دانشگاه تهران به نشریات دانشجویی برتر امتیاز علمی می‌دهد

دانشگاه تهران به نشریات دانشجویی برتر امتیاز علمی می‌دهد

دانشگاه تهران، برای نخستین بار در کشور و با هدف ارتقاء و تقویت نشریات دانشجویی، طرح «اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به نشریات برتر دانشجویی دانشگاه تهران» را با همکاری معاونت پژوهشی اجرایی می‌کند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران امروز یکشنبه اعلام کرد، این طرح با هدف رشد و ارتقاء نشریات دانشجویی دانشگاه اجرا می شود و تمام نشریات دانشجویی با زمینه‌ها و فرمت‌های مختلف را دربرمی گیرد. نشریات دانشجویی که به لحاظ فرم، محتوایی و اصول فنی در سطح بالایی قرار گیرند، حائز این امتیاز می شوند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در تشریح چگونگی امتیازدهی گفت: مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه تهران ابتدا باید درخواست کسب امتیاز حرفه‌ای خود را به دبیرخانه کمیته ناظر بر نشریات ارسال کنند. پس از بررسی درخواست و ارجاع آن به کمیته اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای، می‌توانند امتیاز علمی نشریات حرفه‌ای را کسب کنند.
معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، در سه سال گذشته، با رونمایی از «سامانه نشریات دانشجویی» به نشانی stdpub.ut.ac.ir به بارگذاری، نمایه‌سازی و انتشار الکترونیکی نشریات دانشجویی کمک کرد.
این مجموعه همچنین با تصویب و اجرایی کردن «طرح مالی» در روند چاپ و انتشار فیزیکی نشریات دانشجویی تسهیلاتی را فراهم کرد و با ایجاد «سرای نشریات دانشجویی» در پردیس مرکزی دانشگاه امکان تبادل‌نظر، کنشگری و فعالیت نشریات دانشجویی را گسترش داد.

معاونت فرهنگی دانشگاه تهران در زمان حاضر نیز، با تصویب طرح اعطای امتیاز نشریه حرفه‌ای به نشریات برتر دانشجویی دانشگاه تهران در پی احیاء و ارتقای نشریات دانشجویی و ایجاد انگیزه هرچه بیشتر در دانشجویان، برای فعالیت در این حوزه مهم از فعالیت‌های دانشجویی است.

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه