اخبار پزشکی

درمان سرطان خون

درمان سرطان خون

 داروی کارفیلزومیب توسط شرکت نانوالوند در فروردین پارسال برای اولین بار در کشور تولید شد و امروز به ۷۵ فوق تخصص و متخصص آنکولوژی از استان‌های تهران، اصفهان، گلستان، مازندران و ... معرفی شد.

عضو انجمن خون و آنکولوژی کشور گفت: درمان قطعی و کامل سرطان خون با ورود شرکت‌های دانش بنیان خون ایجاد شده است.
 دکتر احسان زابلی در همایش یکروزه تازه‌های تشخیصی در درمان سرطان مزمن خون که در ساری برگزار شد، گفت: درمان قطعی و کامل سرطان خون با پیشرفت‌های علمی کشور و ورود شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده است.

او از رونمایی یک داروی دانش بنیان امروز در ساری خبر داد و گفت: داروی کارفیلزومیب توسط شرکت نانوالوند در فروردین پارسال برای اولین بار در کشور تولید شد و امروز به ۷۵ فوق تخصص و متخصص آنکولوژی از استان‌های تهران، اصفهان، گلستان، مازندران و ... معرفی شد.

به گفته زابلی این دارو در درمان نوع خاصی از سرطان خون به نام مالتی پل میلوما کاربرد دارد.

مازندران از استان‌های پر خطر در ابتلا به سرطان بوده، اما با تجویز دارو‌های جدید بیش از ۹۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان خون درمان می‌شوند.

او می‌گوید: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به سرطان خون از سال ۹۳ تا ۹۷ در مازندران ثبت شده که از این میزان ۳۵۷ نفردرمان مزمن سرطان خون CML دارند.

جان بابایی فوق تخصص در درمان سرطان نیز گفت: تولید این دارو باعث ارز آوری به میزان بیش از هفتاد و یک میلیارد تومان در سال برای کشور شده است.

او می‌گوید: درمان‌های خوراکی جدید در شفا و بهبودی سرطان خون مورد بحث و بررسی در همایش قرار گرفت.

در این همایش پژوهشگران در خصوص آخرین یافته‌های تحقیقی در درمان سرطان خون، شیوه‌های دریافت درمان شیمی درمانی، خدمات پس از درمان در پیگیری هرگونه نتایج آزمایشگاهی تاکید کردند.

قوام زاده پدر علم آنکولوژی و پیوند مغز استخوان نیز در این همایش مازندران را یکی از استان‌های پیشتاز در درمان سرطان عنوان کرد و گفت: با انجام پیوند استخوان از سال ۶۹ تاکنون رفته رفته دانش‌ها برلی درمان سرطان خون در کشور افزایش یافته بگونه‌ای که هم اکنون با تولید دارو‌های جدید در شرکت‌های دانش بنیان امید به زندگی در بیماران مبتلا به سرطان خون افزایش چشمگیری یافته است.

به گفته قوام زاده تمهیدات لازم برای پرورش دانشمندان جوان باید اندیشیده شود چرا که با سرمایه گذاری کشور به جایگاه‌های علنی رسیده اند و بهره گیری از توان خدمتی آنان در داخل کشور باید فراهم شود.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه