مقالات روانشناسی

چگونه از خانواده همسر خود گله کنیم؟

چگونه از خانواده همسر خود گله کنیم؟

اگر از خانواده همسرتان ناراحتید و میخواهید از آنها گله گذاری کنید، برای این که همسرتان در مقابل شما قرار نگیرد و همراه و پشتیبان شما باشد نیاز به رعایت یک سری اصول دارید که در این مطلب می‌توانید آنها را مرور کنید.

ایرنا - احتمال این که بین شما و خانواده همسرتان ناراحتی پیش بیاید یا این که به صورت عمدی یا غیر عمدی کاری کنند که شما را برنجاند، بسیار زیاد است. ولی اگر بخواهید مشکلات و کدورت‌ها کاهش پیدا کنند و خودتان به این ناراحتی‌ها بیشتر دامن نزنید باید کمی سیاست به خرج دهید. اگر به دنبال پاسخ سوال چگونه از خانواده همسر گله کنیم ، هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

چگونه از خانواده همسر گله کنیم؟

زوجین در صورتی بعد از ازدواج موفق خواهند بود که همسرشان تبدیل به اولویت زندگی آنها شود. بنابراین زمانی که دچار مشکل با خانواده‌های یکدیگر می‌شوند تا حد امکان باید این مشکلات را وارد زندگی شخصی نکنند ولی در صورتی که فکر می‌کنید نیاز به حمایت همسرتان دارید و نمی‌خواهید کدروت‌ها بیشتر از این ادامه دار شود، می‌توانید از روش‌های زیر برای گله‌گذاری از خانواده همسرتان استفاده کنید. 

از خانواده همسرتان مستقیما گله نکنید

مطمئن باشید که همسرتان بهتر از شما خانواده‌اش را می‌شناسد و رگ خوابشان را دارد. در صورت بروز کدورت بین شما و خانواده همسرتان بهتر است به صورت مستقیم گله گذاری نکنید و اجازه دهید همسرتان درباره این کدورت‌ها با خانواده‌اش صحبت کند. از آن جا که عروس و داماد رگ خواب خوانواده همسرشان را نمی‌دانند در صورت ابراز مستقیم گله خود به خانواده همسر، به احتمال زیاد کدورت‌ها را افزایش خواهند داد.

 

خشمتان را خالی کنید 

قبل از حرف زدن درباره مشکل و گله کردن از خانواده همسرتان خشمتان را خالی کنید، چرا که تا قبل از آن فقط درباره احساسات خود و برداشت خودتان درباره مساله موجود صحبت خواهیدکرد که هیچ کمکی به بهبود شرایط نمی‌کند و باعث می‌شود همسرتان در مقابل شما گارد بگیرد و از خانواده‌اش دفاع کند. 

به همسرتان حمله نکنید و او را متهم نکنید، قبل از بیان گله گذاری به اتفاقی که افتاده و نقش خودتان در ایجاد این دلخوری به درستی فکر کنید، دلخوریتان را خیلی کش ندهید و در توضیح مساله افراط و تفریط نکنید و نظرتان را به همسرتان تحمیل نکنید. 

باید بدانید هدف اصلی شما از بیان دلخوری چیست و در پایان صحبت رابطه شما با همسرتان باید نزدیک‌تر شده باشد نه این که گله گذاری شما منجر به دعوا شود. 

از خانواده همسرتان بدگویی نکنید

اگر می‌خواهید همسرتان با شما در یک تیم قرار بگیرد و از حقوق شما دفاع کند نباید به گونه‌ای رفتار کنید که همسرتان احساس کند، نسبت به خانواده‌اش گارد گرفته‌اید و با تعصب و بدون انصاف از آنها بدگویی می‌کنید. در صورتی که دلخوری ای از خانواده همسرتان دارید ، صبر کنید تا اعصابتان آرام بگیرید و بعدا صحبت کنید. مساله پیش آمده را به صورت کامل و  با رعایت انصاف و بدون بزرگنمایی برای همسرتان تعریف کنید. 

احساس ، فکر و انتظارات خود را درباره مساله پیش آمده بیان کنید. توضیحاتتان باید به صورت واضح و بدون ابهام باشد مثلا به طور مشخص بگویید ، من با این رفتار اینطور احساس کردم که ...؛ به این ترتیب همسرتان متوجه حس آنها خواهد شد. 

 

به سوالات همسرتان پاسخ دهید

همسری که شنونده دلخوری طرف مقابل از خانواده‌اش است باید با طرح سوالاتی به درک کامل از مساله رخ داده، برسد و از گارد گرفتن مقابل همسرش اجتناب کند و سعی کند راه حلی برای این مساله پیدا کند و به همراه همسرش مشکل را حل کند.

همفکری برای حل مساله

تفاوت فردی همسران بر روی روابطشان با خانواده‌ها و یکدیگر تاثیر می‌گذارد و کاملا طبیعی است که هنگام بروز اختلافات تصور کنند که خودشان درست فکر می‌کنند و همسرشان اشتباه می‌کند. در اولین قدم باید بپذیرید که اختلات نظر داشتن با همسرتان طبیعی است و می‌توانید این اختلاف نظر را با مذاکرات محترمانه و صمیمانه حل کنید. 

مهمترین نکته برای مذاکره بین زوجین این است که باید به نتیجه برد – برد به حداکثر نقاط مشترک برسید تا خشم و عصبانیتتان از بین برود. 

به گزارش وب گاه بیتوته، زوجین بعد از طرح مشکل باید نظرات خود را بیان کنند و تلاش کنند دلخوری ایجاد شده را به درستی درک کنند و راه حل‌هایی برای مساله پیش آمده ارائه نمایند. درباره این که هر کدام در برابر دلخوری‌های پیش آمده چطور رفتار کنند تا مشکلات کاهش پیدا کند باید مشورت کرده و به توافق برسند. 

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه