دانشگاه خوارزمی پیشگام در حوزه مهارت افزایی

دانشگاه خوارزمی پیشگام در حوزه مهارت افزایی

دانشگاه خوارزمی به خاطر ارائه و اجرای طرح بیست مهارت در بیست سالگی و ایجاد مرکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی به عنوان دانشگاه برگزیده کشور انتخاب شد.

به گزارش چهارشنبه شب دانشگاه خوارزمی، روز ۲۷ آذرماه در هشتمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور که با حضور مسعود برومند معاون پژوهشی وزارت علوم و مدیران پژوهشی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، دانشگاه خوارزمی به عنوان دانشگاه برگزیده در سال ۹۸ در حوزه مهارت‌های افزایی و اشتغال پذیری دانشجویان انتخاب و از سوی وزیر علوم تحقیقات و فناوری تقدیر و تندیس یادبود دریافت کرد.
طرح ملی بیست مهارت تا ۲۰ سالگی طرحی است که دانشجویان در آن مهارت های کلیدی و اشتغالزا را همزمان با آموزش آکادمیک برای افزایش اشتغال پذیری می گذرانند. این طرح بر مهارت های پایه شایستگی های کلیدی و به طور کلی مهارت های نرم اصرار دارد.
اهداف این طرح، کاهش نرخ بیکاری دانش‌آموختگان از طریق افزایش مهارت های کلیدی، تکمیل آموزش‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان کشور، توسعه نهادی در آموزش عالی با رویکرد مهارت آموزی و اشتغال پذیری است.

مهارت های ارائه شده در طرح ۲۰۲۰؛ کار گروهی، مهارت های ارتباطی، تصمیم گیری، حل مسئله، نحوه جستجوی شغل، برنامه ریزی، نحوه استفاده و تحلیل اطلاعات، رهبری، خلاقیت، فناوری ارتباطات و اطلاعات، خودانگیزشی، تفکر انتقادی، توانایی بهره‌گیری از زبان خارجی، مذاکره، قابلیت بررسی و پذیرش عقاید مختلف، فکر ابداعی، آگهی های مربوط به سازمان بنگاه و تجارت، ایده پردازی و ارزیابی ایده‌ها، مهارت های نوشتن و توانایی سخن گفتن در جمع است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه