مصوبات سهمیه‌های کنکور ساماندهی می‌شود

مصوبات سهمیه‌های کنکور ساماندهی می‌شود

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور از ساماندهی و اصلاح مصوبات ۳۰ ساله سهمیه های کنکور خبر داد.

منصور کبگانیان در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: ساماندهی سهمیه های کنکور به ستاد نقشه جامع علمی کشور واگذار شده است و این ستاد بر اساس هماهنگی با مجلس شورای اسلامی پیشنهاداتی را برای اصلاح مصوبات کنکور مطرح می کند.
وی خاطرنشان کرد: برخی سهمیه های کنکور را مجلس شورای اسلامی و تعدادی دیگر را شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرده است که همه این سهمیه ها و مصوبات باید مطالعه و بازنگری شود.
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: جلسه مشترکی با رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص برگزار شد و در حوزه سیاست گذاری ستاد نقشه جامع علمی کشور دستور بررسی این سهمیه ها را داده ایم.
کبگانیان با بیان اینکه سهمیه های متعددی برای کنکور به تناسب نیاز در سال های متعدد تصویب شده، تاکید کرد: برخی از این سهمیه ها و مصوبات هیچ هماهنگی با هم ندارند که نمونه آن مسئله سهمیه ایثارگران بود.
به گزارش ایرنا، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش از این در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که سال هاست بر تصویب نوع دیگری از ارزیابی برای ورود دانش آموزان به دانشگاه تاکید می کنیم، اما تاکنون موفق نشده ایم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سهمیه ایثارگران تاکید کرده بود یکی از سهمیه های کنکور مربوط به ایثارگران بود و این سهمیه روز به روز کمتر می شود؛ چرا که افراد باید شرایط کسب این سهمیه را داشته باشند که تعدادشان زیاد نیست.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه