معرفی کتاب
کتاب « دوست من ریاضی» نخستین کتاب حوزه کودک در خمین
تاریخ 07 شهریور 1399 ساعت 15:14:13
کد خبر: 013893
کتاب « دوست من ریاضی» نخستین کتاب حوزه کودک در خمین

کتاب « دوست من ریاضی » نخستین سری از کتاب‌های تخصصی حوزه کودک و در زمره تولیدات کمک درسی در خمین است که به کوشش «سهیلا محتشمی »در سال جاری به چاپ رسیده است.

این تازه نشر تخصصی از سوی انتشارات «پرپروک» در ۴۸ صفحه مصور و رنگی و در قطع رحلی برای گروه سنی «ب» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

شمارگان این کتاب یک‌هزار نسخه است و قیمت هر جلد آن برای عموم ا ۵۰ هزار تومان است.

راهنمای آموزشی، هوش آزمایی کودکان و رنگ آمیزی برای کودکان پیش دبستانی و پیش طلایی از موضوعات محوری است که در این کتاب به صورت تخصصی و کاربردی روی آن تکیه شده است.

کتاب «دوست من ریاضی» حاوی فصل‌های طبقه‌بندی شده در رابطه با مفاهیم پایه و ساده و کاربردی علم ریاضی است و گام به گام به نوآموزان کمک می‌کند که در سایه جذابیت با ریاضیات مانوس شوند.

کودکان در این کتاب با مفهوم انواع خطوط ورسم آن‌ها، ارتباطات، مفاهیم فضایی، جهت‌ها، دنبال کردن الگوها، اشکال هندسی و تقارن آشنا می‌شوند.

استفاده از رنگ‌آمیزی و وصل کردن نقطه چین‌ها برای آموزش مفاهیم ریاضی مزیت این کتاب است که برای کودکان پیش دبستانی جذابت و آسانی در یادگیری یاضی را هدیه می‌دهد و توانایی حل مسایل پیچیده حساب را با استفاده از راه حل‌های آسان در آن به اشتراک گذاشته است.

سهیلا محتشمی در سال ۷۵ در خمین متولشد و مدرک مهندسی آب خود را از دانشگاه اراک گرفته است.

وی مدتی مشغول به مربیگری پیش دبستانی بود و با توجه به تجربیاتی که در رابطه با کودکان و نیاز و سطح کشش آنان کسب کرد، نسب به تهیه کتابی مناسب گروه سنی مربوطه و به منظور گام برداشتن هدفمند و هوشمند آنان اقدام کرد.
به این منظور در مدت ١٠ماه به جمع آوری مطالبی در خصوص دانش ریاضی و علوم پرداخت و با جمع بندی کلی ۲ کتاب در رابطه با علوم نامبرده به نام های "دوست من علوم" و "دوست من ریاضی" به چاپ رساند.

بیش از ۸۰ نویسنده و شاعر در خمین کتاب چاپ کرده اند.