اخبار نانو
معرفی برترین شرکت‌های فناوری نانو
تاریخ 12 دی 1398 ساعت 23:53:35
کد خبر: 006272
معرفی برترین شرکت‌های فناوری نانو

 ایرنا- ۱۳ شرکت فعال در زمینه فناوری نانو در چهاردهمین دوره برترین شرکت‌های فناوری نانو معرفی و تقدیر شدند.

چهاردهمین دوره جشنواره برترین شرکت‌های فناوری نانو امروز چهارشنبه با حضور سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در دومین روز از برگزاری مجمع اقتصاد فناوری نانو برگزار شد.
در این جشنواره شرکت‌ها در سه سطح "صنعتی"، "فناور" و "صادراتی" که بالاترین امتیاز را در شاخص‌های تعین شده کسب کرده بودند، تقدیر شدند.
ستاد نانو هر سال در قالب جشنواره برترین شرکت های فناور نانو به ارزیابی و رتبه بندی دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزه نانو می‌پردازد که امسال از بین ۲۸ شرکت، از ۳ شرکت فناور، ۳شرکت صنعتی و ۷شرکت صادراتی تقدیر کرد.
در بخش برترین شرکت‌های صنعتی از شرکت تولیدی و صنعتی گوهر فام با تولید رنگ و پوشش‌های صنعتی، شرکت گروه صنعتی شفیق با تولید ورق فومیزه پی وی سی،
گروه صنعتی یاران ساختار آذر با تولید انواع نخ، پارچه و گونی و کیسه‌های سیمان تولید پلی پروپیلن با اهدای لوح تقدیر شد.
در بخش برترین شرکت‌های فناور، شرکت صنایع لاستیک فراپیشتاز هونام تولید کننده انواع قطعات لاستیکی، شرکت گسترش فناوری خوارزمی فعال در زمینه تولید انواع جاذب‌ها و کاتالیست‌های صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی، شرکت نانو فناوران خاور تولید کننده فیلترهای صنعتی با فناوری نانو در ایران، به عنوان شرکت‌های برتر معرفی شدند.
در بخش شرکت‌های برتر صادراتی از ۷ شرکت پلاستیک کاران فاران فعال در زمینه تولید کیسه‌های نانو کامپوزیت مقاوم شده، تولید پوشاک نانو مهیار زنجان اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال با استفاده از نانو ذرات نقره در ایران، شرکت پیام آوران نانو فناوری فردا نگر فعال در زمینه فرآیندهای فناوری نانو و اصلاح محصولات نانو، گروه صنعتی شیشه کاوه فلوت فعال در زمینه تولید انواع شیشه پوشش دار با خواص کنترل نوری و کنترل کننده انرژی، شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران یکی از مراکز تولید عینک‌های آفتابی نانویی و دوربین‌های دید در شب جاده‌ای، شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان تولید کننده انواع نخ پلی استر آنتی باکتریال در نساجی و تولید فرش‌های آنتی باکتریال و شرکت نانو دارو پژوهان پردیس تولیدکننده داروها نوین در زمینه درمان سرطان در چهاردهمین دوره برترین‌های فناوری نانو تقدیر شدند.
جشنواره فناوری نانو که تا کنون ۱۳ دوره آن برگزار شده است، تلاش دارد تا از بنگاه ها و شرکت های فعال نانو به عنوان نقش آفرینان اصلی اقتصاد نانو و بر اساس میزان تاثیرگذاری آن‌ها بر اقتصاد این حوزه از فناوری تقدیر کند.