کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن و بازی اندروید با App Inventor

کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن و بازی اندروید با App Inventor

آیا تاکنون به این فکر افتاده اید که اپلیکیشن های موبایل چگونه ساخته می شوند؟ آیا دارای ایده ای از یک اپلیکیشن هستید که بخواهید آن را عملی کنید؟ این کتاب می تواند به شما آموزش دهد چگونه اپلیکیشن هایی را برای دستگاه های اندرویدی بسازید، حتی اگر تاکنون برنامه نویسی نکرده باشید. با App Inventor اگر چیزی را تصور کنید، می توانید آن را بسازید. با استفاده از این ابزار رایگان و کاربرپسند شما می توانید تصمیم بگیرید اپلیکیشن چه چیزی را انجام دهد و سپس بلوک های رنگی را کنار هم قرار دهید تا آن کار انجام شود. App Inventor پروژه های شما را به یک اپلیکیشن اندروید تبدیل می کند که شما می توانید آن را روی کامپیوتر تست کنید، روی گوشی اجرا کرده و برای دوستان خود به اشتراک بگذارید یا حتی بهتر، آنها را بفروشید.

ابزار App Inventor که توسط گوگل معرفی ایجاد شده، به شما امکان ساخت اپلیکیشن های اندروید برای گوشی های هوشمند را می دهد، به این صورت که باید به این ابزار به طور آنلاین متصل شده و پروژه های خود را در بستر وب انجام دهید. با استفاده از پنجره Designer شما توسط کامپوننت های آماده امکان طراحی ظاهر برنامه های خود را دارید و با استفاده از بلوک های از قبل آماده شده و کنار هم قرار دادن آنها با توجه به منطق برنامه و نیز تنظیم مشخصات کامپوننت های انتخاب شده، امکان تعیین رفتار برنامه را دارید. در اصل App Inventor نوعی از برنامه نویسی را تحت عنوان "برنامه نویسی گرافیکی بوسیله بلاک ها ("Graphical Block Programming") برای ساخت برنامه های مبتنی بر بستر اندروید میسر می سازد. پشت هر بلوک مجموعه ای از کدهای جاوا نهفته است و کار تبدیل بلوک ها به دستورات جاوا را App Inventor برعهده گرفته است، بنابراین برنامه نویس اصلاً نیازی به یادگیری جاوا بدین منظور ندارد.

استفاده از App Inventor بسیار ساده است و بنا به ادعای گوگل این ابزار در عین سادگی ابزاری نیرومند به حساب می آید. حتی امکان ذخیره سازی داده های تولید شده توسط کاربران در یک بانک اطلاعاتی، استفاده از سنسورهای حرکتی گوشی همراه و استفاده از اطلاعات سنسور GPS گوشی نیز برای کاربر App Inventor وجود داشته و با استفاده از انواع و اقسام بلاک های از پیش آماده شده ای که تیم توسعه دهنده این برنامه فراهم ساخته است، قابلیت ساخت بسیاری از انواع برنامه ها، از بازی گرفته تا برنامه های آموزشی، کوئیز، برنامه های گرافیکی و برنامه های ویژه شبکه های اجتماعی وجود خواهد داشت.

کتاب حاضر، مخاطبین جوان را با دنیای برنامه نویسی گوشی های هوشمند آشنا می سازد. کتاب این طور در نظر می گیرد که مخاطب هیچ تجربه قبلی نداشته است. با ترکیب بیشتر از 40 پروژه، این کتاب با اپلیکیشن های پایه شروع کرده و به تدریج مهارت هایی که برای عملی کردن ایده های خود نیاز دارید، را آموزش می دهد. نویسنده های کتاب تصاویر و صداهایی را فراهم کرده اند تا بتوانید بلافاصله شروع کنید. وجود نکته های آموزشی، باعث ارتباط مثال هایی که دنبال می کنید، با مفاهیمی مهم از دنیای کامپیوتر و برنامه نویسی است که از آنها در هر زبان برنامه نویسی استفاده خواهید کرد.

Paula Beer و Carl Simmons مربی و نویسنده های حرفه ای هستند که بیشتر وقت خود را به آموزش معلمان جدید و آشنا کردن دانش آموزان با برنامه نویسی می گذرانند. کتاب حاضر، ترجمه ای از کتاب "Hello App Inventor!" آنها می باشد.

(توجه نمایید، فایل این کتاب دارای حجم بالایی می باشد، لطفا جهت صحت نمایش قبل از خرید نسخه ی نمونه را دریافت نمایید.)

فهرست مطالب
مقدمه
درباره این کتاب
فصل 1: شناخت App Inventor
فصل 2: طراحی واسط کاربری (User Interface)
فصل 3: استفاده از صفحه: چیدمان ها و بوم
فصل 4: پرتاب، لمس و درگ کردن: تعامل کاربر با صفحه لمسی
فصل 5: متغیرها، تصمیم گیری ها و رویه ها
فصل 6: لیست ها و حلقه های تکرار
فصل 7: ساعت ها و تایمرها (شمارنده ها)
فصل 8: انیمیشن
فصل 9: سنسورهای موقعیت
فصل 10: بارکد و اسکنر
فصل 11: استفاده از گفتار و ذخیره داده ها روی گوشی
فصل 12: اپلیکیشن های برپایه وب
فصل 13: اپلیکیشن های آگاه از موقعیت
فصل 14: از ایده تا اپلیکیشن

مطالب مرتبط

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه