کتاب جادوی ذهن: چگونه توانایی‌های درونمان را بیدار کنیم؟

کتاب جادوی ذهن: چگونه توانایی‌های درونمان را بیدار کنیم؟


کتاب جادوی ذهن: چگونه توانایی‌های درونمان را بیدار کنیم؟ به قلم پر توان ژوزف مورفی، با ارائه نکاتی کاربردی به شما کمک می‌کند تا افکار و عقاید خود را در راستای رسیدن به اهدافتان تغییر دهید.

آیا می‌خواهید بر یک عادت بد غلبه کنید و یا به اهدافی نائل شوید که تاکنون برایتان دست نیافتنی بوده‌اند؟ اگر چنین است پس کتاب جادوی ذهن: چگونه توانایی‌های درونمان را بیدار کنیم؟ (The miracles of your mind) بهترین انتخاب شما خواهد بود.

انسان با وجود تنها یک ذهن، دو مرحله یا عملکرد مجزا برای ذهن خود دارد که هر مرحله با پدیده‌هایی مختص به خود مشخص می‌شود. هر کدام از این ذهن‌ها قادر به انجام یک عمل مستقل و همچنین یک عمل هم‌زمان هستند و با نام‌های ذهن برونی و درونی شناخته می‌شوند. ذهن درونی به وسیله‌ی ذهن برونی یا هوشیار (آگاه) آرام و کنترل می‌شود. در حقیقت ذهن برونی باعث شناخت دنیای عینی می‌گردد.

واسطه‌ی مشاهدات، پنج حس فیزیکی هستند. ذهن برونی راهنمای شما در تماستان با محیط است. ما از طریق این پنج حس دانش کسب می‌کنیم. ذهن درونی از طریق مشاهده، تجربه و آموزش یاد می‌گیرد. پس بزرگ‌ترین کارکرد ذهن آگاهانه استدلال خواهد بود. اگر به اطراف لس‌آنجلس نگاه کنید؛ بر مبنای مشاهده‌ی پارک‌ها، ساختمان‌ها، ساختارهای زیبا، باغ‌های گل دوست داشتنی و ... به این نتیجه می‌رسید که لس‌آنجلس شهری زیباست. این کار ذهن آگاهانه یا برونی شماست.

کلمه برونی به این مفهوم است که ذهن با چیزهای عینی سر و کار دارد. اما ذهن درونی، محیط پیرامون خود را از طریق ابزاری مستقل از حواس پنج‌گانه می‌شناسد. در واقع ذهن درونی یا ذهن ناخودآگاه جایگاه احساسات شماست.

در این کتاب شگفت‌انگیز، دکتر ژوزف مورفی (Joseph Murphy) با توجه به مطالب گفته شده، نشان می‌دهد که چگونه قدرت‌های نهفته‌ی ذاتی در ناخودآگاه ما می‌توانند در زندگیمان ایجاد پیشرفت کنند. او با بهره‌گیری درست از ابزارها و نگرش‌هایی که قدرت لایتناهی ذهن ناخودآگاه انسان‌ها را باز خواهند کرد، مراحل ویژه‌ای را برای تقویت ذهن خودآگاه فراهم می‌کند.

در بخشی از کتاب جادوی ذهن: چگونه توانایی‌های درونمان را بیدار کنیم؟ می‌خوانیم:

در حال حاضر موضوع روان‌درمانی علاقه‌ی گسترده‌ای در سراسر جهان خلق کرده است. انسان به تدریج در حال بیدار شدن برای اداره کردن قدرت‌های شفابخش موجود در ضمیر ناخودآگاه است. این یک واقعیت شناخته شده است که همه‌ی مکتب‌های مختلف درمانی، علاج شگفت‌انگیزترین شخصیت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند. جواب همه اینها این است که یک اصل شفابخشی جهانی وجود دارد: یعنی ذهن ناخودآگاه و یک روند بهبود که ایمان نام دارد. به همین دلیل است که پاراکلسوس این حقیقت بزرگ را بیان کرد: "خواه هدف ایمان شما واقعی یا نادرست باشد، با این حال شما همان تأثیرات را خواهید گرفت.

این یک واقعیت اثبات شده است که در سراسر دنیا شفا در زیارتگاه‌های مختلف رخ داده است، مانند ژاپن، هند، اروپا و قاره آمریکا. نظریه‌های بسیار متفاوتی خواهید یافت که هر یک شواهد غیرقابل انکار شفابخشی را ارائه می‌دهند. به طور مشخص برای متفکر، باید یک اصل اساسی در همه آن‌ها مشترک باشد. بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی یا وسایل مورد استفاده فقط یک اصل شفا وجود دارد و روند هر شفابخشی ایمان است.

اولین چیزی که باید به خاطر بسپارید ماهیت دوگانه‌ی ذهن شماست. ذهن ناخودآگاه دائماً با قدرت پیشنهاد آرام می‌شود؛ علاوه بر این ذهن ناخودآگاه کنترل کامل بر عملکردها، شرایط و احساسات بدنتان دارد.

فهرست مطالب
مقدمه
فصل 1: ذهن شما چگونه کار می‌کند؟
فصل 2: سلامتی و ذهن ناخودآگاه
فصل 3: ذهن ناخودآگاه و اعتیاد به الکل
فصل 4: ذهن ناخودآگاه و ثروت
فصل 5: نحوۀ بکار بردن ذهن ناخودآگاه در مشکلات زناشویی
فصل 6: ذهن ناخودآگاه و هدایت
فصل 7: غلبه بر ترس از طریق ذهن ناخودآگاه

مطالب مرتبط

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه