اخبار کنکور کارشناسی ارشد

تغییر حوزه امتحانی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

تغییر حوزه امتحانی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

فرایند ثبت درخواست داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ برای تغییر حوزه امتحانی از امروز در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

فرایند ثبت درخواست داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ برای تغییر حوزه امتحانی از روز دوشنبه در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

به گزارش سازمان سنجش آموزش کشور، با توجه به حضوری شدن تشکیل کلاس‌ها در دانشگاه ها و موسسات آموزشی و درخواست‌های داوطلبان به این سازمان، مبنی بر تغییر حوزه آزمون (از شهرستان محل اقامت به شهرستان محل تحصیل) تمهیداتی اندیشیده شد.

بر این اساس، متقاضیان ثبت‌نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ که محل تحصیل و اقامت آنان متفاوت است و حوزه امتحانی خود را با توجه به محل اقامت تعیین کرده اند، در صورت تمایل نسبت به تغییر حوزه امتحانی خود به شهر محل تحصیل اقدام کنند.

این دسته از داوطلبان باید از پنجم تا هفتم اردیبهشت ماه به سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به تغییر حوزه امتحانی خود اقدام کنند.

این امکان فقط برای افرادی ایجاد شده که تاریخ فارغ التحصیلی خود را در زمان ثبت‌نام از اول اسفند ماه ۱۴۰۰ به بعد درج کرده‌اند؛ به عبارتی این افراد هنوز دانشجو بوده و مجبور به مراجعه به دانشگاه محل تحصیل هستند.

همچنین به درخواست هایی که پس از مهلت تعیین شده برای تغییر حوزه امتحانی به این سازمان ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

داوطلبانی که برای تغییر شهرستان محل برگزاری آزمون اقدام می‌کنند، اجازه حضور در جلسه آزمون حوزه شهرستان قبلی نخواهند داشت.

 کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ روزهای ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه