جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی بازخوانی پروبلماتیک نسبت قدرت و فرهنگ

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی بازخوانی پروبلماتیک نسبت قدرت و فرهنگ

مقاله علمی و پژوهشی" بازخوانی پروبلماتیک نسبت قدرت و فرهنگ " مقاله ای است در 33 صفحه با 32 عنوان فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مطالعات جامعه شناختی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی موضوعات بازخوانی پروبلماتیک نسبت قدرت و فرهنگ ، قدرت سیاسی ، قدرت رسانه ای ، قدرت اقتصادی ، قدرت جنسیتی ، نومارکسیسم ،پست مارکسیست و سلطه اقتصادی مطرح شده است   محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب قدرت تجسم هنری

ادامه مطلب

closeکتاب قدرت تجسم هنری

  کتاب قدرت تجسم هنری به قلم اسکای برن، با روایتی شیرین و تصاویری جذاب، داستان پسری به نام هِنری را به تصویر می‌کشد که وقتی به مزرعه می‌رود اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش را گم می‌کند. این اثر به صورت دو زبانه (فارسی - انگلیسی) به رشتۀ تحریر درآمده است. اسکای برن (Skye Byrne) دختر راندا برن نویسنده‌ی کتاب راز، در کتاب قدرت تجسم هنری (The power of Henry's imagination) در تلاش است تا قدرت تخیل و تجسم کودکان را تقویت کند. کتاب قدرت تجسم هنری مناسب چه کسانی است؟ اسکای برن این کتاب را برای تمام کودکان دبستانی علاقه‌مند به داستان‌های تخیلی و خیال‌پردازانه به رشته‌ی تحریر درآورده است. در بخشی از کتاب قدرت تجسم هنری می‌خوانیم: از خیلی وقت پیش هِنری و رَزبری با هم بودند؛ دقیقا پنج سال و سه ماه و یازده روز و نیم. پدربزرگ که می‌دانست آن‌ها با هم خیلی ماجرا خواهند داشت، در روز تولد هِنری رَزبری را به او هدیه داد. Henry and Raspberry had been together a very, very long time - five years, three months, and eleven and a half days, to be exact. Grandpa had given Raspberry to Henry the day Henry was born, knowing they would have many adventures.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی منابع قدرت مدیران، تعهد عاطفی کارکنان و کارآفرینی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی منابع قدرت مدیران، تعهد عاطفی کارکنان و کارآفرینی

مقاله علمی و پژوهشی" منابع قدرت مدیران، تعهد عاطفی کارکنان و کارآفرینی " مقاله ای است که در 25  صفحه در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت دولتی منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به منابع قدرت مدیران، تعهد عاطفی کارکنان، قدرت مدیران و کارآفرینی اشاره شده است. محتوای این مقاله دانشگاهی می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله علمی و پژوهشی ارتباطات سیاسی و قدرت نرم

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی ارتباطات سیاسی و قدرت نرم

مقاله علمی و پژوهشی" ارتباطات سیاسی و قدرت نرم " مقاله ای است در 23 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به ارتباطات سیاسی و قدرت نرم ، ارتباطات بین الملل ، مفهوم ارتباط سیاسی ، عناصر ارتباط سیاسی و جنگ عراق اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله خودرگرسیون آستانه‌ای و آزمون تئوری برابری قدرت خرید

ادامه مطلب

closeمقاله خودرگرسیون آستانه‌ای و آزمون تئوری برابری قدرت خرید

مقاله علمی و پژوهشی " خودرگرسیون آستانه‌ای و آزمون تئوری برابری قدرت خرید" مقاله ای است در 20 صفحه و با 31 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث مدل خود بازگشت آستانه‌ای، مدل خود بازگشت آستانه‌ای لحظه‌ای، همگرایی آستانه‌ای، برابری قدرت خرید پرداخته شده است چکیده مقاله در سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از مقالات اقتصادسنجی در دنیا مربوط به نفوذ مدل‌های خود بازگشت آستانه‌ای و روش‌ برآورد آنها بوده است. مدل‌های خود بازگشت آستانه‌ای قادر به ضبط حرکات نامتقارن و غیر‌خطی متغیرها می‌باشند. در این مقاله، به بیان ویژگی‌های مدل‌های آستانه‌ای و برخی کاربردهای گوناگون مدل‌های آستانه‌ای پرداخته می‌شود، سپس دو مدل خود بازگشت آستانه‌ای و خود‌بازگشت آستانه‌ای لحظه‌ای معرفی و بررسی می‌شود. در نهایت، با بیان مثالی از کاربرد مدل‌های آستانه‌ای در الگو‌سازی رفتار نامتقارن نرخ‌های ارز با استفاده از آزمون‌های همگرایی آستانه‌ای و آستانه‌ای لحظه‌ای ارائه‌شده توسط اندرس و سیکلوس (2001) به آزمون فرضیه برابری قدرت خرید ر ایران برای بازه زمانی (1390-1339) پرداخته می‌شود. نتایج حاکی از برقراری تئوری برابری قدرت خرید و نامتقارن بودن فرایند تعدیل برابری قدرت خرید بلندمدت نسبت به سطح تعادل می‌باشد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله علمی و پژوهشی تحول مفهوم قدرت از سخت به نرم

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی تحول مفهوم قدرت از سخت به نرم

مقاله علمی و پژوهشی" تحول مفهوم قدرت از سخت به نرم " مقاله ای است در 26 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به تحول مفهوم قدرت از سخت به نرم ، دیپلماسی ، دیپلماسی عمومی ، انزواگرایی ، استراتژی جهان گرایانه، سیاست خارجی آمریکا ، دولت کارتر ، سیاست دولت بوش و سیاست دولت اوباما اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert مقاله برآورد هزینه‌های اجتماعی قدرت بازاری بانک‌ها در سیستم بانکداری ایران

ادامه مطلب

closeمقاله برآورد هزینه‌های اجتماعی قدرت بازاری بانک‌ها در سیستم بانکداری ایران

مقاله علمی و پژوهشی " برآورد هزینه‌های اجتماعی قدرت بازاری بانک‌ها در سیستم بانکداری ایران" مقاله ای است در 18 صفحه و با 30 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث قدرت بازاری، شاخص لرنر، هزینه اجتماعی پرداخته شده است چکیده مقاله این مطالعه به‌ بررسی درجه رقابتی در بانک‌های مورد مطالعه به‌عنوان نماینده سیستم بانکداری ایران در دوره زمانی (1390-1386) می‌پردازد، پس از آن کاهش رفاه اجتماعی ناشی از قدرت بازاری بانک‌ها با استفاده از مثلث هاربرگر مورد محاسبه قرار می‌گیرد. نتایج به‌دست آمده نشان می‌دهد قدرت بازاری سیستم بانکی در ایران در سال 1386 معادل 84/0 درصد تولید ناخالص داخلی ایران هزینه خالص اجتماعی به‌همراه داشته است که این میزان در سال 1388 افزایش یافته و به اوج خود رسیده است و از این سال به بعد سیر نزولی به خود گرفته است تا جایی‌که در آخرین سال مورد مطالعه این پژوهش یعنی سال 1390 به میزان 97/0 درصد تولید ناخالص داخلی ایران رسیده است. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert مقاله اعتبار نظریه‌های ساختار کارا و قدرت بازار در صنعت داروسازی ایران

ادامه مطلب

closeمقاله اعتبار نظریه‌های ساختار کارا و قدرت بازار در صنعت داروسازی ایران

مقاله علمی و پژوهشی " اعتبار نظریه‌های ساختار کارا و قدرت بازار در صنعت داروسازی ایران" مقاله ای است در 24 صفحه و با 22 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث ساختار صنعتی، رفتار بنگاه‌ها، صنعت داروسازی پرداخته شده است چکیده مقاله در این مطالعه ماهیت سودآوری در صنعت داروسازی ایران طی دوره زمانی (1386-1380) بر اساس رویکردهای ساختارکارا و قدرت بازاری مورد مطالعه قرار گرفته است. نظریه ساختار کارا افزایش سودآوری صنعت را ناشی از افزایش کارایی می‌داند. در این مقاله با استفاده از روش تحلیل پوششی داده‌ها انواع شاخص‌های کارایی برای بنگاه‌های موجود در صنعت داروسازی ایران محاسبه شده‌ است. با توجه به‌نظریه قدرت بازار برخی شاخص‌های تمرکز صنعت نیز مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج این مطالعه حاکی از اثر مثبت و معنا‌دار شاخص‌های تمرکز صنعت بر سودآوری صنعت داروسازی ایران می‌باشد، بنابراین نظریه قدرت بازار در صنعت داروسازی ایران مورد تأیید قرار می‌گیرد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب قدرت بر اجرای تعهد با نگاهی به شرط علم به قدرت در حقوق موضوعه ایران

ادامه مطلب

closeکتاب قدرت بر اجرای تعهد با نگاهی به شرط علم به قدرت در حقوق موضوعه ایران

کتاب قدرت بر اجرای تعهد با نگاهی به شرط علم به قدرت در حقوق موضوعه ایران اثر اصغر فرهنگی شجاعی، در تلاش است تا شرط قدرت و علم به قدرت بر اجرای تعهد را به عنوان شرطی مستقل و عام به در ادبیات حقوقی کشورمان معرفی کند. کتاب حاضر همچنین بر آن‌ است تا شرط علم به قدرت بر اجرای تعهد را بررسی کند. موضوع واقعی آن «قدرت مرکب» است که ترکیبی از قدرت واقعی یا عملی و احتمال عرفی معقول است. طبیعی است فقدان قدرت بر اجرای تعهد به مفهوم غیر ممکن بودن تعهد یا غیر قابل اجرا بودن آن عامل بطلان است نه غیر ممکن شدن اجرای تعهد یا غیر قابل اجرا شدن و هرگز حدوث قدرت نمی‌تواند بطلان را تبدیل به صحت کند و عدم قدرت بر اجرای تعهد هنگامی باعث بطلان عقد می‌شود که هیچکس قادر بر اجرای تعهد نباشد. مواد مربوط به «مورد معامله» در بیان شرایط صحت ناکافی و دارای ابهام است. مهم‌ترین ماده این مبحث ماده 190 ق. م است که در بند 3 اختصاص به مورد معامله دانسته و اشعار می‌دارد موضوع معین که مورد معامله است مواد 214 و 215 و 216 نیز نتوانسته است شرایط صحت مربوط به مورد معامله دقیقاً ترسیم کند. نامقدور بودن مورد معامله عام‌‌تر از نامشروع بودن آن است و نامشروع بودن مترادف نامقدور بودن به علت منع شرعی یا قانونی است پس نامشروع بودن مورد معامله می‌تواند یکی ازمصادیق نامقدور بودن باشد و بیان شرط قدرت براجرای تعهد در کنار شرایط دیگر صحت در ماده 190 تحولی تقنینی به حساب می‌آید. در موارد عملی و آراء محاکم نیز می‌توانیم بطلان قراردادها را در صورت مخالفت با قانون یا شرع بعلت نامقدور بودن بپذیریم اگر جهت معامله نامشروع باشد این انگیزه شخصی در صورت ظهور خارجی به عنوان وصف مورد تعهد تلقی شد و مورد تعهد دارای حالت و وضعیتی می‌شود که قدرت بر اجرای آن نیست مثلاً بیع (چوب) هیچ مشکلی ندارد ولی اگر انگیزه مشتری ساختن بت باشد مورد تعهد تبدیل به چوب برای بت‌سازی می‌شود و دراین حالت هیچ‌کس قادر بر تسلیم آن نیست زیرا تسلیم چوب برای بت‌سازی به علت منع شرع نامقدور است. بنابراین اگر جهت معامله نامشروع باشد و درمعامله تصریح شود یا عرفاً به منزله تصریح باشد مورد معامله نامقدور می‌شود و بر این اساس پیشنهاد می‌گردد که در بند 4 ماده 190 به جای «مشروعیت جهت معامله» عنوان «مقدوریت مورد معامله» جایگزین شود. در بخشی از کتاب قدرت بر اجرای تعهد با نگاهی به شرط علم به قدرت در حقوق موضوعه ایران می‌خوانیم: بعضی نویسندگان استقلال شرط قدرت بر اجرای تعهد را تا بدان جا گسترش می‌دهند که تمام شرایط اساسی مورد به مربوط معامله را شامل می‌شود پس با فقدان هر شرطی که مربوط به مورد معامله است عقد را به علت عدم قدرت بر اجرای تعهد باطل می‌کنند به عبارت دیگر فقدان هر شرطی که به وضعیت مورد تعهد معطوف است مصداقی از تعذر اصلی عدم قدرت ابتدایی است. نظر فوق استقلال یا عموم افراطی به شرط قدرت بر اجرای تعهد بخشیده است و مورد قبول بسیاری از فقها و نویسندگان حقوقی و مقننین نیست زیرا آن‌ها شرایط صحت معاملات را جداگانه و مستقل ذکر کرده‌اند. و در واقع امر نیز می‌توان مصادیقی یافت که فقط به علت فقدان یکی از شرایط اساسی می‌توان بطلان قرارداد را پذیرفت گاهی مورد معامله موجود و معین و معلوم و دارای جهت مشروع است و معامله آن نیز قانوناً مجازی باشد ولی قرارداد به علت عدم قدرت بر اجرای تعهد محکوم به بطلان است مانند بیع مالی مشخص که در جای معلومی در قعر دریا مدفون است. و حتی در بعضی کشورهای عربی که مهم‌ترین شرط برای مورد معامله آن است که قابلیت پذیرش حکم عقد را داشته باشد شرط موجود بودن و مقدور بودن و قابل تعیین بودن جداگانه بررسی گردیده است و فقط اکتفا به قابلیت پذیرش حکم عقد نشده است. بعضی نویسندگان فرانسوی فقط به شرط امکان اجرای تعهد تاکید می‌کنند و این تاکید نیز به معنی تلفیق تمام شرایط در شرط قدرت بر اجرا نمی‌باشد. مثلاً «نی نوابه» برای قراردادی که تابع قانون به خصوص قرار گیرد مهمترین شرطی که اشاره می‌نماید آن است که مورد تعهد محال نباشد یعنی امکان اجرای تعهد موجود باشد. فهرست مطالب تاریخچه و ضرورت بحث و طرح و تقسیم مطالبفصل اول: تعاریف و مفاهیم و مشخصات شرط قدرت و علم به قدرت بر اجرای تعهدفصل دوم: موضوع واقعی شرط قدرت وعلم به قدرت بر اجرای تعهد ونقش و قلمرو و مصادیق این شرطنتیجه گیری و پیشنهاداتمنابع و ماخذ

more_vert مقاله مقایسه قدرت بازاری، کارایی هزینه و کشش تغییرات حدسی صنعت بانکداری قبل و بعد از تحریم‌های بانکی

ادامه مطلب

closeمقاله مقایسه قدرت بازاری، کارایی هزینه و کشش تغییرات حدسی صنعت بانکداری قبل و بعد از تحریم‌های بانکی

 مقاله علمی و پژوهشی " مقایسه قدرت بازاری، کارایی هزینه و کشش تغییرات حدسی صنعت بانکداری قبل و بعد از تحریم‌های بانکی" مقاله ای است در 26 صفحه و با 29 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث تغییرات حدسی، قدرت انحصاری، کارایی هزینه، تحریم‌ اقتصادی پرداخته شده است چکیده مقاله هدف اصلی این مقاله ارزیابی قدرت انحصاری و کارایی هزینه صنعت بانکداری ایران در طی دو دوره قبل و بعد از اعمال تحریم­های بانکی براساس رویکرد تغییرات حدسی می­باشد. جهت سنجش قدرت بازاری از الگوی تعمیم­یافته آزام و لوپز (2002) بر پایه مدل سازمان صنعتی تجربی نو (NEIO) استفاده شد و معادلات عرضه و تقاضای وام با استفاده از داده پانل به روش حداقل مربعات دومرحله­ای با اثرات ثابت (FE2SLS)، مورد آزمون قرار گرفتند. به منظور  برآورد مدل انتخابی، متغیرهای کلان اقتصادی و داده­های ترازنامه­ای 33 بانک از شبکه بانکی کشور، طی سال­های 1380 تا ۱۳۹3 ش، به­کارگرفته شده­اند. نتایج به­دست آمده بیانگر آن ­است که شاخص قدرت بازاری پس از اعمال تحریم­ها از 05/0 به 02/0کاهش یافته است و رفتار مبتنی بر همکاری بین بانک­ها نیز نسبت به قبل از تحریم کاهش داشته است. از طرفی یافته­های تحقیق مؤید آن است که کشش قیمتی تقاضای تسهیلات در دوره قبل از تحریم برابر 81/0 بوده و پس از اعمال تحریم به دلیل کاهش کارایی بازارهای مالی جانشین سیستم بانکی به 16/0 رسید که نشانگر کشش­ناپذیر شدن بیشتر تقاضای تسهیلات بانکی است. همچنین پس از اعمال تحریم­ها قدر مطلق کارایی هزینه نظام بانکی کاهش یافته است دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .

more_vert کتاب مذاکره

ادامه مطلب

closeکتاب مذاکره

مذاکره "Negotiation"، مهارتی مهم است که بر رفتار، گفتار و کمابیش تمامی تعاملات‌ شخصی و کاری‌ اثر می‌‌گذارد. اگر نتوانید به خوبی به نفع خودتان مذاکره کنید، خودبه‌خود قربانی افرادی می‌شوید که نسبت به شما مذاکره‌کنندگان بهتری هستند. اگر مذاکره‌کننده‌ی ماهری باشید، همیشه درآمد بیشتری دارید و معاملات بهتری انجام می‌دهید. برایان تریسی در دوران کاری خود در مورد قراردادهای میلیون دلاری فراوانی مذاکره کرده است. این کتاب کوچک، ابزاری مناسب برای تجلی قدرت شما در مذاکرات کاری و شخصی است. شما در این کتاب خواهید آموخت:- چگونه از شش سبک اصلی مذاکره بهره بگیرید.- چگونه از احساس قدرت در طول مذاکرات طولانی بهره مند شوید و به توافقی خوب دست یابید.- چگونه از زمان به نفع خود بهره ببرید.- چگونه فهرستی از موافق ها و مخالف ها را تهیه کنید و ار موضع قدرت وارد مذاکره شوید.- چگونه در حوزه های مختلف مورد توافق و مورد اختلاف به شفافیت برسید.- چگونه زمان و و روش برون رفت از شرایط پر دردسر را بیاموزید. فهرست مطالبمقدمهفصل اول: همه چیز قابل مذاکره استفصل دوم: بر ترس از مذاکره فائق آییدفصل سوم: انواع مذاکرهفصل چهارم: روابط کاری مداومفصل پنجم: شش سبک مذاکرهفصل ششم: کاربردهای قدرت در مذاکرهفصل هفتم: قدرت شما و استنباط دیگران از آنفصل هشتم: تاثیر احساسات بر مذاکرهفصل نهم: عامل زمان در تصمیماتفصل دهم: خواسته‌ی خود را بشناسیدفصل یازدهم: پروژه ی مذاکره‌ی هارواردفصل دوازدهم: آمادگی، شاه کلید مذاکره ی موثر استفصل سیزدهم: موضع خود و دیگران را مشخص کنیدفصل چهاردهم: قانون شماره‌ی چهارفصل پانزدهم: تاثیر محیط بر مذاکرهفصل شانزدهم: متقاعد کردن با عمل متقابلفصل هفدهم: متقاعد کردن با تایید جمعیفصل هجدهم: ترفند‌های مذاکره درباره‌ی قیمتفصل نوزدهم: روش فرار از ادامه‌ی مذاکرهفصل بیستم: مذاکره‌ها هرگز نهایی نیستندفصل بیست و یکم: مذاکره کننده‌ی موفق

more_vert سئوالات آزمون دکترای سال 97 رشته مهندسی برق قدرت

ادامه مطلب

closeسئوالات آزمون دکترای سال 97 رشته مهندسی برق قدرت

سئوالات آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزشی دولتی برای استفاده دانشجویان و علاقمندان در سایت بانک مقالات ایران قرار گرفته است  برای دریافت فایل pdf این سئوالات می توانید از لینک زیر استفاده نمایند  دانلود سئوالات دکترای سال 97 رشته مهندسی برق قدرت

more_vert کتاب قدرت تندخوانی

ادامه مطلب

closeکتاب قدرت تندخوانی

تونی بوزان در کتاب قدرت تندخوانی، با استفاده از تکنیک‌های تندخوانی شما را قادر می‌سازد که سرعت خواندن خود را بالا ببرید و توانایی‌تان را برای درک اطلاعات در محیط کار، طی مطالعه و در اوقات فراغت، دگرگون سازید. برای کسب موفقیت، تکنیک‌ها و فنون پیشگامانه تونی بوزان را کشف کنید. آیا مایلید که: بتوانید در هر دقیقه 100 کلمه بخوانید. قدرت تمرکز و درک خود را بهبود بخشید. توانایی خود را برای حفظ و نگهداری اطلاعات تقویت کنید. اگر پاسخ شما به این پرسش‌ها یک «بله» پر طنین است، خوشحالم که می‌توانم به شما بگویم، می‌توانید به همۀ این اهداف دست یابید و یک بار دیگر با تکنیک‌های سواد ذهنی تونی بوزان (Tony Buzan) آشنا شوید. تونی بوزان در سراسر کتاب قدرت تندخوانی (Speed Reading)، تکه‌های راحت و هضم‌ شدنی اطلاعات را در اختیارتان قرار می‌دهد تا شما را در درک بهتر مطالب یاری رساند و توانایی‌تان را برای خواندن و حفظ و نگهداری اطلاعات تقویت کند.تکنیک‌ها و تمرین‌هایی را خواهید آموخت که مغزتان را به کار می‌اندازد، به‌ نحوی که کارآمدتر و مؤثرتر از همیشه کار خواهد کرد. تونی بوزان مخترع نقشه‌های ذهنی و از صاحب‌نظران برجسته‌ی دنیا در زمینه‌ی مغز و یادگیری است. کتاب‌های او موفقیت بسیاری را در بیش از 100 کشور دنیا کسب کرده‌اند و به 30 زبان ترجمه شده‌اند. فهرست مطالبمقدمهفصل اول: تندخوانی و مغزفصل دوم: چگونه بخوانیدفصل سوم: هفت گام برای افزایش سرعتِ خواندنفصل چهارم: مشکلات خواندنفصل پنجم: چشمان حیرت‌انگیزفصل ششم: تندخوانی خود را تقویت کنیدفصل هفتم: مجموعۀ واژگان خود را طراحی کنیدفصل هشتم: سرعت‌تان را افزایش دهیدفصل نهم: میزان پیشرفت خود را بیازماییدنتیجهبرای مطالعۀ بیشتر

more_vert راههای موفقیت در امتحان

ادامه مطلب

closeراههای موفقیت در امتحان

اعتماد به نفس داشته باشید. حتما لازم نیست ضریب هوشی بالایی داشته باشید تا در امتحان موفق شوید بلکه باید به خودتان و توانایی هایتان در انجام کارها اعتقاد داشته باشید.

more_vert دفترچه سئوالات آزمون دکترای مهندسی برق قدرت سال 1396

ادامه مطلب

closeدفترچه سئوالات آزمون دکترای مهندسی برق قدرت سال 1396

دفترچه آزمون دکترای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور در رشته مهندسی برق قدرت سال 1396 در این دفترچه 45 سئوال در زمینه ریاضیات مهندسی، مدارهای الکتریکی ۱ و ۲، تحلیل سیستم‌های انرژی الکتریکی، ماشین‌های الکتریکی 2 ارائه شده است دفترچه سئوالات این آزمون برای علاقمندان دوره های دکترا و فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد ارائه گردیده است

more_vert کتاب قدرت هوش کلامی

ادامه مطلب

closeکتاب قدرت هوش کلامی

کتاب قدرت هوش کلامی حاوی شگردهای انقلابی تونی بوزان برای بهبود حافظه و فهم شما است و نشان می‌دهد که چه طور دامنه‌ی دانش لغوی، خلاقیت و حافظه‌ی خود را تقویت کنید و با استفاده از نمودارهای ذهنی، قدرت کلام خود را پرورش دهید. در آغاز قرن بیستم، روان‌شناسان دریافتند که بین مقدار و قدرت واژگان با موفقیت شخصی، ارتباط مستقیمی وجود دارد. به عبارت دیگر، هر چه واژگان و هوش کلامی شما بهتر و بیشتر باشد، به‌ طور کلی در کار، زندگی اجتماعی، زندگی شخصی‌ و تحصیل موفق‌تر خواهید بود و با اطمینان بیشتری جلو می‌روید. واژه‌ها قدرت شگرفی دارند. کسانی که قدرت واژه‌هایشان را تحت کنترل دارند، دارای قدرت متقاعد کردن، الهام‌ بخش بودن، مسحور کردن و تحت تأثیر قرار دادن هستند. بنابراین حیرت‌آور نیست اگر بگوییم واژه‌ها و قدرت‌شان یکی از مهم‌ترین عوامل «انقلاب علمی» در قرن بیست و یکم بوده‌ است. کتاب قدرت هوش کلامی (The power of verbal intellingence) شامل 10 فصل است که هر یک از آن‌ها شما را به مناطق جدیدی برای بهبود بخشیدن و گسترش و بسط قدرت کلامی‌تان راهنمایی می‌کند. هوش خلاق شما مستلزم توانایی شما در استفاده از تخیل‌ است تا تصاویر چند حسی در ذهن شما به وجود آورد، روابط بکر و جدید ایجاد کند و تمام این کارها را با سرعت انجام دهد. با توجه به آنچه شما تاکنون از این کتاب آموخته‌اید، روابط بین این دو هوش مشخص است. با تقویت هوش کلامی، خود به خود تخیل‌ و توانایی‌تان برای ایجاد روابط جدید و خلق تصاویر چند حسی در ذهن، تقویت خواهد شد و برعکس، بنابراین از تخیل‌تان استفاده کنید. هنگام گفتگو، هنگام نوشتن، یا هنگام ایراد هر نوع سخنرانی، در مورد آنچه که می‌خواهید بگویید، فکر کنید و مخصوصا بر روی تصور آنچه که می‌خواهید بگویید، تمرکز کنید. برای مثال، اگر دارید غذایی را توصیف می‌کنید، آن را سرشار از تخیل کنید. طعم و بوی هر ذره را تصور کنید. حس چشایی و لامسه‌ی خود را به دور بافت و طعم لذیذ آنچه که دارید توصیف می‌کنید، بپیچید. خودتان را در عطر و بوی مطبوع شگفت‌انگیز آن غوطه‌ور کنید. وقتی این عمل را انجام می‌دهید، بدن خود را با انرژی بیشتری به‌ کار می‌گیرید و طبیعتا به صدای خود قدرت، تنوع، عمق و معنای بیشتر و به کلمات‌ خود جلوه، زیبایی و قدرت بیشتری می‌بخشید. شوخی هم بخش عمده‌ای از خلاقیت را دربر می‌گیرد. دنیا با آدم‌های شوخ‌ طبعش ثابت کرده است که ترکیبی از تخیل و روابط و کلمات جدید و بامزه، هر کسی را مجذوب خود می‌کند. دفعه‌ی بعد که در حضور افراد شوخ‌ طبع هستید، هوش کلامی‌شان را تجزیه و تحلیل کنید، در خواهید یافت که هوش کلامی چنین افرادی بی‌نهایت بالاست، هوش خلاق آن‌ها هم همین طور است! از آن‌ها تقلید کنید. همان طور که توانایی تجسم خود را توسعه می‌دهید و موقعیت‌های بامزه به وجود می‌آورید، شاخص‌های ضریب و قدرت بهره‌ی هوشی‌تان را نیز گسترش خواهید داد. همچنین از وجود خودتان بیشتر لذت می‌برید و دوستان جدید بسیار زیادی به دور خود جمع خواهید کرد. تونی بوزان (Tony Buzan) نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروشی چون «آدم با مغز»، «خوش فکر»، «سرسخت» و «فکرتان را به کار بیندازید» است. او در سرتاسر دنیا سخنرانی می‌کند و آثارش در بیش از ۱۰۰ کشور و به بیش از ۳۰ زبان پخش و منتشر شده است. وی مشاور قهرمانان المپیک، شرکت‌های چند ملیتی، دولت‌ مردان و تجار بزرگ است. فهرست مطالب فصل اول: سخن آغازین!سفر شما به سوی قدرت کلام آغاز می‌شودفصل دوم: بازی با کلمات کودکانهثابت کنید شما ذاتا یک نابغه‌ی کلامی هستیدفصل سوم: قدرت کلام (1)ریشه‌ها: چگونه دانش لغوی، خلاقیت، حافظه و بهره‌ی هوشی خود را پرورش دهید!فصل چهارم: قدرت کلام (2) پسوند‌ها و پیشوندهافصل پنجم: کلام مغزیاستفاده از قدرت مغز برای توسعه‌ی قدرت کلامیفصل ششم: کلام بدنزبان بدن و نحوه‌ی تقویت آنفصل هفتم: خودتان را معرفی کنیدچگونه سخنگوی موفقی باشیمفصل هشتم: مطالعه کنید چگونه سرعت، قوه‌ی ادراک و توان یادآوری خود را بهبود بخشیدفصل نهم: قدرت برقراری ارتباطبا به‌ کارگیری هوش کلامی خود، سررشته‌ی زندگی خود را به دست گیریدفصل دهم: کلام آخراز هوش کلامی خود برای افزایش هوش‌های چندگانه‌ی دیگر استفاده کنیدپاسخ‌نامه

more_vert کتاب قدرت سکوت

ادامه مطلب

closeکتاب قدرت سکوت

کتاب قدرت سکوت اثر سوزان کین، پرفروش‌ترین‌ کتاب لیست نیویورک‌تایمز و پرفروش‌ترین کتاب آمازون در زمینه‌های خلاقیت و نبوغ، روانشناسی رفتاری، روابط بین فردی، مدیریت و کسب‌وکار و ... است. این کتاب حاوی اطلاعات مفید و حاصل تحقیقاتی جامع دربارۀ قدرت سکوت و مزیت‌های برخورداری از زندگی غنی درون است. حتی در برون‌گراترین جوامع، حداقل یک سوم افراد درونگرا هستند. سوزان کین در کتاب قدرت سکوت (Quiet: the power of introverts in a world that can’t stop talking) نشان می‌دهد تاکنون چه میزان قدرت این افراد دست کم گرفته شده و این موضوع چقدر می‌تواند برای جامعه مضر باشد! او ضمن تشریح وضعیت درونگراها در جامعه، شغل، خانواده و روابط عاطفی و ...، راهکارهای مناسبی را ارائه داده و با اشاره به آخرین دستاوردهای علمی در این زمینه دید جامعه، حتی دید خود درونگراها را به درونگرایی تغییر می‌دهد. سوزان کِین (Susan Cain) در کتاب قدرت سکوت، نشان می‌دهد که تاکنون چقدر قدرت این افراد دست‌کم گرفته شده و این موضوع چه مقدار به ضرر جوامع تمام می‌شود. او می‌گوید برونگرای ایده‌آل از قرن بیستم رواج پیدا و تا عمق فرهنگ جامعه نفوذ کرده است. در کتاب، درونگراهای بسیار موفقی معرفی می‌شوند؛ از سخنران موفق و پرشوری که بعد از هر سخنرانی در تنهایی خود انرژیش را بازیابی می‌کند، تا فروشندهٔ موفق و رکورد‌داری که به قدرت سوال پرسیدن‌ها پی برده است. سوزان کین، ضمن تشریح وضعیت درونگرا‌ها در جامعه، شغل و کسب‌وکار، تربیت و آموزش، ورزش، روابط عاطفی و...، راهکارهای مناسبی هم به درونگرا‌ها و هم برونگراهایی که با آن‌ها در ارتباطند، ارائه می‌کند. کتاب قدرت سکوت با بیانی شیوا و جذاب، با ارائه نتایج آخرین تحقیقات و با نقل داستان‌های واقعی افراد زیادی، می‌تواند به خوبی دید جامعه و حتی دید خود افراد درونگرا را به درونگرایی تغییر دهد. فهرست مطالب دیدگاه‌هایی پیرامون کتاب قدرت سکوتیادداشت نویسندهپیش گفتاردو قطب شمال و جنوب خلق و خوبخش اول) برون‌گرای ایده‌آل1) ظهور «همکار دوست داشتنی توانمند»چگونه برون‌گرایی به ایده‌آل فرهنگی تبدیل شد2) افسانه‌ی رهبری کاریزماتیکفرهنگ شخصیت محور، صد سال بعد3) وقتی همکاری خلاقیت را از بین می‌بردظهور تفکر گروهی جدید و قدرت کار کردن به تنهاییبخش دوم) بیولوژی شما، خویشتن شما؟4) آیا خلق و خوی ما سرنوشت ماست؟ذات، تربیت و فرضیه‌ی ارکید5) فراتر از خلق و خونقش اراده‌ی آزاد (و راز سخنرانی در جمع برای درون‌گراها)6) «فرانکلین سیاست‌مدار بود، اما النور براساس وجدان سخن می‌گفت»چرا به خونسردها بیش از حد بها داده می‌شود؟7) چرا وال استریت سقوط کرد و وارن بافت ترقی کرد؟چگونه درون‌گراها و برون‌گراها به نحو متفاوتی می‌اندیشند (و دوپامین تولید می‌کنند)بخش سوم) آیا همه‌ی فرهنگ‌ها برون‌گرایی ایده‌آل را دارند؟8) قدرت نرمآسیایی–آمریکایی‌ها و برون‌گرای ایده‌آلبخش چهارم) چگونه عشق بورزیم، چگونه کار کنیم9) چه زمانی باید خودتان را برون‌گراتر از آنچه واقعاً هستید، نشان دهید؟10) شکاف ارتباطیچگونه با تیپ شخصیتی مخالف خود صحبت کنیم؟11) پینه‌دوزها و ژنرال‌هاچگونه بچه‌های ساکت را در جهانی که نمی‌تواند صدای آن‌ها را بشنود پرورش دهیم؟نتیجه) سرزمین عجایبیادداشتی در وصف فداکارییادداشتی درباره واژه‌های درونگرا و برونگرا

more_vert کتاب رازهای تمرین قدرتی روس‌ها

ادامه مطلب

closeکتاب رازهای تمرین قدرتی روس‌ها

اگر هدف شما این است که با کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن با افزیش عضله قدرتمند شوید کتاب رازهای تمرین قدرتی روس‌ها اثر پاول تساتسولین بهترین گزینه است. رازهای تمرین قدرتی روس‌ها (russian strength training secrets for every American) کتابی دینامیتی است! پیر هستید یا جوان، مبتدی یا حرفه‌ای، در خانه تمرین می‌کنید و یا در باشگاهی مجهز، فرقی نمی‌کند، بوسیله این کتاب می‌توانید به نهایت قدرت فیزیکی برسید. کتاب رازهای تمرین قدرتی روس‌ها اولین کتابی است که توسط مربی وزنه‌برداری روس‌ها، پاول تساتسولین (Pavel Tsatsouline)، به بررسی این موضوع پرداخته و روش تمرین روس‌ها را توضیح داده است. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند در کم‌ترین زمان هم حجم بیاورند و هم قوی شوند بسیار مناسب است. در بخشی از کتاب رازهای تمرین قدرتی روس‌ها می‌خوانیم: این افسانه که "چهل و هشت تا نود و شش ساعت طول می‌کشد تا ماهیچه بازیابی و قوی‌تر شود!" را فراموش کنید! این اتفاق در صورتی پیش می‌آید که تمرینات شما هوشمندانه نباشند. پروفسور Vladimir Zatsiorsky، مشاور سابق تیم‌های المپیک شوروی، بعد از رفتن به آمریکا آشکار کرد که: "هدف کلی از برنامه‌ریزی جلسات ورزشی قدرت، این است که ورزشکار تا حد ممکن تمرین کند و در عین حال تا جای ممکن سرحال باشد. نخبگان روس و وزنه‌برداران بلغاری تا بیست و هشت جلسه در هفته تمرین دارند. Ivan Chakarov، قهرمان جهان اهل بلغارستان در مصاحبه‌ای گفت: "من شش یا هفت روز در هفته، روزی هشت ساعت، تمرین می‌کنم. برای دولت کار می‌کنم. اگر نتوانم کار کنم، کارم را از دست می‌دهم." و اگر شما مثل Chakarov تمرین کنید، احتمالا خواهید مرد!!! فهرست مطالبقدرت بیشتر بدون افزایش حجمانقباض! نیرو از چه ساخته شده استتمرین برای افزایش سفتی پنج شرط کلیدی داردتمرین برای شکست (ناتوان کردن عضله) آیا موجب موفقیت می‌شود؟با تکرار و خستگی باعث کاهش قدرت خود نشوید!مزایای دیگری از تکرار کمچرا تکرار بالا نمی‌تواند توان شما را افزایش دهد؟می‌خواهید که بدنتان خط‌خطی (کات) باشد؟ با وزنه سنگین تمرین کنید!" اما من نمی‌خواهم هیکلم درشت شود! "چه چیزی موجب رشد عضله دو سر بازو شما می‌شود؟حال سوال این است که باید چه تعداد از تکرارها کم کنیم؟دستگاه‌های بدنسازی برای وقت تلف کردن هستند...پرتو افکنی: تنها با دو تمرین، قوی و سخت شویدبدون اضافه کردن تمرینات، بر روی عضلات لازمه بیشتر کار کنیدچگونه به‌مانند یک خرس قوی و حجیم شویم، راز یک تکاور روسیسه تکه آخر پازل بزرگ عضله دو سرتصور قدرت زیادنکاتی در مورد تنوع تمرینات، آسیب‌دیدگی و تمرکز کردن روی مسائلبرنامه چرخه‌ای : روشی روسی برای ایجاد پیشرفتی دائمیپرتوافکنی بیش از حد: چگونه نیرو و ایمنی را بالا ببریمپرتوافکنی بیش از حد ترغیب آن و نه تقلبعضلات شکمی قوی + دستان قدرتمند = بدنی پر قدرتتنفس قدرتمند: راز کاراته در مورد قدرت فوق‌العادهآهستگی و پیوستگی، پیروز مسابقه‌اندسفتی پیشینتعادل در قدرتوجود سفتی، برای بیشترین قدرت و ایمنیالقای پی‌درپیدر مورد کفش‌ها، دستکش‌ها، و آینه‌هاقفل‌کردن در ددلیفت، یا وزنه‌برداری سالم (تقویت تنه میانی، عضلات ذوزنقه‌ای و پنچه‌ی دست)

more_vert کتاب قدرت هوش خلاق

ادامه مطلب

closeکتاب قدرت هوش خلاق

کتاب قدرت هوش خلاق نوشته تونی بوزان و ترجمه پروانه قدس، پر است از واقعیت‌های جالب و بازی‌ها و ابزار‌های جدیدی که شما را یاری می‌کند تا از حداکثر خلاقیت‌تان استفاده کنید. اگر خلاق باشید، پر از انرژی، ذوق و ایده خواهید بود. هوش خلاق شما، در کنار آمدن با ایده‌های نو و حل مشکلات به شیوه‌ای مبتکرانه است و این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که در اندیشه و رفتار و بازده‌تان یک سر و گردن از دیگران بالا‌تر باشید. این هوش چندین معیار دارد که همگی آموختنی و قابل پرورش‌اند تا شما بتوانید خلاقیت‌تان را افزایش دهید. قدرت هوش خلاق هر کدام از این عوامل را به نوبت معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید آن‌ها را وسعت دهید و بهبود بخشید. تونی بوزان (Tony Buzan) آنچه را که استیفن هاوکینگ برای جهان انجام داد، برای مغز انجام خواهد داد. خلاقیت فقط نقاشی کردن یک تصویر یا نواختن یک ساز نیست. بلکه می‌تواند بخشی از هر تصمیمی باشد که شما می‌گیرید! تونی بوزان با استفاده از تکنیک‌های انقلابی، نقشه ذهن‌اش را به شما نشان می‌دهد که چه طور از نوابغی مانند لئوناردو داوینچی یاد بگیرید. او در سراسر جهان سخنرانی کرده و کتاب‌هایش در صد کشور و به سی زبان مختلف منتشر شده است. در بخشی از کتاب قدرت هوش خلاق (The power of creative intelligence) می‌خوانید: فرآیند ایجاد یک ایدۀ خلاق، بسیار شبیه به استخراج طلاست. ذره‌های طلا بخش ناچیزی از هزاران سنگ و دانۀ شنی هستند که در بستر رودخانه آرمیده‌اند. در رودخانۀ ذهن «خلاقیت» وضعیت کاملا مشابهی وجود دارد. سنگ‌ها یا دانه‌های شن همان نظریه‌های قابل دسترس هستند. به منظور استخراج از ذهن (یعنی استخراج ایده‌های بسیار خلاق و راه‌حل‌های خلاقانۀ جدید) شما باید تمام دانه‌ها (ایده‌های) موجود در رودخانۀ ذهن‌تان را الک کنید، تا به تکه‌های بزرگ طلا دست یابید. فهرست مطالبفصل اول: مقدمه: آغاز سفر خلاقیتفصل دوم: استفاده از قسمت‌های جادویی (چپ و راست) مغزتانفصل سوم: خلاقیت نامحدود به تصویر کشیدن ذهن از طریق یک نقشه ذهنیفصل چهارم: شما، هنرمند خلاقفصل پنجم: شما، موسیقی‌دان خلاقفصل ششم: بازدهی خلاق قدرت ظرفیت و سرعتفصل هفتم: نوآوری و انعطاف‌پذیری خلاقفصل هشتم: مغز شما: ماشین تداعی‌ کننده نهایی تفکر درخشان و توسعه ‌یافتهفصل نهم: شما و شکسپیر هر دو شاعرید!فصل دهم: شوخی بود!

more_vert مقاله چشم‌انداز نظام اقتصاد بین‌الملل: رویکرد آینده پژوهی

ادامه مطلب

closeمقاله چشم‌انداز نظام اقتصاد بین‌الملل: رویکرد آینده پژوهی

مقاله علمی و پژوهشی " چشم‌انداز نظام اقتصاد بین‌الملل: رویکرد آینده پژوهی" مقاله ای است در 24 صفحه و با 44 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد سیاست ها و پژوهشهای اقتصادی منتشر شده است در این مقاله علمی و پژوهشی به مباحث نظم اقتصاد بین‌الملل، نظام پولی جهانی، حکمرانی جهانی، آینده‌پژوهی، نظام- جهانی پرداخته شده است چکیده مقاله هدف این مقاله بررسی چشم‌انداز تغییر و تحولات احتمالی در عرصه اقتصاد بین‌الملل با رویکردی بین‌رشته‌ای و آینده‌نگر است. فرضیه مقاله این است که مطابق تجربه قرون‌ گذشته، با ورود بازیگران جدید به عرصه اقتصاد جهانی، تضعیف موقعیت اقتصاد رهبری‌کننده و جابجایی در قدرت سیاسی- امنیتی و وقوع بحرانی مالی- اقتصادی بزرگ تغییراتی اساسی در نظام حکمرانی اقتصادی جهانی ( نوع نظام تسویه حساب‌های بین‌المللی و ذخیره جهانی و نوع مدیریت بازارهای مالی جهانی و نهادهای جهانی مانند صندوق بین‌المللی پول) پیش می‌آید. این فرضیه با استناد به داده‌های برآورد شده معتبر درباره موقعیت اقتصادی قدرت‌های بزرگ و جا‌بجایی در نظم امنیتی – سیاسی جهان در دهه‌های آینده به آزمون گذاشته شده است. نتایج این مقاله حاکی از آن است که آمریکا قدرت هژمونیک خود را طی سال‌های آینده از دست خواهد داد و چین جای آن را خواهد گرفت. این جابجایی در قدرت به علاوه بحران بزرگ مالی سال 2008 موجب تحولاتی مهم در اقتصاد بین‌الملل از جمله تغییر نظام تسویه حساب‌های بین‌المللی و جایگزینی ذخیره جهانی جدیدی به جای دلار و همینطور تغییر نظام حکمرانی جهانی خواهد شد. دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد می تواند از محتوای این مقاله برای رساله دکترا و پایان نامه کارشناسی ارشد بهره ببرند .