انتخابات شوراهای دانش‌آموزی

انتخابات شوراهای دانش‌آموزی

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی اول آبان ماه با مشارکت وزارت کشور در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، علی رمضانی افزود: با توجه به اینکه شورای دانش آموزی به عنوان یکی ارکان مدرسه است و در آیین نامه اجرایی مدرسه به طور صریح به آن اشاره شده اعضای این شورا به عنوان نماینده دانش آموزان می توانند در جلسات معلمان و مدیران مدارس شرکت کنند. این شورا در مدرسه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و سالانه حدود ۹ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از دانش آموزان در انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت می کنند و ۷۲۰ هزار نفر به عنوان اعضای این شوراها برگزیده می شوند که این خود یک ظرفیت ویژه است و برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برنامه های ویژه ای برای شوراهای دانش آموزی در نظر گرفته ایم.

وی تصریح کرد: بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی امسال در تاریخ چهارشنبه یکم آبان ماه با مشارکت وزارت کشور و با شعار «شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب»برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگی، هنری ،اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: امسال برای اولین بار انتخاب شوراهای دانش آموزی در سطح مراکز استان ها به صورت الکترونیکی برگزار می شود و علاوه بر این با توجه به شعار انتخابات امسال شورای های دانش آموزی در کنار سایر تشکل ها بیانیه ای را که مقام معظم رهبری خطاب به جوانان و نوجوانان در سالگرد ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی تحت عنوان گام دوم انقلاب صادر فرمودند را پیگیری می کنند.

به گفته رمضانی، امسال یک کار بسیار خوبی در شورای های دانش آموزی با همکاری بسیج دانش آموزی، سایر تشکل ها و اداره شاهد و ایثارگران به عنوان لاله های روشن برگزار می شود. سیاست ما این است که در هر مدرسه یک شهید شاخص داشته باشیم و یک یادواره در زمینه شهید مورد نظر برگزار شود. در این زمینه برنامه ریزی های متنوعی صورت گرفته که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته شوراهای دانش آموزی موضوع حمایت از کالای ایرانی را با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان یزد انجام دادند که این کار در سال تحصیلی جدید هم ادامه پیدا می کند و امید است بتوانیم جشنواره پایانی آن را در بهمن ماه برگزار کنیم.

رمضانی خاطر نشان کرد: شورای های دانش آموزی سال گذشته برنامه دیگری تحت عنوان آیینه زمان را با موضوع ( زندگی به سبک روح الله) به منظور آشنایی با اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی با همکاری دبیرخانه استان قم انجام دادند. امید است جشنواره پایانی را به زودی برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به نوع نگاه جدید به شورای های دانش آموزی، نیاز بود بخشنامه جدیدی در این زمینه ارسال شود که روز سوم مهرماه سال جاری این بخشنامه با امضای معاون محترم پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش این است که از تمام ظرفیت های دانش آموزان استفاده کند. با توجه به اینکه تمام واحدهای آموزشی و پرورشی دارای شورای دانش آموزی هستند؛ بنابراین شوراهای دانش آموزی ظرفیت ویژه ای دارند که سایر تشکل ها چنین ظرفیتی ندارند که در تمام واحدهای آموزشی حضور داشته باشند پس باید از این ظرفیت خوب دانش آموزی به نحو احسن استفاده کنیم.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه