کتب آموزش زبان انگلیسی
کتاب اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی
تاریخ 21 بهمن 1398 ساعت 19:45:34
کد خبر: 009622
کتاب اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی

کتاب اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی نوشتۀ دارسی ایدرین والانس، با بیش از 130 اصطلاح روزمره در قالب متن‌های کوتاه، شما را در یادگیری آسان زبان انگلیسی یاری می‌کند.

اصطلاح عبارتی است که معنی خاصی دارد و شخص شاید معنی تمام کلمات آن را بداند ولی مفهوم اصلی با مجموع کلمات یکسان نیست. اصطلاحات در انگلیسی گفتاری و غیررسمی نوشتاری بسیار متداول هستند و دانستن آن‌ها از الزامات یادگیری زبان است. در انگلیسی گفتاری از اصطلاحات در بیش‌تر موقعیت‌ها استفاده می‌شود، از مکالمات دوستانه گرفته تا مذاکرات تجاری. در انگلیسی نوشتاری، اصطلاحات به ویژه در مقالات روزنامه‌ها کاربرد دارند زیرا روزنامه‌نگاران مایلند سرخط خبرها و مقالات جالب و هیجان‌انگیز باشند.

کتاب اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی (Realy useful english idioms)، با داستان‌هایی کوتاه و دوزبانه، مفاهیم و اصطلاحات را بیش‌تر و بهتر در ذهن زبان‌آموزان جای می‌دهد. واژه‌نامه‌ای که در پایان کتاب آمده تمام اصطلاحات را به ترتیب حروف الفبا به همراه معادل فارسی و کاربرد در جمله ذکر کرده است.

دارسی ایدرین والانس (D'Arcy Adrian-Vallance)، محتوای این کتاب‌ را به‌نحوی انتخاب کرده است که هم برای مبتدیان و هم جهت استفاده‌ی معلمان، مدرسان و افراد با تجربه جذابیت داشته باشد.

متون این کتاب را می توان جداگانه خواند و اصطلاحات را یاد گرفت اما برای این که اصطلاحات را بهتر به خاطر بسپارید، می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

- متن یک صفحه را بخوانید، سپس ترجمه‌ی فارسی آن بخوانید و مطمئن شوید که تمام اصطلاحات آن صفحه را یاد گرفته‌اید.
- اصطلاحاتی را که یاد گرفته‌اید در بخش واژه‌نامه پیدا کنید. بار دیگر معنی را بخوانید و کاربرد را در مثال های دیگر مرور کنید.
- پس از پایان هر بخش، تمرین‌های دوره‌ای را حل کنید و پاسخ صحیح را در پاسخنامه‌ی پایانی کتاب ببینید.

در بخشی از کتاب اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی می‌خوانیم:

اهمیتی دارد اگر کسی به آدم بگوید: "تو مغز متفکری نیستی!" البته که دارد. معنی این عبارت این است که چندان باهوش نیستی.

اگر روزنامه ای سیاست مداری را یک چهره ی نو بخواند یعنی چه؟ یعنی کسی چیز زیادی درباره ی او نمی داند.
آدم عیش به هم زن یعنی چه؟ یعنی کسی که در فعالیت های جالب شرکت نمی کند و عیش دیگران را منقص می کند. این اصطلاح در عذرخواهی ها هم به درد می خورد: " ببخشید که مهمانی را به هم می زنم اما باید الان برگردم خانه."

no rocket scientist: not very intelligent person
dark horse: secretive person
party pooper: person who spoils fun

Dose it matter if someone says youʼre no rocket scientist? Yes, it does! This phrase means not very intelligent. What if a newspaper describes a politician as a dark horse? This means nobody knows much about him. And a party pooper? This means a person who spoils enjoyable activities by refusing to join in. This idiom is also useful in apologies: ʻIʼm sorry to be a party pooper, but I have to go home nowʼ