مقالات ویروس کرونا

با دو علامت جدید کرونا آشنا شوید

با دو علامت جدید کرونا آشنا شوید

علائم اولیه بیماری همچنان وجود دارند و علائم جدیدی آن‌ها اضافه شده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به درد شانه‌ها اشاره کرد.


 
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: علائم اولیه بیماری همچنان وجود دارند و علائم جدیدی آن‌ها اضافه شده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به درد شانه‌ها اشاره کرد.
جلال مجدیان، متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا کرونا در حال حاضر با علائم جدیدی بروز پیدا می‌کند؟، بیان کرد: علائم اولیه بیماری همچنان وجود دارند و علائم جدیدی آن‌ها اضافه شده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به درد شانه‌ها که قبلا آن را در بیماران مبتلا به کرونا به نمی‌دیدم اشاره کرد و همچنین در حال حاضر عوارض گوارشی ناشی از این بیماری واضح‌تر بروز پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تجربه ثابت کرده است که هنگامی علائم خارج ریوی در بیماری کووید دیده می‌شود احتمال رفتن بیماری به سمت علائم شدید ریوی که منجر به آسیب‌های حیاتی می‌شود، کمتر است و برای مثال آن دسته از مبتلایان به کرونا که با علائمی نظیر درد شدید بدن به ما مراجعه می‌کنند و آن‌هایی که علائم اصلیشان اسهال، استفراغ و سایر مشکلات گوارشی است، کمتر دچار درگیری ریوی می‌شوند.

این متخصص بیماری‌های عفونی و داخلی در خصوص صحبت‌هایی که در مورد شیوع مجدد ویروس آنفلوآنزای خوکی مطرح می‌شود، گفت: این ویروس جزء آن دسته از ویروس‌هایی است که در دنیا حالت اندمیک پیدا کرده است و اینگونه نیست که ما با یک موج حمله‌ای از بیماری رو به رو باشیم، اما به هر حال در هر فصلی این امکان وجود دارد که ویروس آنفلوآنزای خوکی به صورت منطقه‌ای اوج پیدا کند و ممکن است که ابتلا به این ویروس را به صورت اپیزودیک در مناطق مختلف دنیا تجربه کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر این ویروس در ایران وجود دارد؟، توضیح داد: بر اساس داده‌های مشخص هنوز موردی از ابتلا به این ویروس گزارش نشده است و ما نمی‌توانیم فقط از روی ظاهر و بالین بیمار به طور قطعی اعلام کنیم که این بیماری مجددا شعله‌ور شده است و باید گزارش موارد ابتلا به این بیماری را از منابع موثق آزمایشگاهی داشته باشیم که هنوز به طور قطعی اوج‌گیری مجدد این ویروس گزارش نشده است.
منبع: میزان

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه