مقالات سبک زندگی

۱۰ نکته ای که می خواهم فرزندانم بدانند

۱۰ نکته ای که می خواهم فرزندانم بدانند

هزاران موضوع و مورد وجود دارد که میخواهیم به فرزندانمان بگوییم. نکاتی که میدانیم در زندگی آنها بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. در این مطلب فقط ۱۰ مورد آن گفته شده است و شما با گفتن این موضوعات میتوانید آنها را در طول زندگی شان راهنمایی کنید.

هزاران موضوع و مورد وجود دارد که میخواهیم به فرزندانمان بگوییم. نکاتی که میدانیم در زندگی آنها بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود. در این مطلب فقط ۱۰ مورد آن گفته شده است و شما با گفتن این موضوعات میتوانید آنها را در طول زندگی شان راهنمایی کنید.

 

۱. مثل تو وجود ندارد:

خود را با دیگران مقایسه نکنید. هیچ وقت کسی نبوده که دقیقاً مثل شما باشد. رویاها و اشتیاقاتی را که خداوند در قلب شما کاشته است دنبال کنید و اعتماد به نفس داشته باشید تا بدانید که می توانید به آنها برسید.

۲. به دیگران احترام بگذار:

به دیگران احترام بگذارید و مطمئن شوید که از دیگران احترام میبینید. در دوستی ها و روابط خود انتظار داشته باشید که احترام مبادله ای متقابل بین شما باشد.

۳. ماجراجو باشید:

کارهایی انجام دهید که شما را به هیجان می آورد. خواه این پرواز با چتربازی باشد ، رمان خود را منتشر کنید یا به آن شخصی که دوست دارید سلام کنید ، شجاعت خود را جمع کنید و کار جدید و مهیجی انجام دهید. ماجراهای شما را به سمت رشد سوق می دهد و افق دید شما را گسترش می دهد. در حالی که کار مهم است ، به یاد داشته باشید که بازی و وقت گذاشتن برای استراحت ضروری است. استراحت برای سلامتی ذهن و بدن ما بسیار مهم است و بازی باعث ایجاد خلاقیت و خنده در زندگی شما می شود.

۴. احساسات خود را در آغوش بگیرید:

به ستارگان برسید و به دنبال آرزوها و علاقه هایی باشید که خداوند از صمیم قلب به شما داده است. نترسید خودتون رو اونجا قرار بدید به دنبال آن شغل ، آن رویا بروید. اگر جواب آن را ندهید ، همیشه "نه" خواهد بود. برای خود هدف تعیین کنید و هدف خود را بالا بگیرید! سپس برای رسیدن به آنها سخت کار کنید. خواهید فهمید که به دست آوردن چیزی پس از تلاش سخت برای آن بسیار سودمندتر از آن است که به شما داده شود.

۵. از مواد مخدر استفاده نکنید:

از مصرف مواد مخدر یا سایر مواد اعتیاد آور دور باشید. شما به آنها احتیاج ندارید. آنها فقط تجربه زندگی شما را کسل کننده و کمرنگ می کنند و شکست هایی که ایجاد می کنند ممکن است به شما و آینده شما آسیب جدی برساند. قبل از اینکه آنها را امتحان کنید، از آنها اجتناب کنید. هنگامی که شروع کردید، متوقف کردن فوق العاده دشوار است.

 

۶. دیگران را قضاوت نکنید:

دیگران را قضاوت نکنیم چون در غیر این صورت خود ما مورد قضاوت قرار خواهیم گرفت. به جای اینکه زود قضاوت کنید ، برای درک و همدلی با مردم یک نکته را بیان کنید. ظاهر می تواند فریبنده باشد و سریع قضاوت کردن در مورد دیگران فقط دیوارهایی بین مردم و در قلب خودمان ایجاد می کند.

۷. مهربان باشید:

شما هرگز نمی دانید شخصی که در کنار شما بوده چه چیزی را پشت سر گذاشته است. یک مهربانی ساده می تواند روز آنها را روشن کند یا وقتی احساس می کنند که آن را از دست داده اند امیدوار باشد. مهربانی می تواند شاهدی عالی برای عشق به خدا در زندگی آنها باشد.

۸. قدردان باشید:

قدرشناسی یک نگرش ضروری است که باید در زندگی داشته باشیم. همیشه از کسانی که در زندگی شما هستند و آنچه که دارید سپاسگزار باشید.

۹. فروتن باشید:

قلبی فروتن داشته باشید. شما به همان اندازه شخصی که در نزد خدا در کنارتان ایستاده دوست دارید. فروتنی به شما طرز فکری می بخشد که به شما کمک می کند در طول زندگی خود یاد بگیرید و رشد کنید و روابط خوبی با افراد اطراف خود ایجاد کنید.

۱۰. از اشتباه کردن نترسید:

از اشتباه کردن نترس هیچ کس در اولین تلاش، یا حتی در مرحله دوم یا سوم همه چیز را درست نمی کند. به عنوان مثال ، توماس ادیسون به روش های مختلف سعی در اختراع لامپ داشت که بیشتر آنها شکست بود. اما تا وقتی که به موفقیت نرسید تسلیم نشد. به همین ترتیب ، تسلیم نشوید و از اشتباهات خود بیاموزید.

 

منبع: www.focusonthefamily.com

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه