معرفی کتاب
کتاب موفقیت‌های نامرئی
تاریخ 05 مرداد 1399 ساعت 00:15:42
کد خبر: 013659
کتاب موفقیت‌های نامرئی


کتاب موفقیت‌های نامرئی نوشته مهدی رابطی، به شما کمک می‌کند تا مسیر موفقیت را در پیش بگیرید و به تمامی اهداف و رویاهایتان در زندگی دست پیدا کنید.

گاهی برای رسیدن به موفقیت فقط به یک مهارت دیگر نیاز دارید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا آن مهارت را به سرعت پیدا کنید. تمام خواسته‌ شما از زندگی این است که حال بهتری داشته باشید. پس باید به یک سؤال اساسی پاسخ بدهید: چطور حالم بهتر از قبل می‌شود؟

اگر شغلی دارید که با مردم سروکار دارد، اگر در میان خانواده‌اید، اگر کار گروهی انجام می‌دهید، اگر کار انفرادی انجام می‌دهید ولی با خود کنار نمی‌آیید، اگر مدیریت سازمانی را بر عهده دارید، اگر می‌خواهید به خواستگاری بروید، اما پولی در بساط ندارید، اگر می‌خواهید پسر موردعلاقه‌تان به خواستگاری‌تان بیاید و حتی اگر نمی‌دانید از زندگی چه می‌خواهید، با به کارگیری آموزش‌های گنجانده شده در کتاب موفقیت‌های نامرئی (Invisible Successes) می‌توانید زندگی‌تان را متفاوت کنید.

مهدی رابطی می‌گوید این کتاب را برای آن‌هایی که به حس خود اهمیت می‌دهند و زندگی پرمشغله‌ای دارند نوشته‌ است، تا بتوانند هر بار به آن رجوع کنند و از میان شیوه‌ها و شگردهای ارائه شده در این کتاب آنچه را با شرایط شما مطابقت دارد انتخاب و با به‌کارگیری آن، زندگی خود را مدیریت کنند و نتیجه دلخواهشان را به دست آورند.

روش‌ها و راهکارهای عملی و آزمایش شده در این کتاب بسیار شبیه به یک سمینار حرفه‌ای موفقیت است که با همدل ‌ساختن شما شروع می‌شود و در ادامه ضرورت مطالب ذکر می‌شود و در انتهای هر مبحث، با دادن تمرین و کار عملی، که خلاصه‌ای از درس در آن نهفته است، به پایان می‌رسد.

برای اینکه بیشترین بهره را از این کتاب ببرید، آن را از اول تا آخر و واو به واو به دقت بخوانید؛ بعد به آن بخش که بیشترین کمک را به شما کرده رجوع کنید و آن را مجدداً بخوانید. در این میان، می‌توانید دوباره به تمرین‌ها رجوع کنید و جواب دقیق‌تری به آن‌ها بدهید؛ زیرا تمرین‌ها طوری طراحی شده که هر بار جواب شما می‌تواند از جواب قبلی‌ دقیق‌تر و صحیح‌تر شود و ظرافت‌های بیشتری را دربرگیرد.

این کتاب شما را با ابزارها و راهکارها و شیوه‌هایی آشنا می‌کند که بتوانید از آن‌ها برای غلبه بر ضعف‌ها و فشارهای روحی‌تان استفاده کنید. ابتدا می‌توانید عامل این فشارها را شناسایی کنید و سپس با به‌کارگیری تمرین‌های عملی و کاربردی ارائه شده می‌توانید توانایی خود را ارتقا ببخشید و خود را قوی کنید و از آن موقعیت‌ها بیرون بکشید.

خواندن کتاب موفقیت‌های نامرئی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای کسانی نوشته شده است که برای رسیدن به خوشبختی در پی راهی جدیدند و مشتاقند سریع‌تر آن را بیابند و زندگی جدیدی را برای خود رقم بزنند. این اثر برای افرادی است که جزء برترین‌ها و نفرات اول هر گروهی هستند که در آن قرار می‌گیرند یا می‌خواهند جزء بهترین‌ها باشند. در حقیقت برای ستارگان موفق امروز و فردا نوشته شده است.

در بخشی از کتاب موفقیت‌های نامرئی می‌خوانیم:

یادتان باشد، از همان بدو تولد، ماشین رنج و لذت ما را به هر جا که خواسته برده است. اگر کمی دقت و تفکر کنید، می‌توانید به شیوۀ عملکردش و تأثیری که روی شما می‌گذارد پی ببرید.

خاطرات خود را مرور کنید. در مهم‌ترین اتفاقات زندگی خود دقیق شوید؛ ببینید آیا از تصمیماتی که تا به حال گرفته‌اید منصرف شده‌اید یا مصمم به انجام آنید. دقت کنید که این خاطرات و اتفاقات چه حس‌هایی را در شما زنده می‌کند. افراد، اشیا، اتفاقات، خاطرات و... زمانی مهم‌اند که بار احساسی داشته باشند.

حسی را که به آن‌ها دارید مدنظر قرار دهید. خط فکری را نیز فراموش نکنید. به دنبال حسی خاص باشید. حسی که آن خاطره را برجسته و پررنگ کرده است. حسی که باعث اثرگذاری آن خاطره در زندگی شما شده است. بسیار تأکید می‌کنم که لازمۀ رانندگی با این ماشین این است که متمرکز و متفکر باشید؛ یعنی حتی لحظه‌ای هم فرمان را رها نکنید. حال جدول 1 را پر کنید یا جدولی شبیه به آن در دفتر خود بکشید و در ستون اول آن اسم افراد، شرح اتفاقاتی را که به هر نحوی در زندگی شما مؤثر بوده است بنویسید. در ستون دوم جدول چرایی مهم و مؤثر بودن آن را بنویسید. در ستون سوم مثبت یا منفی بودن حسی را که در شما ایجاد می‌کند یادداشت کنید و در ستون چهارم تأثیری را که آن شخص یا اتفاق در زندگی شما داشته است بنویسید و در ستون آخر مثبت یا منفی بودن این تأثیر را بنویسید.

یکی از مهم‌ترین شروط این است که همین حالا شروع کنید. ده دقیقۀ بعد، کار سخت‌تر خواهد شد. بیست دقیقۀ بعد خیلی سخت‌تر و فردا تقریباً غیرممکن است. دقت را فراموش نکنید. کار را همین حالا شروع کنید، هرچند با اقدامی کوچک مثل فکرکردن، ولی دقیق و متمرکز باشید.

فهرست مطالب
پیش‌سخن
سخنی با خواننده
فصل اول:خوشبختی کجاست؟
بخش اول: چگونه خوشبختی به سراغم آمد؟
داستان افسردگی من
اولین نشانۀ کائنات
دومین نشانۀ کائنات
سومین نشانۀ کائنات
ملاقات با افراد موفق
بخش دوم: چگونه در مسیر خوشبختی قدم برداریم؟
راز خوشبختی
انسان‌های ضعیف و درمانده چگونه رفتار می‌کنند؟
به چه کسانی انسان‌های فراموفق می‌گویند؟
بخش سوم: ابزارهای دست‌یابی به موفقیت
1. دقت و توجه
2. قلم و کاغذ
3. خط فکری متفاوت
آشنایی با ماشین سرنوشت
پرسش اول: چرا جراح قلب از عمل جراحی منصرف می‌شود؟
پرسش دوم: چرا بازاریاب خجالتی استعفا می‌دهد؟
فصل دوم: موقعیت‌ها
بخش اول: شرح و بررسی موقعیت اول: حس بد - نتیجۀ بد (منفی منفی)
انسان‌های بیچاره
مدیریت افرادی که در موقعیت اول قرار دارند
چگونه از موقعیت اول رها شویم؟
پرسش سوم: راهکار مهمان‌پذیر کارکشته در برخورد با مشتری بدقلق چیست؟
پرسش چهارم: با برادر بدقول چگونه رفتار کنیم؟
بخش دوم: شرح و بررسی موقعیت دوم: حس خوب - نتیجۀ بد (مثبت منفی)
مدیریت افرادی که در موقعیت دوم قرار دارند
1. استفاده از فن داستان‌گویی
2. استفاده از فن دادن آمار و اطلاعات توجه‌برانگیز
3. استفاده از فن سؤال کردن
چرا انسان‌های خوشبخت و موفق با دیگران متفاوت‌اند؟
بخش سوم: شرح و بررسی موقعیت سوم: حس بد - نتیجۀ خوب (منفی مثبت)
فرمول‌های کشف رسالت
ملاقات با شاکیِ درون
ملاقات با کودک درون
ملاقات با استاد درون
منظور از رسالت چیست؟
مدیریت افرادی که در موقعیت سوم قرار دارند
پرسش پنجم: چگونه کارمندان شاکی را آرام کنیم؟
بخش چهارم: شرح و بررسی موقعیت چهارم: حس خوب - نتیجۀ خوب (مثبت مثبت)
مدیریت افرادی که در موقعیت چهارم قرار دارند
فصل سوم: اقدام
بخش اول: خارج شدن از موقعیت اول
بخش دوم: خارج شدن از موقعیت دوم
چطور می‌توانید نگرشتان را تغییر دهید؟
بخش سوم: خارج‌شدن از موقعیت سوم
بخش چهارم: قرارگیری در موقعیت چهارم
فصل چهارم: سخن پایانی
فصل پنجم: پاسخ پرسش‌های مطرح‌شده در کتاب
پاسخ پرسش اول: چرا جراح قلب از عمل جراحی انصراف می‌دهد؟
پاسخ پرسش دوم: چرا بازاریاب خجالتی استعفا می‌دهد؟
پاسخ پرسش سوم: راهکار مهمان‌پذیر کارکشته در برخورد با مشتری بدقلق چیست؟
پاسخ پرسش چهارم: با برادر بدقول چگونه رفتار کنیم؟
پاسخ پرسش پنجم: چگونه کارمندان شاکی را آرام کنیم؟