اخبار دانشگاهی

حضوری بودن همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه تهران

حضوری بودن همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه تهران

 رییس دانشگاه تهران از حضوری بودن همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: برای عملی شدن این تصمیم، همه بسترها باید آماده باشد که مهمترین آن خوابگاه است.

 رییس دانشگاه تهران از حضوری بودن همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: برای عملی شدن این تصمیم، همه بسترها باید آماده باشد که مهمترین آن خوابگاه است.

سید محمد مقیمی درباره ازسرگیری آموزش حضوری از ۱۴ فروردین ماه و همچنین اسکان دانشجویان غیربومی افزود: طبق اطلاعیه‌ای که در هفته پایانی اسفند ماه صادر و به دانشجویان و اعضای هیات علمی اطلاع‌رسانی شد، آموزش در دانشگاه تهران از روز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ به صورت کاملا حضوری برای تمام مقاطع برگزار خواهد شد.

وی گفت: ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه تهران در شهر تهران از سوم فروردین ماه و بر اساس برنامه زمان‌بندی مندرج در اطلاعیه مربوطه، آغاز شد و تا ۱۱ فروردین ماه ادامه دارد.

مقیمی یادآور شد: اسکان اولین گروه دانشجویان از ۱۳ فروردین ماه در خوابگاه‌های دانشگاه تهران آغاز می‌شود. مقیمی گفت: دانشگاه تهران در مجموع (در خوابگاه‌های شهر تهران و خوابگاه‌های پردیس‌ها و واحدهای خارج از تهران) دارای ۱۵ هزار دانشجوی ساکن در خوابگاه است که برای اسکان باید حتما دو دز واکسن را تزریق کرده باشند.

رییس دانشگاه تهران گفت: نزدیک هشت درصد این دانشجویان یعنی حدود ۱۲۰۰ نفر کمتر از دو دز واکسن تزریق کرده و متقاضی خوابگاه هستند. چهار درصد از این دانشجویان اصلا واکسن نزده و چهار درصد هم فقط یک دز تزریق کرده‌اند. با توجه به اینکه حفظ سلامت دانشجویان و اساتید مهمترین اولویت دانشگاه است، مجبور به اعمال محدودیت و عدم پذیرش این دانشجویان هستیم.

وی افزود: آمادگی داریم برای دانشجویانی که فقط یک دز واکسن تزریق کرده‌اند و زمان کافی از تزریق دز اول آنها گذشته است، دز دوم را با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه تزریق کرده و ایشان را پذیرش کنیم. ولی امکان پذیرش دانشجویانی که اصلا واکسن نزده‌اند، در نیمسال جاری وجود ندارد.

رییس دانشگاه تهران با بیان این که دانشگاه بدون حضور دانشجویان، فاقد روح و سرزندگی است تاکید کرد: محدودیت‌هایی هم که اعمال می‌کنیم برای خود دانشجویان است و امیدواریم بتوانیم پذیرای خوبی برای آنها باشیم.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه