اخبار استخدامی

اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی

اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی

 اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی از امروز - شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰- آغاز و فرایند ثبت‌نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه‌ها هم از ۱۷ آبان شروع می شود.

 اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی از امروز - شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰- آغاز و فرایند ثبت‌نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه‌ها هم از ۱۷ آبان شروع می شود.

 اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی از امروز  آغاز شد و تا ۱۶ مهرماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. همچنین فرایند ثبت‌نام متقاضیان برای جذب در دانشگاه‌ها  از ۱۷ آبان ماه شروع می شود که تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ادامه دارد.

بر اساس اطلاعیه مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، نظر به شیوع بیماری فراگیر کرونا و با توجه به سیاست‌های ابلاغی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و با لحاظ سیاست‌های دولت و وزارت متبوع در انجام همه مأموریت‌ها با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی، این هیأت بر اساس پیشنهاد برخی از دانشگاه‌ها مقرر کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند تا اطلاع ثانوی جلسات هیأت اجرایی و کارگروه‌های علمی و عمومی و حتی مصاحبه با داوطلبان را به صورت نیمه حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کنند.

طبق این اطلاعیه، نرم افزار و زیرساخت‌ها و بسته‌های آموزشی مربوط به برگزاری الکترونیکی جلسات و مصاحبه‌ها در اداره آمار و فناوری اطلاعات مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم فراهم شده است. موسساتی که مایل هستند جلسات خود را به صورت نیمه حضوری برگزار کنند، می‌توانند با مراجعه به مرکز پیام سامانه جامع و از طریق گزینه "استفاده از سیستم جلسات مجازی" و معرفی رابط دانشگاه با ذکر شماره تماس در متن درخواست اقدام کنند. جلسات می‌تواند کما فی‌السابق به صورت حضوری یا نیمه حضوری برگزار شود.

همچنین تغییر تقویم فراخوان‌های سالیانه از شهریور و بهمن به اردیبهشت و آبان به این دلیل صورت گرفته که فاصله دو فراخوان طوری باشد که امکان به پایان رساندن دوره رسیدگی به فراخوان قبلی پیش از آغاز فراخوان جدید فراهم شود و با نظر به مجموع محاسبات و بررسی‌های انجام شده از این پس ورود به فراخوان جدید صرفاً برای مؤسسات و دانشگاه‌هایی ممکن است که کار رسیدگی به پرونده فراخوان قبلی و حداقل در بلوک‌های مربوط به دانشگاه را به پایان رسانده باشند.  

پیش از این محمدرضا رضوان طلب رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم درباره سهمیه جذب هیلت علمی این وزارتخانه برای سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: سهمیه جذب هیأت علمی امسال حدود ۹۵۰ نفر اعلام شده است که تعدادی از آن به فراخوان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اختصاص داشت که با توجه به اینکه فراخوان جذب اردیبهشت برگزار نشد، بنابراین تمام ۹۵۰ سهمیه ویژه دانشگاه‌های دولتی به فراخوان آبان ماه اختصاص داده شد. این سهمیه آبان ماه فعال می‌شود و دانشگاه‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه