کتاب بازاریابی انفجاری در اینستاگرام

کتاب بازاریابی انفجاری در اینستاگرام

کتاب بازاریابی انفجاری در اینستاگرام نوشته‌ی حمید جعفری، ضمن پرداختن به امکانات و فضای کار در اینستاگرام، روش‌های مختلف و نوین بازاریابی در این شبکه‌ی اجتماعی قدرتمند را ارائه و در هر قسمت ایده‌های متعددی پیشنهاد می‌کند.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً در اینستاگرام یکی از موضوعات داغ در کشورهای مختلف است. اینستاگرام به سرعت در حال پیشرفت می‌باشد و این طور که از امکانات جدید آن مشخص است؛ فعالیت‌های تجاری جزیی از سیاست‌ها و اهداف مالکان آن به شمار می‌رود. اکنون گوی و میدان در اینستاگرام مهیا است و هر کسب و کاری که در این عرصه وارد نشود از میدان به در خواهد شد.

امروزه اگر کسی از اهمیت علم بازاریابی و قدرت اینترنت و شبکه‌های مجازی در کسب و کار خبر ندارد؛ مطمئنا فردی بی‌سواد است. کسب و کارهایی که همچنان به روش‌های سنتی تکیه کرده‌اند و از معجزه‌ی فضای مجازی غافلند، بدون شک محکوم به شکست هستند.

کتاب بازاریابی انفجاری در اینستاگرام (Explosive Marketing On Instagram)، حاصل تجربه و تحقیق نویسنده در باب برندسازی، بازاریابی و فروش قدرتمند در شبکه‌ی اجتماعی محبوب اینستاگرام است. اکنون که اینستاگرام در حال تبدیل شدن به بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی در سراسر جهان است؛ توجه به آن شرط تعقل و دورنگری می‌باشد. مطالعه‌ی دقیق این اثر و بهره‌گیری از تک تک نکات آن، علاوه بر گسترش کسب و کارتان، موجبات کارآفرینی در کشور را نیز فراهم می‌آورد.

دنیای مجازی، واقعیتی انکارناپذیر است که با سرعتی سرسام آور به سوی رشد و تکامل پیش می‌رود و ایمان نداشتن به آن، عقوبت دردناکی جز عقب ماندگی در بر ندارد. تا چند سال پیش چه کسی فکر می‌کرد اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تا این اندازه در زندگی مردم تأثیرگذار و حتی حیاتی باشد؟ و امروز چه کسی می‌داند که تا چند سال آینده اوضاع به چه صورتی خواهد شد؟

شبکه‌های اجتماعی، مانند هر ابداع و اختراع دیگری برای پاسخ به نیازهای بشر به وجود آمده‌اند. در چند دهه‌ی گذشته و با بیشتر شدن مشغله‌های روزمره، نیاز به ارتباط بین افراد جامعه بیش از پیش احساس شد. نیاز دیگر، امکان بیشتر دیده شدن افراد و به اشتراک گذاشتن نظرها، فکرها، اخبار و حتی لحظه‌ لحظه زندگی افراد با همدیگر است.

بر اساس این نیازها شبکه‌های اجتماعی مختلفی شکل گرفت که هر یک مزایا و معایب خاص خود را داشت. یاهو مسنجر، ارکات، فیس‌بوک، لینکدین، گوگل‌پلاس، فیس‌نما، توییتر، یوتیوب، آپارات، وایبر، واتس‌آپ، تانگو، تلگرام و در آخر اینستاگرام از جمله معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی بودند که برخی آمدند و رفتند و برخی همچنان در میدان رقابت باقی مانده‌اند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

در بخشی از کتاب بازاریابی انفجاری در اینستاگرام می‌خوانیم:

هشتگ یکی از بهترین امکانات اینستاگرام است که در انتشار پست‌های خود مخصوصاً پست‌های تجاری حتما باید از آن استفاده کنیم. هشتگ اولین بار توسط توییتر استفاده شد و بعد به شبکه‌های اجتماعی دیگر مثل اینستاگرام، فیس‌بوک، گوگل پلاس و ... وارد شد.

در ابتدا فهمیدیم که ایده اصلی اینستاگرام انتشار و اشتراک‌گذاری عکس‌ و ویدئو است. وقتی در اینستاگرام یک عکس یا ویدئو منتشر می‌کنیم؛ اینستاگرام از محتوا یا موضوع آن باخبر نمی‌شود و عکس یا ویدئوی ما در جستجوی دیگران نشان داده نمی‌شود. اهمیت هشتگ همین‌جا مشخص می‌شود. وقتی یک عکس یا ویدئو منتشر می‌کنیم بهتر است برای آن یک زیرنویس اضافه کنیم و درباره آن توضیح دهیم. قدم بعدی این است که در توضیحات آن، کلمات کلیدی مربوط به موضوع آن را مشخص کنیم. با این کار موضوع یا موضوعات پست خود را به اینستاگرام معرفی می‌کنیم و هر کسی با جستجوی این موضوعات به راحتی پست ما را پیدا می‌کند.

برای نوشتن هشتگ باید ابتدا علامت # را تایپ کنیم و سپس کلمه یا عبارت کلیدی مرتبط با موضوع پست مورد نظر را بنویسیم. اگر هشتگی که ایجاد می‌کنیم شامل چند کلمه به هم پیوسته یا یک عبارت باشد؛ باید کلمات را با آندرلاین یا زیرخط (_) از هم جدا کنیم. بعد از ساخت یک هشتگ، کلمه یا عبارت مورد نظر به رنگ آبی درمی‌آید و اینستاگرام موضوع پست ما را می‌فهمد. با لمس یک هشتگ می‌توانیم تمام پست‌هایی را که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند مشاهده کنیم. همچنین اینستاگرام هشتگ‌های مرتبط را نیز به ما معرفی می‌کند. طبق آمار اینستاگرام، با استفاده از هشتگ، حداقل 12 درصد پست ما بیشتر دیده می‌شود. برای استفاده از هشتگ باید به این نکته نیز توجه کنیم که برای دیده شدن پست ما، لازم است حساب کاربری ما عمومی باشد وگرنه، فقط فالوئرهای ما می‌توانند پست‌های ما را ببینند.

فهرست مطالب

مقدمه
مقدمه ناشر
فصل اول: اینستاگرام چیست؟
شبکه‌های افسانه‌ای
راه حلی برای تنبل‌ها!
از کجا شروع شد؟
اژدها وارد می‌شود!
جایی برای پیرمردها نیست
فصل دوم: شروع کار با اینستاگرام
به سادگی آب خوردن
یک پروفایل ایده‌آل
اول ایمنی، بعد کار!
بلاک کردن
گزارش دادن
پیدا کردن دوستان
دعوت از دوستان
معرفی دوستان به همدیگر
فعالیت دوستان خود را ببینیم
مصرف کمتر حجم اینترنت
انتشار اولین پست
مخاطب قرار دادن
ویرایش پست‌های منتشر شده
استفاده از هشتگ
نمایش عکس‌ها با کیفیت بهتر
پیام خصوصی
انتشار یک داستان روزانه
پخش زنده
اعلانات
تنظیم اعلانات
تنظیم اعلانات خارجی
جستجو
پاک کردن تاریخچه جستجو
خارج شدن از حساب کاربری خود
غیرفعال کردن حساب کاربری
حذف حساب کاربری
محدودیت‌های اینستاگرام
اصطلاحات رایج
فصل سوم: ابزارهای اینستاگرامی
ابزارهای جستجوی عکس
ابزارهای ویرایش عکس
ابزارهای تغییر اندازه عکس
ابزارهای تولید عکس‌نوشته
ابزارهای چینش عکس
ابزارهای ساخت لوگو
ابزارهای تولید و ویرایش ویدئو
ابزارهای دانلود عکس از اینستاگرام
ابزارهای مدیریت پست‌ها
ابزارهای تحلیل پروفایل
نسخه‌های غیر رسمی
استفاده از امکانات اپلیکیشن اینستاگرام در کامپیوتر
فصل چهارم: ساختن یک حساب کاربری تجاری
ابزاری برای حرفه‌ای ها
چگونه یک حساب کاربری تجاری بسازیم
امکانات حساب کاربری تجاری
فصل پنجم: استراتژی‌های بازاریابی در اینستاگرام
ساخت یک حساب کاربری تجاری
یک دو راهی مهم
انتخاب یک نام کاربری حرفه ای
طراحی یک عکس پروفایل فوق العاده
توضیحات پروفایل
ایده‌های مختلف برای تولید پست
طراحی عکس ها
عکس نوشته
سوار بر موج هشتگ ها
بازی سازی
پیشنهاد فوق العاده
برندسازی
خوش آمدگویی
پشتیبانی از محصولات
نظرسنجی
بازاریابی انتظار
یافتن شریک انتفاعی
بازاریابی محبوبیت
بازاریابی انگیزشی
تبلیغات بیرونی
کمی فعال تر!
برخورد مناسب با مخاطبان
اهرم آمار
فوت و فن‌های پست گذاری
یک پروفایل چشم نواز
بازی در زمین دیگران!
حرف آخر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه