معرفی کتب جدید
کتاب اصول طب داخلی هاریسون: بیماری‌های گوارش
تاریخ 15 مرداد 1399 ساعت 23:40:56
کد خبر: 013761
کتاب اصول طب داخلی هاریسون: بیماری‌های گوارش


کتاب اصول طب داخلی هاریسون: بیماری‌های گوارش نوشته‌ی ام. میشل ولف و ج. لاری جیمسن، شما را با آخرین تغییرات در شناخت و درمان بیماری‌های گوارش آشنا می‌کند.

بیراه نیست اگر بگوییم بخش اعظم آموزش پزشکی به طب داخلی اختصاص یافته است و شکایات مربوط به طب داخلی، بیشترین علل مراجعه بیماران به مطب پزشکان عمومی را دربرمی‌گیرند. کتاب اصول طب داخلی هاریسون (Harrison's principles of internal medicine) منبع معتبر و به عنوان یکی از کتب اصلی دانشجویان، پزشکان عمومی و متخصصان داخلی به شمار می‌آید.

این کتاب اگر چه مباحث فراوانی را شامل می‌شود اما به طور ویژه مباحث طب داخلی آن مورد توجه قرار می‌گیرد. طب داخلی هاریسون را می‌توان به عنوان منبعی معتبر برای متخصصان داخلی نام برد. امید است این ترجمه از کتاب دریچه‌ای از دانش، ولو اندک، به روی شما باز کند.

در بخشی از کتاب اصول طب داخلی هاریسون: بیماری‌های گوارش می‌خوانیم:

تهوع احساس ذهنی نیاز به استفراغ است. استفراغ خروج توأم با فشار محتویات دستگاه گوارش فوقانی از طریق دهان به علت انقباضات لوله گوارش و جدار قفسه سینه و شکم است. استفراغ متفاوت از رگورژیتاسیون با ورود بدون نیروی محتویات معده به داخل دهان است. نشخوار شامل رگورژیتاسیون مکرر بقایای غذایی است که اغلب مجددا جویده و بلعیده می‌شود. برخلاف استفراغ کردن، در پدیده فوق ممکن است تا حدی کنترل ارادی وجود داشته باشد. سوء هاضمه واژهای غیر اختصاصی است که شامل طیفی از شکایات است که عبارت‌اند از: تهوع، استفراغ، سوزش سر دل، رگورژیتاسیون و دیس پپسی (نشانه‌هایی که تصور می‌شود از ناحیه گاسترودئودنال منشأ می‌گیرند).

فهرست مطالب
درد شکم
دیس فاژی
تهوع، استفراغ و سوء هاضمه
اسهال و یبوست
کاهش وزن ناخواسته
خونریزی دستگاه گوارش
یرقان
تورم شکمی
نحوه رویکرد به بیمار مبتلا به بیماری گوارشی
آندوسکوپی دستگاه گوارش
بیماری‌های مری
بیماری زخم پپتیک و اختلالات مرتبط با آن
اختلالات جذب
بیماری التهابی روده
سندرم روده تحریک‌پذیر
بیماری دیورتیکولی و اختلالات شایع آنورکتوم
نارسایی عروق مزانتر
انسداد حاد روده
آپاندیسیت حاد و پریتونیت