معرفی کتب جدید

سرکار علیه کتاب منتخب مسابقات کتابخوانی هشت بهشت

سرکار علیه کتاب منتخب مسابقات کتابخوانی هشت بهشت

 «سرکار علیه» که چند روایت «مادر ــ دختری» درباره‌ هویت اجتماعی زن است، به عنوان دومین کتاب از سومین دوره مسابقات کتابخوانی «هشت بهشت» معرفی شد.

 «سرکار علیه» که چند روایت «مادر ــ دختری» درباره‌ هویت اجتماعی زن است، به عنوان دومین کتاب از سومین دوره مسابقات کتابخوانی «هشت بهشت» معرفی شد.

 «زهره عیسی‌خانی» و «ریحانه کشتکاران» نویسندگان کتاب «سرکار علیه»، هستند که چند روایت «مادر ــ دختری» درباره‌ هویت اجتماعی زن را در این کتاب به نگارش در آورده‌اند.

تفاوت نسلی، کم‌تجربگی دختر و باتجربه بودن مادر و شرایط تربیتی متفاوت سبب شده دنیای مادران و دختران متفاوت باشد. مادر و دختری که دیده‌ها و شنیده‌ها و تجربه‌هایشان را در این کتاب کاغذی مطرح کرده‌اند، ممکن است به هر دلیلی شبیه به یکدیگر نباشند، اما هرکدام با عینک خودشان موضوع واحدی را روایت کرده‌اند تا برای گفت‌وگوی مادران و دختران و کم‌تر شدن روز به روز فاصله‌های میان دو نسل راه‌گشایی شود. این کتاب مجموعه روایتی جذاب و صمیمی به قلم مادر و دختری از دو نسل متفاوت برای درک برخی چالش‌های هویت زنان در دنیای امروز است.

معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران این‌بار این کتاب را برای دانشجویان علاقه‌مند کتابخوانی برای شرکت در مسابقه مجازی «هشت بهشت» انتخاب کرده است.

نسخه الکترونیکی کتاب «سرکار علیه»، در بن‌سازه‌های(پلتفرم) طاقچه و فدیبو موجود است.

دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور اعم از پزشکی و غیر پزشکی می‌توانند با مراجعه به سایت باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRc.ir برای شرکت در دومین مسابقه مجازی کتابخوانی هشت بهشت در سومین دوره از برگزاری آن ثبت‌نام کنند.

آزمون این مسابقه، مانند دوره‌های پیشین در آخرین جمعه هر ماه (۲۷ خردادماه ۱۴۰۱) از ساعت ۹ تا ۲۴ به‌صورت مجازی (آنلاین) برگزار می‌شود.

به دانشجویان برگزیده این مسابقه جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا می‌شود. چنانچه دانشجویانی در ورود به سایت و یا ثبت‌نام با مشکل مواجه شدند می‌توانند به آیدی تلگرامی @FarhangiJUT اطلاع رسانی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مسابقات کتابخوانی هشت بهشت با شناسه FJUTBookRC@ امکانپذیر است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه