصال دو سیستم در شبکهمراحل اتصال دو سیستمعیب یابی شبکهاشتراک گذاریمراحل اشتراک گذاری1. Network Discovery چیست؟؟2 .اشتراک یک Folderدیدن فایل های اشتراکی در شبکهورود به سیستم با برنامه Runاتصال به درایو های پنهاناشتراک پنهانCaching چیست؟؟؟Msconfig چیست؟برگه ی Generalبرگه ی Startupبرگه ی Bootبرگه ی Servicesفصل چهارم: انواع شبکه و تنظیمات Routerانواع شبکه هاتعیین نوع شبکهPrinter sharing و Network discoveryسرویس Computer Browserنکات مهم در هنگام کار با شبکهتنظیمات Routerمراحل انجام تنظیمات Routerفصل پنجم : پیکربندی امنیت شبکهمخفی کردن فایل های اشتراکیبرنامه ی MMC چیست؟؟توقف فایل های اشتراکیFirewall چیست؟؟ایجاد قوانین برای برنامه هافصل ششم : HomeGroup (قسمت اول)HomeGroup چیست؟؟نحوه ی ایجاد HomeGroupاتصال به HomeGroupروش اولروش دومفصل هفتم : HomeGroup (قسمت دوم)اشتراک فایل در HomeGroupHomeGroup در ویندوز8شبکه هایPublic یا PrivateایجادUser وGroupایجاد محدویت های امنیتی به کاربرفصل هشتم : ایجاد حساب کاربری محدودایجاد حساب کاربری محدودفیلتر وب(Web filtering)زمان استفاده از کامپیوتر(Time limits)محدود کردن بازی(Game and Windows Store app restrictions)لیست کتابهای نوشته شده