کتاب زمان تغییر

کتاب زمان تغییر


کتاب زمان تغییر نوشته‌ی نرگس راستی، به طرز شگفت‌آوری به شما کمک می‌کند تا نگرش‌ خود را دگرگون کنید و از یک انسان ناراحت، مضطرب، نگران، بیمار و ناموفق به یک انسان شاد و سالم و موفق و پیروز تبدیل شوید.

زمان به ‌سرعت می‌گذرد و هر روز انسان‌ها بیشتر از خود واقعی و اصلی دور می‌شوند. آن‌ها یادشان می‌رود که مبدأ اصلی پیدایش چه بوده و خود را یک موجود رها شده و بی‌هدف در دنیا تصور می‌کنند. این کتاب به شما نشان می‌دهد که برای چه به این دنیا آمده‌اید.

انسان‌ها همیشه در مقابل تغییر واکنش منفی از خود نشان می‌دهند، زیرا تغییر برایشان لازمه‌ی صرف وقت و هزینه است. شما از تغییر می‌ترسید زیرا خودتان را به شرایط موجود عادت داده‌اید و تصور می‌کنید با تغییر کردن شرایط بدتری به وجود می‌آید؛ نمی‌خواهید دست از عادات اشتباه بردارید و خود را انسانی کامل می‌دانید. متأسفانه همیشه بیشتر افراد در پی تغییر دادن دیگران مانند همسر، خانواده و جامعه هستند، اما رفتار خود را نمی‌بینند.

اگر می‌خواهید عادات اشتباهتان را بپذیرید ابتدا باید به شناخت کاملی از خود دست یابید. این اولین مرحله‌ی تغییر است. یکی از راه‌های شناخت، پرسش از دیگران، دوست یا دشمن در رابطه با نقاط ضعف و مثبتتان می‌باشد؛ چرا که آن‌ها می‌توانند در این مسیر سخت کمک بزرگی به شما کنند.

همیشه تغییرات در نقطه عطف زندگی شما رخ می‌دهد و نیازمند یک انگیزه قوی است؛ مانند مرگ یکی از عزیزان، طلاق، تولد فرزند یا ورشکستگی مالی. اینکه چه چیزی شما را دگرگون کند بستگی به بزرگ‌ترین نقطه ضعفتان در زندگی دارد. اگر بزرگ‌ترین نقطه ضعفتان ترس از طرد شدن و تنهایی باشد، در این زمان طلاق نقطه عطفی در زندگی‌ شماست یا افرادی که ترس از بیماری دارند نقطه عطف زندگی‌شان هنگامی است که دچار یک بیماری سخت یا لاعلاج می‌شوند. پس عزم و اراده‌ی خود را برای یک تغییر بزرگ و زمان‌بر جزم کنید و مطمئن باشید که پاداش این تغییر، بزرگ‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید.

در بخشی از کتاب زمان تغییر می‌خوانیم:

انسان اشرف مخلوقات است چون دارای قدرت تفکر و انتخاب است، اما تمام موجودات اعم از گیاهان و حیوانات و انسان‌ها دارای روح هستند در غیر این صورت زنده نبودند، اما بُعد روحی انسان‌ها از بُعد روحی دیگر جانداران بالاتر است و انسان‌ها می‌توانند با قدرت انتخاب و تفکر، بُعد روحی خود را بالاتر ببرند.

حیوانات و گیاهان بر پایه غریزه عمل می‌کنند اما انسان‌ها می‌توانند بین خِیر و شَر یکی را انتخاب کنند و آینده خودشان را با افکار و اعمال خود تغییر دهند. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که انسان چگونه با قدرت فکر خود، می‌تواند خود و آینده‌اش را تغییر دهد؟

با یک امتحان ساده می‌توانید قدرت فکر خود را بر روی بدنتان مشاهده کنید. چشمان خود را ببندید و فکر کنید که در رستوران نشسته‌اید و در حال خوردن غذای مورد علاقه خود هستید و اینکه چقدر این غذا خوشمزه است و چقدر آن را دوست دارید. همین‌ طور که دارید این تصور را می‌کنید متوجه می‌شوید که دهان شما شروع به ترشح بزاق کرده است. شما در واقعیت هیچ غذایی نخورده‌اید، اما ذهن شما فرق بین تصور و واقعیت را درک نمی‌کند و به همین دلیل فرمان ترشح بزاق را به مغز می‌دهد و در چند دقیقه بعد حتی شما احساس سیری هم می‌کنید!

این امتحان به شما نقش بسیار مهم افکار بر روی بدنتان را نشان می‌دهد. انسان دارای دو مرکز فکری است. فکری که از ذهن نشاءت می‌گیرد و فکری که روح منشأ آن است. به ‌عنوان ‌مثال شما بر اساس یک سری خواسته‌ها و امیال خود تصمیمی را می‌گیرید که این تصمیم بر اساس فکر ذهنی شما شکل می‌گیرد، ولی فکر روحی شما با آن تصمیم مخالف است و شما دچار تردید می‌شوید که آن کار را انجام دهید یا نه!

فهرست مطالب
پیش‌گفتار ناشر
پیش‌گفتار مؤلف
فصل اول: نشانه‌های کسانی که خودشان را فراموش کرده‌اند
فصل دوم: چرا به خودمان عشق بورزیم
فصل سوم: چطور به خودمان عشق بورزیم
1) بخشش
2) قضاوت ممنوع
3) دروغ ممنوع
4) تزکیه
5) ناظر بودن
6) صد درصد به خداوند ایمان داشتن
7) دلایل استرس و نگرانی را از زندگی حذف کنی
شناخت ترس‌ها و عوامل ایجاد ترس‌ها
فصل چهارم: مشخصات کسانی که خودشان را پیداکرده و روح خود را صیقل داده‌اند

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه