معرفی کتب جدید

کتاب بالاتر از دانشگاه

کتاب بالاتر از دانشگاه

 کتاب "بالاتر از دانشگاه" اثری از محمود فروزبخش با موضوع روایتی از ۳۳ سال فعالیت مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهید اژه‌ای اصفهان با حضور الهام یاوری رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در اصفهان رونمایی شد.

 کتاب "بالاتر از دانشگاه" اثری از محمود فروزبخش با موضوع روایتی از ۳۳ سال فعالیت مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهید اژه‌ای اصفهان شامگاه پنجشنبه با حضور الهام یاوری رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در اصفهان رونمایی شد.

 در این کتاب به معرفی چهره‌ها، فعالیت‌ها و موفقیت‌های بیش از سه دهه مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهید اژه‌ای اصفهان به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین مراکز استعدادهای درخشان کشور پرداخته‌شده است.

شهردار اصفهان و دبیر اسبق مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهید اژه‌ای اصفهان در این مراسم گفت: صداقت ازجمله اصلی‌ترین رویکردهای همیشگی این نهاد با دانش آموزان بوده است.

علی قاسم‌زاده اظهار داشت: مرکز پرورش استعدادهای درخشان در طول سال‌های متمادی فعالیت خود، چهره‌های مختلفی در رشته‌ها و عرصه‌های گوناگون را به استان و کشور معرفی کرده است.

همچنین یک منتقد و نویسنده ادبی در سخنرانی خود در این برنامه بر مستندسازی فعالیت‌ها تاکید کرد و گفت: هر سندی در یک اقدام و فعالیت می‌تواند زمینه انتقال داشته‌ها و آموخته‌ها به دیگران باشد و این اصل باید موردتوجه قرار گیرد.

رضا امیرخانی، افزود: دستاوردها و روش‌ها سینه‌به‌سینه منقل نمی‌شود بلکه باید بوسیله اسناد مکتوب به نسل‌های دیگر منتقل شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در این برنامه اظهار داشت: رویکرد این نهاد تسهیل گری در فعالیت‌های مدارس سمپاد (مدارس استعدادهای درخشان) است تا بتواند در اقدامات خود موفق‌تر ظاهر شود.

محمدرضا ناظم‌زاده با اشاره به رونمایی از کتاب "بالاتر از دانشگاه" مرتبط با مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهید اژه‌ای اصفهان ادامه داد: تدوین و چاپ کتاب‌های مرتبط با مدارس برجسته و معروف اصفهان همچون هراتی، ادب و صارمیه از برنامه‌های اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان است.

 برنامه‌ریزی و حمایت از فرآیند صحیح شناسایی، هدایت و تربیت استعدادهای برتر به‌منظور رفع نیاز بخش‌های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، هنری و مدیریتی کشور در چهارچوب اساسنامه، مصوبات هیات‌امنا و اسناد تحولی و  برنامه‌ریزی به‌منظور اعتلای هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی، تقویت معرفت و تربیت دینی و رشد و ارتقای فرهنگی، پژوهشی و علمی استعدادهای برتر دانش آموزان از وظایف رییس جدید سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان است.

بیش از ۹۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه استان اصفهان تحصیل می‌کنند.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه