فناوری های جدید

خودرو یا هواپیما

خودرو یا هواپیما

یک خودرو پرنده جدید، با موفقیت، پرواز ۳۵ دقیقه‌ای بین فرودگاه‌های بین المللی نیترا و براتیسلاوا، اسلواکی را به پایان رسانده است.

یک خودرو پرنده جدید، با موفقیت، پرواز ۳۵ دقیقه‌ای بین فرودگاه‌های بین المللی نیترا و براتیسلاوا، اسلواکی را به پایان رسانده است.

 این خودروی هیبریدی موسوم به، AirCar، به موتور BMW مجهز است و با سوخت پمپ بنزین معمولی کار می‌کند.

 

پروفسور استفان کلاین، خالق این خودرو، گفت که می‌تواند حدود ۱۰۰۰ کیلومتر (۶۰۰ مایل)، در ارتفاع ۸۲۰۰ فوت (۲۵۰۰ متر) پرواز کند و تاکنون ۴۰ ساعت در هوا پرواز کرده است. جالب است بدانید که دو دقیقه و ۱۵ ثانیه طول می‌کشد تا از ماشین به هواپیما تبدیل شود.

پروفسور کلاین پس از نمایش تیک آف پرواز، خودرو را مستقیماً از باند پرواز  به داخل شهر راند و این تجربه را  "عادی" و "بسیار دلپذیر" توصیف کرد. در هوا، این وسیله نقلیه به سرعت کروز ۱۷۰ کیلومتر در ساعت رسیده است.

این خودرو  می‌تواند دو نفر را با محدودیت وزن ترکیبی ۲۰۰ کیلوگرم حمل کند. اما برخلاف نمونه‌های اولیه تاکسی-هواپیمای بدون سرنشین، نمی‌تواند به صورت عمودی بلند شده یا فرود بیاید و به باند پرواز نیاز دارد.

 

انتظارات زیادی از بازار نوپای خودرو‌های پرنده وجود دارد که مدت هاست در فرهنگ عامه به عنوان یک نقطه عطف چشم انداز آینده اعلام می‌شود. در سال ۲۰۱۹، شرکت مشاور مورگان استنلی پیش بینی کرد که ارزش این بخش تا سال ۲۰۴۰ به ۱.۵ تریلیون دلار (۱ تن پوند) می‌رسد.

 

در یک رویداد صنعتی در روز سه شنبه، مایکل کول، مدیر اجرایی هیوندای موتورز اروپا این مفهوم را "بخشی از آینده ما" خواند. خودروی پرنده یک راه حل بالقوه برای فشار در زیرساخت‌های حمل و نقل موجود در نظر گرفته شده است.

کلاین ویژن، شرکت پشتیبان AirCar، می‌گوید که تولید نمونه اولیه حدود دو سال به طول انجامیده است و "کمتر از ۲ میلیون یورو" (۱.۷ میلیون پوند) هزینه برای سرمایه گذاری دارد.

آنتون زاژاک، مشاور و سرمایه گذار در کلاین ویژن گفت که اگر این شرکت حتی درصد کمی از فروش جهانی هواپیمایی یا تاکسی را به خود جلب کند، بسیار موفق خواهد بود. وی گفت: فقط در ایالات متحده حدود ۴۰ هزار سفارش هواپیما وجود دارد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه