معرفی کتب انتشارات فاطمی

کتاب مبانی فیزیولوژی جانوری

کتاب مبانی فیزیولوژی جانوری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب که ذکر آن حائز اهمیت است توجه به مبانی سلولی و مولکولی فیزیولوژی جانوری در رده‌های مختلف جانوری است. 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب که ذکر آن حائز اهمیت است توجه به مبانی سلولی و مولکولی فیزیولوژی جانوری در رده‌های مختلف جانوری است. علاوه بر این، نویسندگان کتاب در نگارش فصل‌های مختلف توجه ویژه‌ای به این اصل داشته‌اند که فیزیولوژی جانوری منحصر به شناسایی و عملکرد دستگاه‌های مختلف بدن نیست، بلکه این علم تلفیقی از زیست‌شناسی تکوینی، ژنتیک، سلولی‌ـ‌ مولکولی، بیوسیستماتیک، تکامل و اکولوژی است. به‌طور کلی داشتن این ویژگی‌ها باعث شده است تا کتاب حاضر به‌عنوان یکی از منابع اصلی فیزیولوژی جانوری به‌شمار آید و در دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس‌ شود. در ترجمه حاضر سعی شده است در معادل‌یابی‌ واژه‌ها و اصطلاحات، از واژه‌هایی استفاده شود که دانشجویان رشته زیست‌شناسی با آنها آشنایی دارند و در تألیفات دیگر و ترجمه‌های کتاب‌های رشته‌های مختلف زیست‌شناسی با آن روبه‌رو می‌شوند.
امید است که ترجمه حاضر بتواند به دانشجویان رشته‌های زیست‌شناسی، دامپزشکی، شیلات، دامپروری و شرکت‌کنندگان در آزمون‌های کارشناسی ارشد، دکتری، المپیاد‌های زیست‌شناسی و همچنین کلیه علاقه‌مندان به شناخت عملکرد سلول‌ها، بافت‌ها و دستگاه‌های بدن جانوران کمک کند تا اصلی‌ترین اطلاعات فیزیولوژی جانوری را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

مشخصات کتاب :  
مبانی فیزیولوژی جانوری – جلد اول
نویسنده: آمنه رضايف | آمنه زارع | پيمان مقدسي | زهراشيرازي
مجموعه: مبانی فیزیولوژی جانوری
چاپ دوم، 1397 | 424 صفحه | | شابک: 978-964-3186-55-5

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه