کتاب 21 روش عالی برای اینکه زمانتان را مدیریت کنید و کاراییتان را دو برابر کنید

کتاب 21 روش عالی برای اینکه زمانتان را مدیریت کنید و کاراییتان را دو برابر کنید


در کتاب 21 روش عالی برای اینکه زمانتان را مدیریت کنید و کاراییتان را دو برابر کنید نوشته‌ی برایان تریسی، چیزهایی یاد می‌گیرید که می‌تواند زندگی‌تان را عوض کند. این ایده‌ها، روش‌ها و شگردها می‌توانند بهره‌وری و تأثیرگذاری شما را افزایش دهند و کارایی‌تان را بالا ببرد، درآمدتان را دو برابر کند، از میزان تنش‌ها بکاهد و شما را تبدیل به یکی از کارآمدترین افراد در رشته کاری‌تان بکند.

در وصف همه افراد موفق می‌گویند که بسیار منظم هستند و مدیریت زمان خوبی دارند خوشبختانه مهارت‌های مدیریت زمان با تمرین و تکرار قابل یادگیری هستند. شما می‌توانید با بکار بستن مفاهیمی که در کتاب 21 روش عالی برای اینکه زمانتان را مدیریت کنید و کاراییتان را دو برابر کنید (21Great Way To Manage Your Time And Double Your Productivity)، در آستانه یادگیری‌شان هستید، یکی از پر بار‌ترین افراد در رشته خودتان بشوید.

برایان تریسی (Brian Tracy) دراین زمینه صاحب نظر است. او بدون دیپلم از دبیرستان شروع کرد و با کارش خود را بالا کشید تا مدیر اجرایی یک شرکت 265 میلیون دلاری شد. تریسی بیش از 20 سال به مطالعه مدیریت زمان پراخت. او در این زمینه‌ها ده‌ها کتاب خواند در سمینارهای بی‌شماری شرکت کرد، از برنامه‌ریزهای زمانی استفاده کرد و به برنامه‌های آموزشی صوتی گوش داد. او در نهایت سیستم مدیریت زمان خودش را سازمان داده و آن را به هزاران نفر در سراسر دنیا آموزش داد. آنچه می‌خوانید بیست و یکی از بزرگترین ایده‌ها درباره کارایی شخصی است که تا به حال کشف شده است. این ایده‌ها می‌توانند زندگی شما را متحول کند.

واقعیت این است که همه افراد موفق بسیار کارا هستند. آن‌ها بیشتر و بهتر کار می‌کنند. خیلی بیشتر از یک فرد متوسط کار انجام می‌دهند. حقوق‌شان بالاتر است و سریع‌تر ترفیع می‌گیرند. همه افراد دور و برشان برای آن‌ها احترام و ارزش زیادی قائل هستند. رهبر و الگوی دیگران می‌شوند. در نهایت هم به رأس رشته کاری‌شان و به اوج دامنه درآمدشان می‌رسند. شما هم می‌توانید این‌طور باشید.

تک‌تک ترفندهای کتاب 21 روش عالی برای اینکه زمانتان را مدیریت کنید و کاراییتان را دو برابر کنید، محک خورده و اثبات شده برای مدیریت زمان و دو برابر کردن کارایی‌تان با تمرین و تکرار قابل یادگیری هستند. هر کدام از این روش‌ها اگر به طور منظم بکار گرفته شوند، در نهایت هم در فکر و هم در کار کردن تبدیل به عادت می‌شوند.

وقتی شروع به استفاده از این شگردها در کار و زندگی‌تان میکنید، بلافاصله خود باوری، اعتماد به ‌نفس، عزت نفس و حفظ سربلندی‌تان بالا می‌رود. تا آخر عمر برای‌تان بازده فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

در بخشی از کتاب 21 روش عالی برای اینکه زمانتان را مدیریت کنید و کاراییتان را دو برابر کنید می‌خوانیم:

خودتان را عادت بدهید که همیشه محیط کارتان را مرتب کرده و روی یک میز تمیز کار کنید حتی اگر مجبورید همه چیز را از روی میزتان بردارید و پشت سرتان روی زمین یا در قفسه بگذارید، باز هم میزتان را تمیز نگه دارید. امروزه حداقل 30% زمان کاری صرف گشتن به دنبال چیزی می‌شود که سر جایش نیست. وقتی افراد می‌گویند که روی یک میز به هم ریخته بهتر کار می‌کنند، معلوم می‌شود که اصلاً چنین چیزی نیست. وقتی همین افراد وادار می‌شوند محیط کارشان را مرتب کرده و یکی یکی روی موارد کار کنند، ظرف 24 ساعت کارایی‌شان دو برابر می‌شود. خودشان هم از فهمیدن حقیقت متعجب می‌شوند.

فهرست مطالب
21 روش عالی برای اینکه زمان‌تان را مدیریت کنید و کارایی‌تان را دو برابر کنید
مقدمه
شماره 1: تصمیم بگیرید
شماره 2: برای خودتان هدف‌ها و مقاصد روشن ایجاد کنید.
شماره3: برای هر روزاز قبل برنامه ریزی کنید
شماره 4: از روش الف، ب، پ، ت، ث برای اولویت گذاری استفاده کنید
شماره 5: کار فوری را از کار مهم تفکیک کنید
شماره 6: قانون کارایی به اجبار را به کار بگیرید
شماره 7: قانون 20/80 را به کار بگیرید
شماره 8: در اوج انرژی‌تان کار کنید
شماره 9: در فعالیت‌های کلیدی‌تان یک باره کاری کنید.
شماره 10: قورباغه را بخورید.
شماره 11: محیط کارتان را مرتب کنید
شماره 12: از زمان سفر استفاده سازنده کنید.
شماره 13: در کارهای کلیدی‌تان بهتر شوید.
شماره 14: بی وقفه کار کنید
شماره 15: کارتان را باز مهندسی کنید
شماره 16: خودتان را هر سال بازآفرینی کنید
شماره 17: دایماً به تفکر از صفر بپردازید
شماره 18: تاخرها را دقیقاً تعیین کنید
شماره 19: زندگی‌تان را متعادل نگه دارید
شماره 20: برای هر پروژه‌ای به دقت برنامه‌ریزی کنید.
شماره21: شدیداً عمل‌گرا باشید
نتیجه‌گیری

مطالب مرتبط

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه