کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی در اندروید

کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی در اندروید


کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی در اندروید نوشتۀ سو اسمیت، در قالب سه فصل، روش ایجاد اپلیکیشن نقاشی برای اندروید را به شما به صورت قدم به قدم و کاملاً تصویری آموزش می‌دهد.

در این کتاب یک اپلیکیشن نقاشی را برای اندروید با استفاده از تعامل لمس کردن صفحه ایجاد می‌کنیم. کاربر قادر به انتخاب از یک مجموعه رنگ بوده و می‌تواند اندازه قلم مو و پاک کن را انتخاب کند. همچنین می‌تواند یک ترسیم جدید ایجاد کرده یا نقاشی فعلی خود را در گالری دستگاه ذخیره کند.

در فصل اول کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی در اندروید، رابط کاربری اپلیکیشن را طراحی می‌کنیم تا منویی از گزینه‌های ایجاد سند جدید، انتخاب اندازه قلم مو، انتخاب اندازه پاک کن و ذخیره نقاشی نمایش داده شود. قسمت بیشتر فضای اپلیکیشن شامل بوم نقاشی است که با رنگ سفید مشخص می‌شود. در پایین بوم نیز پالتی از 12 رنگ مختلف برای انتخاب توسط کاربر به عنوان رنگ قلم مو در نظر گرفته شده و طراحی می‌شود.

در فصل دوم، تعاملات کاربر یعنی لمس کردن صفحه و کشیدن انگشت روی آن را تشخیص داده و کدنویسی می‌کنیم. در ادامه، انتخاب کردن دکمه‌های انتخاب رنگ توسط کاربر را مدیریت می‌کنیم تا با انتخاب هرکدام از آن‌ها، رنگ قلم مو تنظیم شود.

در فصل سوم، اعمال ضروری اپلیکیشن شامل ایجاد سند جدید، ذخیره نقاشی، انتخاب اندازه قلم مو و اندازه پاک کن انجام شده و این اعمال مربوط به منوی بالای اپلیکیشن را کدنویسی می‌کنیم.

اگر قبلاً تجربه کار با اندروید استودیو و ایجاد اپلیکیشن با این محیط را نداشته‌اید، در صورتی که با مبانی برنامه‌نویسی آشنا باشید، کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن نقاشی در اندروید اثر سو اسمیت (Sue Smith)، می‌تواند برای شروع کار مفید باشد، به این دلیل که تمامی مراحل کار دارای تصویر بوده و به صورت ساده و قدم به قدم توضیح داده شده‌اند.

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول: طراحی رابط کاربری
ایجاد یک پروژه اندرویدی
ایجاد یک کلاس View سفارشی
طراحی Layout اکتیویتی
فصل دوم: تعامل لمس کردن صفحه
آماده سازی برای ترسیم
ترسیم کردن
انتخاب کردن رنگ‌ها
فصل سوم: اعمال ضروری اپلیکیشن
انتخاب اندازه‌های قلم مو
پاک کردن
ترسیمات جدید
ذخیره کردن ترسیمات

مطالب مرتبط

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه