ویژه ماه مبارک رمضان

فضایل و فواید رفتن به پیشواز ماه مبارک رمضان

فضایل و فواید رفتن به پیشواز ماه مبارک رمضان

به پیشواز ماه رمضان رفتن یکی از امور بسیار ارزشمند است که فضیلت بسیار دارد، کسی که سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگیرد، ثواب روزه در همه ماه‌های شعبان و رمضان را از آن خود کرده است. لذا نباید فرصت را از دست داد تا زمینه برای ثواب فراهم است باید توشه‌ای فراهم کرد.

 
 کارشناس علوم قرآنی پیرامون جایگاه و ارزش به پیشواز رفتن ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان یکی از پر فضیلت‌ترین و بهترین ماه‌های خدا محسوب می‌شود، در این ماه مبارک بهترین روز‌ها و شب‌ها قرار گرفته، همچنین فضیلت عبادت در این ماه بسیار زیاد است و دعا‌ها در این ماه به اجابت می‌رسد.

 

یدالله بهتاش در همین راستا ادامه داد: به پیشواز ماه رمضان رفتن یکی از امور بسیار ارزشمند است که فضیلت بسیار دارد، کسی که سه روزه آخر ماه شعبان را روزه بگیرد ثواب روزه در تمام ماه‌های شعبان و رمضان را از آن خود کرده است لذا نباید فرصت را از دست داد تا زمینه برای ثواب فراهم است باید توشه‌ای فراهم کرد.

 

بهتاش ماه مبارک رمضان را از نگاه «پیامبراکرم (ص)» توصیف کرد و افزود: در کتاب «شیخ صدوق مجلس دوم» بیان شده «پیامبر اکرم (ص)» در خطبه‌ای به توصیف ماه مبارک رمضان پرداخته و نکات قابل توجهی را در مورد این ماه بیان کرده‌اند. «نبی اکرم (ص)» فرمودند:‌ای مردم ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی کرده است. ماهی که نزد خدا برترین ماه‌هاست و روزهایش بهترین روز‌ها و شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعت‌هایش بهترین ساعت‌هاست، لذا می‌توان دریافت که رمضان ماه خداست و از خصوصیات آن برکت مغفرت است، تنها ماهی است که اگر یک آیه از قرآن در آن بخوانید گویی کل قرآن را خوانده اید، ثواب ذکر و تسبیح آن بسیار است حتی نفس کشیدن و خوابیدن در این ماه فضیلت و ثواب برای مومنان و روزه داران دارد لذا شایسته است برای وارد شدن به این ماه به استقبال آن برویم و خود را آماده بخشش و رحمت خداوند کنیم.

وی پیرامون ارزش و جایگاه روزه از دیدگاه «ائمه معصومین (ع)» ابراز کرد: روزه به عنوان یکی از اعمال پر فضیلت محسوب می‌شود، اما جایگاه و ارزش این عمل بزرگ در ماه رمضان بسیار زیاد است، «امام صادق (ع)» در این مورد فرمودند: روزه سپری در برابر آفات دنیا و عذاب آخرت بوده که فضیلت بسیار دارد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه