جستجو در بایگانی
برای جستجو در عنوان حداقل ۴ حرف وارد کنید.
//

_____.

//

_____.

_

_

_

 
 
more_vert مقاله علمی و پژوهشی شیوه های نوین پردازش مطلب در نشریات

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی شیوه های نوین پردازش مطلب در نشریات

مقاله علمی و پژوهشی" شیوه های نوین پردازش مطلب در نشریات " مقاله ای است در 37  صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به شیوه های نوین پردازش مطلب در نشریات ، فرهنگ شفاهی ، پردازش نوین ، پردازش تصویری ، پردازش شفاهی ، مطلب نوشتاری ، برجسته سازی ، عوامل ساختاری اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب آموزش مهارت‌های شنیداری، دیداری، نوشتاری (پیش دبستان)

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش مهارت‌های شنیداری، دیداری، نوشتاری (پیش دبستان)

کتاب آموزش مهارت‌های شنیداری، دیداری، نوشتاری (پیش دبستان)، تالیف لیلا عظیمی، راهنمای کودکانی است که در مقطع پیش دبستانی، نیازمند کسب مهارت‌هایی هستند که حواس پنج‌گانه آن‌ها را تقویت می‌کند. این کتاب یار قابل اعتماد مربیان برای نگاهی تازه و متفاوت به چشم‌ها و گوش‌ها و دست‌های نوآموزان پیش دبستانی است. در کتاب آموزش مهارت‌های شنیداری، دیداری، نوشتاری (پیش دبستان) به سه حواس بینایی، شنوایی و لامسه توجه شده است. حواسی که در مسیر یادگیری و خواندن و نوشتن کودکان در دوره دبستان بسیار مهم و تعیین کننده‌اند. اطلاعات بینایی و شنوایی ورودی اصلی شبکه‌های خاص مغزی هستند که نیاز دارند در حافظه ذخیره شوند تا در مراحل زمانی مختلف با اتفاق‌های جدید مقایسه شوند و در نتیجه ادراک شوند. بدون ادراک و شناخت دیداری اطلاعات ذخیره شده تنها مجموعه‌ای هستند از انواع رویدادها و صحنه‌ها که توانایی به یا‌دآوردن آن‌ها را نخواهیم داشت.

more_vert زنبورهای کلمه یاب

ادامه مطلب

closeزنبورهای کلمه یاب

 همانطور که می‌دانیم یکی از عوامل اختلالات یادگیری عدم توجه‌ یا بی‌دقتی بچه‌هاست. عدم تمرکز و توجه موجب می‌شود کودکان محیط پیرامون خود را بادقت مشاهده نکنند در نتیجه رویدادهای اطرافشان را نمی‌توانند به طور پایدار در حافظه ثبت کنند. در زمینه مهارت نوشتاری نیز این مسئله صدق می کند چه بسا دانش آموزان با وجود مشاهده متن در خواندن و نوشتن بسیاری از کلمات حرفی را جا می‌گذارند، حروف را جابجا می‌خوانند یا می‌نویسند، در دندانه‌گذاری، نقطه‌گذاری و نوشتن حروف چند شکلی با مشکل روبرو می‌شوند./ ی ارسال مطلب توسط مهری فرمانبر

more_vert مقاله علمی و پژوهشی بایسته های اجتماعی در سیاستگذاری رسانه ای جمهوری اسلامی

ادامه مطلب

closeمقاله علمی و پژوهشی بایسته های اجتماعی در سیاستگذاری رسانه ای جمهوری اسلامی

مقاله علمی و پژوهشی" بایسته های اجتماعی در سیاستگذاری رسانه ای جمهوری اسلامی " مقاله ای است در 19 صفحه که در مجلات معتبر علمی با رویکرد مدیریت رسانه منتشر شده است . در این مقاله علمی و پژوهشی به بایسته های اجتماعی در سیاستگذاری رسانه ای جمهوری اسلامی ، سپهر فرهنگی ، سپهر رسانه ای ، شکاف اجتماعی ، رسانه های دیداری ، رسانه های نوشتاری و رسانه های نوشتاری اشاره شده است. محتوای این مقاله می تواند مورد استفاده دانشجویان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد برای تهیه رساله دکترا و پایان نامه ارشد قرار گیرد.

more_vert کتاب گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی ویژه آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکترا، تافل و تولیمو

ادامه مطلب

closeکتاب گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی ویژه آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکترا، تافل و تولیمو

کتاب گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی ویژه آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکترا، تافل و تولیمو نوشته‌ی زهرا فتاحی و کیوان ابراهیمی ارمی بر اساس کتاب Longman complete course for the toefl test، در 60 مهارت برای قسمت گرامر و 13 مهارت برای قست درک مطلب تنظیم شده که توضیحات لازم برای هر مهارت به منظور رفع نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ارائه داده شده است. استفاده از کتاب حاضر به عنوان منبعی مطمئن برای آماده‌سازی دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان انگلیسی، در جهت ارتقاء مخاطب موثر خواهد بود.

more_vert کتاب گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی ویژه آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکترا، تافل و تولیمو

ادامه مطلب

closeکتاب گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی ویژه آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکترا، تافل و تولیمو

  کتاب گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی ویژه آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکترا، تافل و تولیمو نوشته‌ی زهرا فتاحی و کیوان ابراهیمی ارمی بر اساس کتاب Longman complete course for the toefl test، در 60 مهارت برای قسمت گرامر و 13 مهارت برای قست درک مطلب تنظیم شده که توضیحات لازم برای هر مهارت به منظور رفع نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ارائه داده شده است. استفاده از کتاب حاضر به عنوان منبعی مطمئن برای آماده‌سازی دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان انگلیسی، در جهت ارتقاء مخاطب موثر خواهد بود.

more_vert پلیس در سرزمین ریاضی

ادامه مطلب

closeپلیس در سرزمین ریاضی

یکی از مهارتهای مهمی که دانش‌آموز در پایه اول و در درس ریاضی باید کسب کند مهارت کشیدن چوب خط با توجه به تعداد اشکالی است که می‌بیند./ی ارسال مطلب توسط فاطمه عبداللهی نیا

more_vert کتاب کلید واژگان کامیپوتر

ادامه مطلب

closeکتاب کلید واژگان کامیپوتر

کتاب کلید واژگان کامیپوتر نوشتۀ فرشاد مرادی، به عنوان "اولین فرهنگ جامع واژگان و اصطلاحات کامپیوتر"، بیش از 400 لغت و اصطلاح به همراه تلفظ و تصویر قابل استفاده برای کاربران مبتدی تا پیشرفته را دربرمی‌گیرد. واژگان در دانش زبان‌شناسی مسافر محسوب می‌شوند. آن‌ها از زبانی به زبان دیگر سرایت می‌کنند، تلفظ و گاهی بار معنایی جدید پیدا می‌کنند، از زبان دوم به زبان سومی منتقل می‌شوند و حتی گاهی پس از سفر به زبان‌های گوناگون با شکل و تلفظ جدید به زبان مبدا باز می‌گردند. با گسترش رایانه و فناوری‌های مربوط به آن در جامعۀ ایران، زبان فارسی پر از واژگانی شده است که گرچه ریشه‌ای غیر فارسی دارند، اما امروز توسط فارسی زبان استفاده و فهم می‌شوند. واژگانی مانند کامپیوتر، هارد، مانیتور، رَم، یو اس بی، سی دی، دی وی دی، بلو ری، اینترنت، وب، سایت، وبلاگ، مودم، روتر و ده‌ها واژه دیگر که هر روز بر شمارِ آن‌ها افزوده می‌شوند. در چنین فضایی آشنا نبودن با این واژگان جدید به منزله ناتوانی در فهم زبان گفتاری و نوشتاری جامعه است. کتاب کلید واژگان کامیپوتر (key to computer terms) تلاش می‌کند با توضیح رایج‌ترین واژه‌های حوزه فناوری اطلاعات، ابزاری برای درک دقیق‌تر این مفاهیم باشد. مخاطب واژه‌نامه‌ها و فرهنگ‌ها بسیار گسترده هستند. از مردم عادی که به واژگان جدید در رسانه‌های دیداری و نوشتاری برمی‌خورند تا کسانی که کاربر یک رایانه شخصی، لپ تاپ یا رایانه لوحی (تبلِت) هستند و به خرید رایانه و نرم‌افزارهای مختلف می‌پردازند. شما می‌توانید در این کتاب بیشترِ واژه‌های عمومی حوزۀ رایانه را پیدا کرده و با کمکِ توضیحات و عکس‌هایِ کتاب، دیدی کلی نسبت به این مفاهیم پیدا کنید.

more_vert کتاب «احوال ذهن یک مریخی»

ادامه مطلب

closeکتاب «احوال ذهن یک مریخی»

«احوال ذهن یک مریخی» عنوان کتابی است که حاوی مجموعه‌ای خواندنی از متون ادبی است و به قلم «زینب واحدی» به رشته تحریر درآمده است. این کتاب ۷۰ صفحه‌ای با شمارگان ۱۰۰ نسخه از سوی انتشارات «نگارکمال اراک» به چاپ رسیده و در کتابفروشی‌ها موجود است. قیمت هر جلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به مطالعه ۱۲ هزار تومان است. در این کتاب ۲۲ متن ادبی و دل‌نوشته ارایه شده که ویژگی آن‌ها صمیمیت در گفتار و روانی در ارایه مطلب است و به آسانی با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند. رخنه‌گر، آهنگ بی‌انتها، صندلی چوبی، خلاصه از ابهام، امروز روز توست، مدار سکوت، زندگی، من، شب، دستان مریخی، قطار ،خود ناشناخته، یاکریم، دوچرخه، بوته گل رز، شفق قطبی، پاهای طاووس و شاید حق با همه بود شماری از عناوین متونی است که در این مجموعه به چاپ رسیده است. شیوه نگارشی نویسنده ایجاد فضاهای ذهنی است که خواننده را با خود همراه می‌کند و در این فراز و نشیب‌های نوشتاری شخصیت‌ محوری متن جان گرفته و یا با خواننده ارتباط معناداری می‌یابد که شاید همین مساله شاه‌کلید انتقال روان مطالب باشد. نویسنده در متنی با عنوان «قطار»عنوان کرده است: «فکر می‌کنم یا نه شاید حس می‌کنم که تمام مسیر را گم کرده‌ام، مثل کودکی که وسط بازار مادرش را گم کند یا فقیری که یادش نمی‌آید پولش را کجا گذاشته و همین‌طور سردر گم و آشفته می‌گذراند. انگار بین دویدن‌های با سرعت به سوی مقصد ناگهان هرآنچه هست از حافظه پاک شود...» نویسنده در قطعه ای با عنوان «دستان مریخی» آورده است: نمی‌دانم کی شد که دیگر آن آدم سابق نبودم، خودم را گم کردم و حس می‌کنم درونم خالی است.از آن روز است که دیگر واقعی نخندیده‌ام، حالا ذهنم چیزی را می‌خواهد که بی‌وقفه دنبالش بودم چیزی که هدف خوانده شده و من از آن عاری بودم.

more_vert کتاب آموزش کسب درآمد از اینترنت به زبان ساده

ادامه مطلب

closeکتاب آموزش کسب درآمد از اینترنت به زبان ساده

در کتاب آموزش کسب درآمد از اینترنت به زبان ساده درباره کسب‌وکار خانگی، و بخصوص وسوسه‌انگیزترین شاخه آن (کسب درآمد از اینترنت) مطالب زیادی نوشته و منتشرشده است. متأسفانه در اغلب موارد، اولویت اول برای تهیه هر مطلب و هدف اصلی نویسنده، فقط کسب درآمد خود او، یا تبلیغات برای مجموعه موردنظر، بوده است. در اغلب موارد یک روش از کسب درآمد اینترنتی بیش‌ازاندازه بزرگ‌نمایی شده و واقعیت‌های موجود، قربانی منفعت‌طلبی مؤلفین بوده است. سرعت تغییرات در اینترنت به حدی است که بهترین و جدیدترین مطلب نوشتاری هم می‌تواند قبل از رسیدن خواننده، به پایان آن قدیمی و منسوخ محسوب گردد... در این کتاب از اطلاعات اغراق آمیز و غیرواقعی خبری نیست. به دلیل گستردگی و تنوع مطالب، برای دستیابی به اطلاعات فنی جزئی بعضی مباحث، می‌بایست به مراجع و خودآموزهای آنلاین مراجعه نمود. این کتاب با ارائه واقعیت‌های امروز اینترنت ایران بدون بزرگ نمایی و جانبداری، راهنمای مفیدی برای علاقمندان و کسانی است که در این زمینه کنجکاو هستند.فهرست مطالب مقدمهخواننده گرامینام‌های در نظر گرفته‌شدههدف از تهیه این مجموعهسرعت تغییراتاز ابتدااول . مثال‌های سنتیدوم، مثال‌های آنلاینآمار و ترافیکتحریم و آی‌پی(شبکه‌های مجازی اختصاصی)فروشگاه اینترنتیاول. دامنه اینترنتیدوم. هاست یا فضای میزبانسوم. نرم‌افزار سایت‌ساز یا فروشگاه سازچهارم. درگاه پرداخت بانکیپنجم. سیستم ارسال پستی کالا و پرداخت در محلششم. سیستم همکاری درفروشهفتم. دست‌دوم‌فروشی‌هاجمع‌بندی مبانی فروش اینترنتیدامنههاستنرم‌افزاردرگاه پرداختپرداخت‌درمحلهمکاری درفروشامانت‌فروشی‌هاکسب‌وکار خانگیانجمن گفتگووبلاگسایت نمایشگاهبرند سازیطرح کسب‌وکارباشگاه هواداراناستارت‌آپتجارت آنلاین ایده آلآگهی‌نامهمسافرکشیبورس مالیتخفیف گروهیتَسککوتاه کردن آدرسدورکاریتولید محتوای دیجیتالمعرفی به موتورهای جستجوطراحی سایت و برنامه‌نویسیپول‌، و بانک‌های مجازیبیت‌کوینمزایای بیت‌کوینماینینگ و استخراج بیت‌کوینراه اصلیراه‌های فرعیاِسکَمسرقت آنلاین قدرت پردازندهوعده کسب درآمد بیت‌کوینیدستگاه استخراج پولویروس‌های خوب !بعد از چاپ . . .راهنمای اشتراک آنلاین و معرفی سایتمعرّفی نویسندهضمیمه‌هاضمیمه یکاصول کلی برای ایجاد، حفظ، و ارتقای پرستیژ تجاریضمیمه دوراهنمای خرید لپ‌تاپ و تبلتضمیمه سهراهنمای استفاده بهینه از لپ‌تاپ و تبلتضمیمه چهارراهنمای انتخاب سرویس‌دهندگان اینترنتضمیمه پنجراهنمای پی‌دی‌افضمیمه ششیادداشت پشت جلد کتابقدردانیلغت‌نامه

more_vert کتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب

ادامه مطلب

closeکتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب

  کتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب به قلم عباس شادلو، شامل سوالات درک مطلب سال‌های 90 تا 97 به انضمام 1500 واژه کلیدی کنکور است. آمار موفقیت دانش‌آموزان در سال‌های گذشته نشان می‌دهد تنها درصد کمی از دانش‌آموزان در درس زبان انگلیسی کنکور درصد قابل توجهی از تست‌ها را پاسخ می‌دهند. در سال 1396 در گروه علوم تجربی که بیش از 518 هزار نفر در آن شرکت کردند 9/16 درصد داوطلبان درس زبان را منفی 48/1 درصد بین صفر تا 10 درصد و تنها 5/5 درصد زبان را بالای 50 درصد زده‌اند. اگر فرض کنیم زبان تنها درس تعیین کننده کنکور باشد که خوشبختانه یا متأسفانه تاحدودی چنین نیز هست می‌توان فهمید کسانی که زبان را بالای 50 درصد زده‌اند شانس بالایی برای موفقیت در رشته‌های پرطرفداری چون پزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی دارند. حدود 40 درصد درس زبان انگلیسی در کنکور به درک مطلب مربوط می‌شود که بستگی مستقیم به توانایی دانش‌آموز در ترجمه متن و به نوبه خود بستگی به دایره لغات داوطلب دارد. در عمل هر چه محفوظات داوطلب واژگان بیشتری را دربرگیرد امکان موفقیت بیشتر خواهد بود. لذا داوطلبان کنکور می‌بایست اصل را بر گسترش دایره لغات گذاشته و فن ترجمه را در درجه اول قرار دهند که البته بدون دانستن گرامر ممکن نیست. کتاب پیش رو با اصل قرار دادن تقویت دایره لغات می‌کوشد با استفاده از شیوه‌ای خاص دایره لغات شما و سپس قدرت شما در ترجمه متن را افزایش دهد. هدف داوطلب از مطالعه این کتاب دستیابی به درصد حداقل 60 درصد زبان کنکور باید باشد و این امر به‌ طور قطع با تمرین و مطالعه قابل دستیابی است. به همین منظور تمام متون انتخاب شده در کتاب شناسنامه‌دار و مربوط به آزمون‌های کنکور سال‌های قبل می‌باشد. شیوه اصلی و منحصر بفرد این کتاب بر دو پایه استوار است اول امکان تکرار و دوم حذف موارد اشتباه واژه‌های هم‌ شکل و نزدیک به هم.

more_vert کتاب رهبری نسل جوان

ادامه مطلب

closeکتاب رهبری نسل جوان

کتاب رهبری نسل جوان، شامل دو گفتار از کتاب ده گفتار آیت‌اللّه‌ مرتضی مطهری در موضوع رهبری است. در بخشی از کتاب رهبری نسل جوان می‌خوانیم: یک چیز در یک جا وسیله هدایت است و بسا هست همان چیز در جاى دیگر وسیله گمراهى و ضلالت باشد. منطقى که یک پیرزن را مؤمن مى‌کند اگر در مورد یک آدم تحصیل‌ کرده به کار برده شود او را گمراه مى‌کند. یک کتاب در یک زمان، متناسب ذوق عصر و ذوق زمان و سطح فکر زمان بوده و وسیله هدایت مردم بوده است و همان کتاب در زمان دیگر اسباب گمراهى است. ما کتاب‌ها داریم که در گذشته وظیفه خود را انجام داده‌اند و صدها و هزارها نفر را هدایت کرده‌اند ولى همان کتاب‌ها در زمان ما کسى را هدایت نمى‌کند، سهل است، اسباب گمراهى و شک و حیرت مردم مى‌باشد، از کتب ضَلال باید شمرده شود؛ خرید و فروش آن‌ها، طبع و نشر آن‌ها خالى از اشکال نیست. عجب! کتابى که هزارها بلکه ده‌ها هزار را در گذشته هدایت کرده است، حالا از کتب ضلال است؟! بلى، جز کتاب آسمانى و گفتار واقعى معصومین، هر کتاب دیگر را که در نظر بگیریم یک رسالتى دارد براى یک مدت موقت و محدود؛ آن مدت که گذشت آن رسالت تمام مى‌شود. این مطلب که عرض کردم یک مسئله مهم اجتماعى است و هنوز براى ما به صورت یک معما و یک مجهول که باید آن را حل کرد طرح نشده است. من انتظار ندارم که در این جلسه کاملاً مطلب روشن شود. مکرر باید گفته شود تا ما باور کنیم که وسایل هدایت هر زمانى مخصوص خود آن زمان است. لازم است شواهدى از متن اسلام بر این مطلب بیاورم تا معلوم شود در آثار اسلامى به این مطلب توجه داده شده. فهرست مطالبمقدمهرهبرى نسل جواندو نوع مسئولیتنسبیت و موقت بودن وسیله‌هاعلت اختلاف معجزات پیغمبرانروش پیامبرانهبهترین شاگرداننسل جوان یا اندیشه جوان؟عالِم زمان خویشتن باشچه باید کرد؟نمونه دو نسلنسل جوان امروزدرد این نسل را باید درک کردعلل گرایش به مکتب‌هاى الحادىنشانه رشد فکرىقرآن و مهجوریت آن

more_vert کتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب

ادامه مطلب

closeکتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب

کتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب به قلم عباس شادلو، شامل سوالات درک مطلب سال‌های 90 تا 97 به انضمام 1500 واژه کلیدی کنکور است. آمار موفقیت دانش‌آموزان در سال‌های گذشته نشان می‌دهد تنها درصد کمی از دانش‌آموزان در درس زبان انگلیسی کنکور درصد قابل توجهی از تست‌ها را پاسخ می‌دهند. در سال 1396 در گروه علوم تجربی که بیش از 518 هزار نفر در آن شرکت کردند 9/16 درصد داوطلبان درس زبان را منفی 48/1 درصد بین صفر تا 10 درصد و تنها 5/5 درصد زبان را بالای 50 درصد زده‌اند. اگر فرض کنیم زبان تنها درس تعیین کننده کنکور باشد که خوشبختانه یا متأسفانه تاحدودی چنین نیز هست می‌توان فهمید کسانی که زبان را بالای 50 درصد زده‌اند شانس بالایی برای موفقیت در رشته‌های پرطرفداری چون پزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی دارند. حدود 40 درصد درس زبان انگلیسی در کنکور به درک مطلب مربوط می‌شود که بستگی مستقیم به توانایی دانش‌آموز در ترجمه متن و به نوبه خود بستگی به دایره لغات داوطلب دارد. در عمل هر چه محفوظات داوطلب واژگان بیشتری را دربرگیرد امکان موفقیت بیشتر خواهد بود. لذا داوطلبان کنکور می‌بایست اصل را بر گسترش دایره لغات گذاشته و فن ترجمه را در درجه اول قرار دهند که البته بدون دانستن گرامر ممکن نیست. کتاب پیش رو با اصل قرار دادن تقویت دایره لغات می‌کوشد با استفاده از شیوه‌ای خاص دایره لغات شما و سپس قدرت شما در ترجمه متن را افزایش دهد. هدف داوطلب از مطالعه این کتاب دستیابی به درصد حداقل 60 درصد زبان کنکور باید باشد و این امر به‌ طور قطع با تمرین و مطالعه قابل دستیابی است. به همین منظور تمام متون انتخاب شده در کتاب شناسنامه‌دار و مربوط به آزمون‌های کنکور سال‌های قبل می‌باشد. شیوه اصلی و منحصر بفرد این کتاب بر دو پایه استوار است اول امکان تکرار و دوم حذف موارد اشتباه واژه‌های هم‌ شکل و نزدیک به هم. (فایل کتاب در تاریخ 2 اردیبهشت 1398 به روز رسانی شده است.)

more_vert کتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب

ادامه مطلب

closeکتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب

  کتاب کنکور زبان انگلیسی: درک مطلب به قلم عباس شادلو، شامل سوالات درک مطلب سال‌های 90 تا 97 به انضمام 1500 واژه کلیدی کنکور است. آمار موفقیت دانش‌آموزان در سال‌های گذشته نشان می‌دهد تنها درصد کمی از دانش‌آموزان در درس زبان انگلیسی کنکور درصد قابل توجهی از تست‌ها را پاسخ می‌دهند. در سال 1396 در گروه علوم تجربی که بیش از 518 هزار نفر در آن شرکت کردند 9/16 درصد داوطلبان درس زبان را منفی 48/1 درصد بین صفر تا 10 درصد و تنها 5/5 درصد زبان را بالای 50 درصد زده‌اند. اگر فرض کنیم زبان تنها درس تعیین کننده کنکور باشد که خوشبختانه یا متأسفانه تاحدودی چنین نیز هست می‌توان فهمید کسانی که زبان را بالای 50 درصد زده‌اند شانس بالایی برای موفقیت در رشته‌های پرطرفداری چون پزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی دارند. حدود 40 درصد درس زبان انگلیسی در کنکور به درک مطلب مربوط می‌شود که بستگی مستقیم به توانایی دانش‌آموز در ترجمه متن و به نوبه خود بستگی به دایره لغات داوطلب دارد. در عمل هر چه محفوظات داوطلب واژگان بیشتری را دربرگیرد امکان موفقیت بیشتر خواهد بود. لذا داوطلبان کنکور می‌بایست اصل را بر گسترش دایره لغات گذاشته و فن ترجمه را در درجه اول قرار دهند که البته بدون دانستن گرامر ممکن نیست. کتاب پیش رو با اصل قرار دادن تقویت دایره لغات می‌کوشد با استفاده از شیوه‌ای خاص دایره لغات شما و سپس قدرت شما در ترجمه متن را افزایش دهد. هدف داوطلب از مطالعه این کتاب دستیابی به درصد حداقل 60 درصد زبان کنکور باید باشد و این امر به‌ طور قطع با تمرین و مطالعه قابل دستیابی است. به همین منظور تمام متون انتخاب شده در کتاب شناسنامه‌دار و مربوط به آزمون‌های کنکور سال‌های قبل می‌باشد. شیوه اصلی و منحصر بفرد این کتاب بر دو پایه استوار است اول امکان تکرار و دوم حذف موارد اشتباه واژه‌های هم‌ شکل و نزدیک به هم. (فایل کتاب در تاریخ 2 اردیبهشت 1398 به روز رسانی شده است.)

more_vert نویسندگان کوچک

ادامه مطلب

closeنویسندگان کوچک

بعد از گذشت یک یا دو ماه از سال تحصیلی و آموزش و تمرین بندنویسی و خلاصه‌نویسی متن از دانش‌آموزان می‌خواهم که داستان کوتاهی را خودشان بنویسند/ ی ارسال مطلب توسط صدیقه شبابی

more_vert کتاب دیکته شب اول دبستان

ادامه مطلب

closeکتاب دیکته شب اول دبستان

کتاب دیکته شب اول دبستان، به تالیف فرزانه زنبقی، بهترین راه برای بالابردن نوشتن و صد البته از نوع درست، در کودکان است. در کتاب دیکته شب اول دبستان، یاد می‌گیرید درست بنویسید و همچنین بیشتر با مفهوم کلمات آشنا شوید. از عمده‌ترین فواید دیکته نویسی می‌توان به: آموزش درست‌نویسی واژه‌ها. ارزیابی آموخته‌های فراگیران و یافتن راهکارهایی برای بر‌طرف نمودن کاستی‌ها. خوانا و زیبا‌نویسی. آشنایی با واژه‌ها و معانی آن‌ها، اشاره کرد تا بتوانند اندیشه‌های خود را به درستی بیان کنند. خواندن فعال در نوشتن املا موثر است، زیرا صحیح خواندن مستلزم توجه به همه‌ی نکات نوشتاری است .

more_vert چوب بستنی‌های شگفت انگیز

ادامه مطلب

closeچوب بستنی‌های شگفت انگیز

فعالیت آموزشی آنچه برای انجام این فعالیت لازم است:چوب بستنی- چسب مایع- تصویر اشکال هندسی   ارسال مطلب توسط فاطمه رضازاده

more_vert کتاب تقویت زبان انگلیسی با تماشای فیلم و سریال

ادامه مطلب

closeکتاب تقویت زبان انگلیسی با تماشای فیلم و سریال

کتاب تقویت زبان انگلیسی با تماشای فیلم و سریال به قلم زاهد بشارتی، بعضی از ابزارهای دیجیتالی را هنگام تماشای فیلم و سریال جهت بهبود تجربه گوش دادن به شما معرفی می‌کند تا به کمک آن بتوانید مهارت صحبت کردن انگلیسی خود را تقویت کنید. آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که گاهی شما یک کلمه را اشتباه تلفظ می‌کنید و شخص دیگری شکل صحیح تلفظ را می‌گوید؟ شاید پس از شنیدن یک ‌بار، آن کلمه را به‌ درستی تلفظ نکنید اما در بیشتر موارد شما قادر خواهید بود پس از 3 الی 5 بار آن را به ‌درستی تلفظ کنید و شما این کار را فقط با شنیدن انجام می‌دهید. یکی از راه‌های تسلط به زبان انگلیسی، رفتن به خارج از کشور و قرار گرفتن در فضای مردم انگلیسی زبان است، شاید بسیاری از افراد بودجه کافی برای این کار را داشته باشند اما زمان زیادی که باید صرف آن شود بسیار با ارزش‌تر است. شما هم اکنون می‌توانید با شیوه صحیح و موثر گوش دادن به فیلم‌ها با صرف کم‌ترین هزینه و زمان به همین هدف برسید. آنچه در کتاب تقویت زبان انگلیسی با تماشای فیلم و سریال می‌آموزید: - نحوه تماشای فیلم و استراتژی تقویت زبان انگلیسی- استخراج نکات داخل فیلم و ساخت لیست پخش کلمات- استفاده از ابزارهای حرفه‌ای برای یادگیری موثر تلفظ کلمات- استفاده از تکنیک ویژه مرور و تکرار با استفاده از لیست پخش- مراحل انتخاب مناسب‌‌ترین و بهترین فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی در بخشی از کتاب تقویت زبان انگلیسی با تماشای فیلم و سریال می‌خوانیم: در اکثر اوقات زیرنویس‌های اصلی به روی سی دی یا دی‌ وی‌ دی فیلم قرار دارند. این زیرنویس‌ها به صورت image و غیر قابل‌ ویرایش هستند که نمی‌توان مانند متن‌های باز به جستجو و انجام تغییرات به روی آن‌ها پرداخت. ما نمی‌توانیم از ویرایشگرهای متن برای این دسته از زیرنویس‌ها استفاده کنیم و نیازمند برنامه‌های ویرایشگر زیرنویس هستیم. در اغلب اوقات بسیاری از مردم به‌ جای گفتن فایل زیرنویس از کلمه زیرنویس استفاده می‌کنند. اغلب زیرنویس‌های اصلی به‌ صورت فایل مجزا نیستند و به روی فیلم یا سریال قرار گرفته‌اند. جنبه خوب این نوع زیرنویس، کامل و صحیح بودن عبارات و کلمات است که توسط سازنده فیلم تائید شده است. همان‌طور که می‌دانید زبان نوشتاری و زبان گفتاری با هم تفاوت دارند. زیرا وقتی که ما با زبانمان صحبت می‌کنیم اغلب می‌دانیم که در رابطه با چه موضوعی صحبت می‌کنیم. در این مورد ما به صورت کلی از استفاده بعضی کلمات خودداری می‌کنیم چون قبل از آنکه دور هم جمع‌ شویم یک سری اطلاعات را از قبل در رابطه با موضوع مرور کرده‌ایم. در سمت مقابل، زبان نوشتاری مانند یک کتاب سعی در توضیح کامل موضوعی دارد که ما احتمالاً به آن فکر نکرده‌ایم.زیرنویس‌ها همانند یک‌ زبان نوشتاری شامل کلمات متفاوتی هستند با ذکر این نکته که تلفظ واقعی کلمه در فیلم آورده شده است. زیرنویس‌های ترجمه شده مردم سراسر جهان از فایل‌های اصلی زیرنویس برای ترجمه به زبان‌های دیگر استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید ترجمه کردن به‌ صورت کلمه به کلمه انجام نمی‌شود و به صورت تصویرسازی صحنه یا اتفاق در ذهن و سپس تبدیل کردن آن به زبان دیگر صورت می‌گیرد. ممکن است یک کلمه یا عبارت در زبان‌های دیگر با یک جمله یا چندین کلمه توصیف شود همچنین احتمال اشتباه در ترجمه کردن وجود دارد. فهرست مطالبفصل اول: نحوه یادگیریفصل دوم: انتخاب فیلمفصل سوم: اطلاعات دیجیتالفصل چهارم: تماشای فیلمفصل پنجم: استخراج فایل صوتیفصل ششم: گوش دادن به صدافصل هفتم: ساخت لیست پخش کلماتپیوست

more_vert کلاف دوستی

ادامه مطلب

closeکلاف دوستی

درس دوستی و ویژگیهای یک دوست خوب از مهمترین درسهای مطالعات اجتماعیه و نگهداشتن یک دوست خوب کار سختیه و قوانین مخصوص به خودشو داره. یکی از راههای تثبیت مفاهیم این درس، استفاده از فعالیتهای مختلف است. فعالیت زیر به عنوان یکی از راههای رسیدن به هدف درس پیشنهاد می شود./ ی   ارسال مطلب توسط محدثه سلطانی

more_vert با اشتباهاتمان داستان بسازیم!!

ادامه مطلب

closeبا اشتباهاتمان داستان بسازیم!!

املای درست کلمات یکی از اهداف آموزشی ماست که باید جدی گرفته شود. با توجه به اهمیت دادن به این موضوع باز هم شاهد دانش‌آموزانی هستیم که در درست‌نویسی کلمات مشکل دارند.برای رفع این مشکل فعالیت زیر را طراحی نمودم./ ی ارسال مطلب توسط فاطمه صغری باباجانزاده