تصویب ۴۹ رشته برای دانشگاه علمی-کاربردی شهرداری

تصویب ۴۹ رشته برای دانشگاه علمی-کاربردی شهرداری

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۴۹ کد رشته تحصیلی در حوزه اجتماعی و فرهنگی برای دانشگاه علمی-کاربردی شهرداری تهران تصویب شد.

«حجت نظری» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تشریح جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در این جلسه ۶ دستور بررسی شد .

وی گفت: لیست عناوین رشته های پیشنهادی مربوط به حوزه اجتماعی و فرهنگی موسسه علمی کاربردی شهرداری تهران بررسی شد .
وی افزود: همه عناوین رشته های تحصیلی دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری تهران مشخص است و مشابه آن ها در سایر دانشگاه ها (از جمله پیام نور، دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی) وجود ندارد.

نظری اظهار داشت: این رشته ها منحصر به دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری تهران است.

تصویب اولویت های سند عملیاتی برنامه سوم شهرداری
عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: بررسی پیشنهادات واصله در خصوص شاخص های سطح سوم سند عملیاتی برنامه سوم شهرداری تهران از دیگر دستور جلسه امروز بود.

وی عنوان کرد: در این دستور سه شاخص رشد عدالت اجتماعی در شهر، ارتقاء حس تعلق به محله و منطقه و رشد اقتصاد فرهنگ و هنر به عنوان اولویت در نظر گرفته شد.
نظری ادامه داد: این اولویت‌ها روز یکشنبه آتی در جلسه مشترک با حضور معاون برنامه ریزی و معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران به بحث گذاشته می‌شود.

مشارکت تشکل های غیر دولتی و شهرداری تهران
وی در ادامه، بررسی طرح «نظام نامه مشارکت و تعامل تشکل های غیر دولتی و مدیریت شهری» را از دیگر دستور این جلسه عنوان کرد و گفت: در ماده ۷۰ برنامه سوم توسعه شهر تهران بر مشارکت نهادهای غیر دولتی و مدیریت شهری تاکید شده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: بخشی از شهرداری ممکن است به سبک خود با سازمان‌های مردم نهاد ارتباط داشته باشند که با تصویب این نظام نامه مشارکت نهادهای غیر دولتی و شهرداری تهران نظام‌مند می‌شود.

حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب

نظری اظهار داشت: همچنین در این جلسه طرح «استفاده از ظرفیت همکاری و مشارکت شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی تولیدی افراد در معرض آسیب» بررسی شد.
وی گفت: در این جلسه مقرر شد این طرح با محوریت کمیته مشارکت مردمی، کارشناسان کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان کمیته اجتماعی بررسی شود.
نظری تأکید کرد: نظر این کارشناسان جمع بندی و به صورت طرح به هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ارائه می‌شود.

اصلاح آیین‌نامه نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی
عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین اظهار داشت: در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، طرح «اصلاح آیین نامه نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران» بررسی شد .
وی افزود: بر این اساس ترکیب پیشنهادی کمیسیون نامگذاری به ۳ نفر از اعضای کمیسیون، روسای دو ستاد زیرمجموعه کمیسیون، مدیر روابط عمومی شورای شهر تهران ،مدیر روابط عمومی شهرداری تهران و دو نفر از نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرهنگستان زبان و ادب فارسی (بدون حق رای) تغییر کند.

نامه نگاری با شهردار تهران و وزیر میراث فرهنگی برای ثبت ملی
نظری بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به پیگیری ثبت ملی میراث طبیعی توچال تهران» را از دیگر دستور جلسه امروز کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد و افزود: قرار شد نامه‌ای به شهردار تهران و نامه‌ای به وزیر میراث فرهنگی ارسال شود با این مضمون که طرح نیاز به مصوبه شورا ندارد.
وی افزود: سابقه ندارد که برای ثبت ملی، مصوبه شورای شهر نیاز داشته باشد.
وی گفت: لازم است رایزنی‌های لازم انجام شود تا توچال به عنوان میراث فرهنگی ثبت شود اما این موضوع نیاز به مصوبه شورا ندارد.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه