امشب؛ پایان مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها

امشب؛ پایان مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها

مهلت ثبت‌نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ساعت ۲۴ امشب پایان می‌یابد.

پذیرش در دوره های بدون آزمون از اسفندماه سال گذشته برای نخستین بار در دانشگاه ها آغاز شد و ۲۸ شهریورماه ۹۸ به پایان رسید.
در نهایت ۲۴۷ هزار نفر از طریق بدون آزمون، روانه دانشگاه ها شدند.
با توجه به اینکه ظرفیت خالی دانشگاه ها از جمله پیام نور، غیرانتفاعی و دوره های شهریه پرداز تعدادی از دانشگاه ها تکمیل نشد، شورای سنجش و پذیرش دانشجو یک بار دیگر با انجام تکمیل ظرفیت موافقت کرد.
بنابراین فرآیند ثبت نام مجدد داوطلبان برای پذیرش در صندلی های خالی از ۲۸ آبان ماه امسال آغاز شد و این مهلت امشب در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org پایان می یابد.
پذیرفته شدگان این دوره می توانند از ترم دوم سال تحصیلی جاری، تحصیل خود را در دانشگاه های مدنظر آغاز کنند.
به گفته ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور، امسال ۱۱ هزار و ۹۷۱ رشته‌محل برای متقاضیان ورود به دانشگاه بدون شرکت در آزمون سراسری اختصاص یافت.

امتحانات دانشجویان غایب مناطق سیل زده بدون شهریه برگزار می‌شود

مرتضی محسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: آزمون مجدد دروس پایان ترم آن دسته از دانشجویانی که به دلیل حادثه سیل نتوانستند در جلسه امتحان حضور یابند، بدون دریافت شهریه برگزار می شود.
وی در این باره اظهار داشت: آزمون مجدد این دانشجویان در ترم آینده و همزمان با امتحانات پایان ترم برگزار می شود.
معاون دانشگاه پیام نور ضمن ابراز همدردی با دانشجویان دانشگاه پیام نور در مناطق سیل زده استان های جنوبی کشور افزود: دروس این دانشجویان با عنوان ریزشی اعلام می شود.
محسنی یادآور شد: دروس ریزشی مازاد بر واحدهای انتخابی دانشجویان در ترم آینده است و لطمه ای به انتخاب واحد دانشجویان نمی زند.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه