مقالات تناسب اندام

تناسب اندام مهمتر از کاهش وزن است؟

تناسب اندام مهمتر از کاهش وزن است؟

بررسی اعداد مرتبط با وزن بسیار ساده است. به همین دلیل است که وزن یک فرد  و تمایل میلیون‌ها نفر برای کاهش وزن، اولین موضوع مورد بحث در مورد سلامتی و طول عمر است. به عنوان مثال، بلافاصله پس از ورود به اتاق معاینه متخصص تغذیه و کاهش وزن، روی ترازو پا می‌گذارید. معمولاً این اولین اندازه گیری است که آن‌ها انجام می‌دهند، این روندی منطقی است، چرا که که به راحتی می‌توانید ببینید که وزن شما نسبت به آخرین باری که وزن خود را بررسی کرده اید،   تغییر کرده است یا خیر.بررسی اعداد مرتبط با وزن بسیار ساده است. به همین دلیل است که وزن یک فرد  و تمایل میلیون‌ها نفر برای کاهش وزن، اولین موضوع مورد بحث در مورد سلامتی و طول عمر است. به عنوان مثال، بلافاصله پس از ورود به اتاق معاینه متخصص تغذیه و کاهش وزن، روی ترازو پا می‌گذارید. معمولاً این اولین اندازه گیری است که آن‌ها انجام می‌دهند، این روندی منطقی است، چرا که که به راحتی می‌توانید ببینید که وزن شما نسبت به آخرین باری که وزن خود را بررسی کرده اید،   تغییر کرده است یا خیر.

به گزارش  webMD، در کنار مزایای بررسی وزن، یک نتیجه ناخواسته وجود دارد: اغلب افراد، فکر می‌کنند که وزن، به اندازه عملکرد قلب و عروق خونی، مهم است و اینکه کاهش چند کیلویی،   سلامت را به روش‌های ملموس و طولانی مدت بهبود می‌بخشد.

بله!، درست است که  کاهش وزن مزایای سلامتی ثابت شده‌ای دارد، اما آیا کاهش وزن برای همه افرادی که با عنوان «اضافه وزن» یا «چاق» طبقه بندی می‌شوند، اولویت اصلی است؟

 

دکتر گلن گاسر، استاد علوم ورزشی در دانشگاه ایالتی آریزونا، می‌گوید: "کاهش وزن به تنهایی کارساز نبوده و نیست. " او، تنها یکی از کارشناسان بهداشتی است که معتقدند کاهش وزن ممکن است مهم‌ترین مزیت در اتخاذ یک سبک زندگی سالم‌تر نباشد. این موضوع، به ویژه اگر آن را با مزایای افزایش سطح تناسب اندام خود مقایسه کنید، حائز اهمیت خواهد بود.

درست است که بر اساس پژوهش ها، کاهش وزن عمدی، معمولاً با کاهش خطر مرگ به هر دلیلی مرتبط است. (این تأثیر در میان افراد مبتلا به چاقی مزمن و دیابت نوع ۲ قوی‌تر است)، اما در اینجا یک نکته جالب وجود دارد: به نظر نمی‌رسد میزان کاهش وزن، نرخ کاهش خطر مرگ را تغییر دهد، بنابراین سوال مهم این است: اگر وزن بالا، مهمترین مشکل است، چرا افرادی که بیشترین کاهش وزن را دارند، بیشترین کاهش خطر مرگ را ندارند؟

دانلود تصاویر

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه