درمان های ناباروری

دستیابی به دانش فنی تولید سوزن‌های لقاح مصنوعی

دستیابی به دانش فنی تولید سوزن‌های لقاح مصنوعی

شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به بومی‌سازی تولید سوزن‌های لقاح مصنوعی برای درمان ناباروری و تولید کیت تشخیص اصلی در حوزه درمان های ناباروری شد.

شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به بومی‌سازی تولید سوزن‌های لقاح مصنوعی برای درمان ناباروری و تولید کیت تشخیص اصلی در حوزه درمان های ناباروری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، میثم هرآئینی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ایده‌ورزان فردا با معرفی محصولات جدید این شرکت گفت: امروز با تلاش متخصصان ایرانی، تمامی فرآیندهای تولید سوزن‌های لقاح مصنوعی در داخل کشور توسط متخصصین این حوزه بومی‌سازی شده و با بهترین و به‌روزترین دستگاه‌ها و تجهیزات در داخل تولید می‌شوند.

وی تاکید کرد: تولید این محصولات، پاسخی برای دغدغه متخصصان این حوزه بوده و همچنین هزینه‌های بیماران را کاهش می‌دهد.

این فناور به سابقه ۳۰ ساله ایران در حوزه درمان‌های ناباروی آی وی اف اشاره کرد و یادآور شد: ایران در حوزه درمان ناباروری جزو کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می‌شود. با این وجود، تا مدت‌ها محصولات شرکت‌های خارجی وارد و در ایران به فروش می‌رسید. فعالیت شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در بازار به نتیجه خوبی دست یافته و توانسته در حدود ۳۰ درصد از سهم بازار را به دست آورد.

هرآئینی با بیان اینکه با عرضه سوزن‌های لقاح مصنوعی تولید داخل، بیش از یک میلیون دلار به صورت سالانه از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌شود، درباره محصولات دیگر تولید داخل در حوزه ناباروری از جمله کیت تشخیصی اصلی در حوزه درمان‌های ناباروری، گفت: «این محصولات علاوه بر کاهش وابستگی به دیگر کشورها، کاهش هزینه‌های درمان را هم در پی دارد.

وی ادامه داد: هزینه کیت‌های مشابه خارجی برای ۱۰ تست در حدود ۴۸۰ یورو است و شرکت مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران توانسته است این رقم را برای ۵۰ تست به ۱۰۰ یورو برساند. سایر محصولات مصرفی شرکت نیز با یک پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی به بازار ایران عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درباره صادرات محصولات این شرکت در حوزه درمان ناباروری نیز اظهار داشت: حوزه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در هر کشور و هر منطقه‌ای، دارای قوانین و استانداردهای مخصوص خود است. با پیگیری‌های انجام‌شده توانستیم برای برخی از محصولات شرکت از جمله نی فریز جنین (کرایوتب)، کاتتر آی یو آی IUI و همچنین کیت ارزیابی شکست دی ان ای DNA اسپرم (SDFA) به دو کشور اروپایی، یک کشور آمریکایی و یک کشور جنوب آسیا صادرات داشته باشیم.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه