معرفی کتب جدید

کتاب تحولات اقتصادی یزد

کتاب تحولات اقتصادی یزد

کتاب تحولات اقتصادی یزد مربوط به سال ۱۳۹۸ با استخراج آمارهای منتشر شده از سوی مراجع آمار و تخصصی کشور در ۱۹ فصل به همت معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی این استان تدوین، چاپ و منتشر شد.

کتاب تحولات اقتصادی یزد مربوط به سال ۱۳۹۸ با استخراج آمارهای منتشر شده از سوی مراجع آمار و تخصصی کشور در ۱۹ فصل به همت معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی این استان تدوین، چاپ و منتشر شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد، در پیش گفتار کتاب نوشت: بررسی روند تغییر شاخص های اقتصادی استان در خرد و کلان به ما کمک می کند، با ارزیابی کارآیی اثر بخشی سیاست های اقتصادی فعال و موجود در عرصه ملی و استان نسبت به برنامه ریزی مناسب جهت تنظیم و اجرای برنامه های جدید اقتصادی اقدام شود.

به گزارش روزپنجشنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، علی نمازی نوشت: به طور قطع این مهم با در نظر گرفتن شرایط بین المللی حاکم بر فضای اقتصادی کشور می تواند یزد را در دستیابی به اهداف چشم انداز تعریف شده در سند آمایش سرزمین کمک کند.

به نوشته وی در این مورد مقصد برتر گردشگری تاریخی، فرهنگی، طبیعی و سلامت و مرکز برتر خدمات بازرگانی، حمل و نقل و ترانزیت در حوزه مرکزی کشور یکی از مراکز اصلی تولید انرژی خورشیدی و تجهزات وابسته در ایران ، کانون برتر تولیدات معدنی و فرآوری آن، مراکز برتر صنعت و کشاورزی پیشرفته همساز با اقلیم و کانون برتر تولید علم و فناوری و ترببت نخبگان آبادگر کمک کند.

نمازی تاکید کرد در این کتاب تلاش شد با استفاده از آخرین آمار رسمی منتشر شده در ۱۹ فصل، وضعیت موجود و تغییر شاخص های اقتصادی استان را در سال ۹۸ تبیین کرد و ضمن تحلیل عملکرد هر یک بخش های اقتصادی با استفاده حداکثری از نقطه نظرهای نخبگان علمی و اجرایی اقتصادی کشور و استان، راهکارهایی را جهت تصمیم سازی برای تحقق کامل اهداف مورد نظر ارایه کرد.

در پیشگفتار کتاب تاکید شدکه بر این اساس بهبود محیط کسب و کار و امنیت سرمایه گذاری، مدیریت شاخص قیمت ها و ایجاد فرصت های شغلی متناسب با اطلس بیکاری و اشتغال به ویژه برای بانوان تحصیل کرده، حمایت از واحدهای خوشنام و خوش حساب با هدف افزایش تولید و سرمایه گذاری، تامین مالی اثر بخش توسط سیستم  بانکی و بازار سرمایه، تدوین مشوق های سرمایه گذاری و فعال سازی ظرفیت ها و زیرساخت های راکد از مهمترین راهبردهای افزایش رشد اقتصادی استان است.

کتاب تحولات اقتصادی استان یزد در سال ۱۳۹۸حاوی بخش های مختلف اقتصاد ملی، تولید ناخالص داخلی، کشاورزی، صنعت و معدن، ساختمان و مسکن، خدمات، حمل و نقل، انرژی، سرمایه گذاری خارجی، تجارت خارجی، بازار سرمایه، بیمه، پول و اعتبار، بودجه، مالیات، بازارکار، توزیع درآمد، هدفمند کردن یارانه ها و کسب و کار استان است.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه