کتاب «۴۴ راز عالی در فوتبال »کتابی مهیج و آموزنده

کتاب «۴۴ راز عالی در فوتبال »کتابی مهیج و آموزنده

«۴۴ راز عالی در فوتبال» عنوان کتابی مهیج و آموزنده است که به قلم «میرصاد هاسیچ» نوشته شده و «علی کشه فراهانی» آن را به زبان فارسی ترجمه کرده و به چاپ رسانده است.

این کتاب ۸۷ صفحه‌ای در قطع رقعی با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات «شبنما» به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

قیمت هرجلد از این کتاب برای علاقه‌مندان به مطالعه و ورزش ۲۵ هزار تومان است.

ساده‌نگری، پیش‌بینی حرکات حریف، آرامش، بسته نگه‌داشتن زبان، پیدا کردن انگیزه، پذیرش آب و هوای بد، بازخوانی، عواقب تنبلی، سربالا باشید، فقط خیره نشو، ارزیابی و اعتماد به نفس و پای ضعیف دشمن ما در فوتبال عنوان ۱۲ راز اولی است که مطرح شده و به عنوان بخشی از تصاحب کلید موفقیت بازیکن فوتبال عنوان شده است.

در ادامه این مبحث نویسنده تشویق همبازی‌ها، خود انتقادی، امتیاز شوت‌زنی، سرزنی با چشم باز، پیشرفت یا نیمکت، فرار از تکل حریف، ادامه آماده‌سازی، امتحانات، مخالفان ناعادلانه، حذف ترس از ضربه‌، فواید زمانبندی در سرزنی، مزیت نوک پا، حداکثر تمرکز، احترام به مربی، کشف مرزهای ضعیف و پرهیز از خودخواهی را بخش دیگری از خصوصیات بازیکن خوب فوتبال دانسته است.

تلاش هدفمند برای به گردش درآوردن توپ، انتخاب بهترین گزینه‌ها، مخفی نگهداشتن حرکات بعدی، ارتباطات موثر، استفاده از توپ کوچک، عمل به حرف مربی، دست کم نگرفتن حریف، بازی با هردوپا، پرهیز از حرکات نمایشی، تفسیر و خوانش بازی، اهمیت دادن به استراحت، بازی بدون توپ ، حرفه‌ای بودن و لستفاده مطلوب از لحظه‌های شگفت آور را دیگر رازهای مهم در فوتبال عنوان کرده است.

در مقدمه این تازه نشر استان مرکزی آمده است: فوتبال جدای از ورزش برمبنای دانش است و فارغ از هیجانی که ایجاد می‌کند به شدت وابسته به مهارت فردی و تیمی بازیکنان و مربیان است بنابراین بر خود دانستم تجاربی را که به‌صورت کتاب در خصوص فوتبال منتشر شده بود به فارسی برگردانم و این رازها را با زبان ساده برای بازیکنان مبتدی تا حرفه‌ای ارایه دهم.

فوتبال همچون زندگی بازی فردی و جمعی است که در آن تاکتیک و تکنیک، خشونت و مهر، فریب و نیرنگ، گذشت و جوانمردی ، اخلاق و بی‌اخلاقی و قدرت و تدبیر وجود دارد.

مشابهت چند وجهی فوتبال با همه آنچه در زندگی انسان‌ها روی می‌دهد پیوندهای عمیقی را میان این دو ایجاد کرده و هر اندازه زندگی پیش‌بینی گریز است، فوتبال نیز به همان اندازه غیرقابل پیش‌بینی است.

مطالب مرتبط

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه