اخبار فناوری
عکس‌های ماهواره‌ای گوگل‌مپ ۹۸ درصد جمعیت زمین را پوشش می‌دهد
تاریخ 24 آذر 1398 ساعت 22:50:46
کد خبر: 005241
عکس‌های ماهواره‌ای گوگل‌مپ ۹۸ درصد جمعیت زمین را پوشش می‌دهد

کمپانی گوگل اعلام کرد که سرویس نقشه این شرکت ۳۶ میلیون مایل مربع تصاویر ماهواره‌ای اچ دی از مناطقی که ۹۸ درصد جمعیت جهان در آن‌ها متمرکز شده‌اند را ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی «انگجت»، گوگل که با استفاده از فناوری تصویربرداری، روز به روز نقشه‌های خود را جامع‌تر و کامل‌تر می‌کند حال چشم‌اندازی دقیق از روند تهیه این نقشه‌ها در اختیار ما قرار داده است.

این غول فناوری می‌گوید که تاکنون بیش از ۱۰ میلیون مایل (کمی بیش از ۱۶هزار کیلومتر) تصویر برای استریت ویو (Street View) ثبت کرده است که با مسافت لازم برای ۴۰۰ بار گردش به دور زمین برابری می‌کند.

به نقل از گوگل، سرویس گوگل ارث (Google Earth) نیز با ثبت ۳۶ میلیون مایل مربع تصاویر ماهواره ای اچ دی، مناطقی را که ۹۸ درصد جمعیت جهان در آن‌ها متمرکز شده‌اند، پوشش می‌دهد.

این اولین بار است که گوگل ارقام مربوط به مقیاس سرویس گوگل مپ را منتشر می‌کند، سرویسی که یکی از محبوبترین محصولات این شرکت است.

این غول فناوری همچنین به روش‌های مورد استفاده برای ثبت عکس‌های به کار رفته در این سرویس اشاره کرد. همانطور که می‌دانید، گوگل برای این منظور از خودروهای استریت ویووی مجهز به دوربین استفاده می‌کند که می‌توانند در حین رانندگی از زوایای مختلف عکس بگیرند. در مناطقی که امکان رانندگی وجود ندارد، مانند مناطق حفاظت شده و مناطق پرت و دورافتاده، از افرادی که به کوله پشتی Street View Trekker مجهز شده‌اند، برای این کار استفاده می‌شود.