معرفی کتب انتشارات رشد

کتاب فرزندپروری بی دغدغه

کتاب فرزندپروری بی دغدغه

نویسنده کتاب دیویدهسلم، بیش از 20سال تجربه طبابت دارند و هم اکنون استاد کالج سلطنتی پزشکان عمومی هستند و عضو انجمن بزرگ مراقبت از کودک .ایشان در مجله فرزند پروری و چندین برنامه تلویزیونی به روشهای پرورش کودک نیز پرداخته اند .

نویسنده کتاب دیویدهسلم، بیش از 20سال تجربه طبابت دارند و هم اکنون استاد کالج سلطنتی پزشکان عمومی هستند و عضو انجمن بزرگ مراقبت از کودک .ایشان در مجله فرزند پروری و چندین برنامه تلویزیونی به روشهای پرورش کودک نیز پرداخته اند .

کتاب حاضر با بررسی علمی و موشکافانه مسایل و مشکلات خانواده ها، والدین را در تربیت موفق فرزندان بارور می سازد و به آنها می آموزد که چگونه می توان هم به سلامت و راحتی خود فکر کنند و هم از عهده مسایل مربوط به فرزندان به سادگی برآید. این اثر کتابی کاربردی برای والدین، مربیان تربیتی، روان شناسان، محققان، مدرسان و تمامی افرادی که به گونه ای علاقمند به رموز تربیت فرزند پروری هستند، می باشد.

در این کتاب 320صفحه ای می خوانیم پدرو مادری کردن به خودی خود شغل مهمی است و اگر والدین قبل از بچه دار شدن اطلاعات بیشتری درباره پرورش فرزند داشته باشند بهتر می توانند با مشکلات تربیت فرزند کنار بیایند.

گاهی والدین تنها به این قانع نیستند که فرزندشان در حد خودش پیشرفت کند، بلکه تمام تلاش خود را می کنند تا فرزندشان از دیگران موفق تر شود، در این مورد والدین استعدادها و توانایی های فرزند خویش را نادیده می گیرند، وضمن اینکه فشارهای روانی زیادی را تحمل می کنند، دیریا زود مجبور با پایین آوردن توقعات خود و به تدریج به کمترین میزان موفقیت فرزند خود نیز قانع می شوند.

این کتاب تلاش دارد تا والدین را بیشتر متوجه سلامت جسمی و روانی خود سازد زیرا والدینی که خود موفق، سالم  و امیدوار نباشند بعید به نظر می رسد که بتوانند فرزندانی سالم و موفق تربیت کنند.

کتاب حاضر با ارائه راه حلهای علمی، توصیه هایی را در زمینه های مختلف در5 بخش و 20فصل ارائه می دهد مانند مقابله بامشکلات ناشی از کار همزمان با فرزندپروری، غلبه بر مشکلات مالی، اختصاص زمانی به خود، استفاده بهینه از تعطیلات خانوادگی، والدین تنها و کسانی که فرزند معلول یا دوقلو دارند، فشار روانی و علل آن و چگونگی مقابله با آن، چگونه مراقب سلامت خودمان باشیم و مقابله با متداولترین مشکلات فرزند پروری .

این کتاب با نگارش ساده و با طرح پرسش و پاسخ جذابیت خواندن را بیشتر می کند. در فصلهای مختلف بر حسب نیاز جدولها و نمودارهایی مانند جدول علل عمده فشار روانی، تستهای افسردگی، حلقه های باطل، ارائه داستانهای واقعی، مثالها و خاطرات، مطالب را خواندنی تر کرده است.

کتاب مانند یک پزشک مصرف سیگار، الکل، داروهای مسکن، داروهای ضد افسردگی را توضیح، مزایا و مضرات آنها را بررسی و از والدین می خواهد که برای مقابله با فشار روانی ناشی از فرزندپروری هرگز به چنین داروهایی مراجعه نکنند و فقط با حفظ آرامش و قبول رشد تدریجی فرزند خود به بهترین شکل زندگی کنند.

درپایان سازمانهای بین المللی که برای کمک به والدین مفیدند وفهرست منابع برای هر فصل کتاب به صورت جداگانه معرفی شده است.

 

مشخصات کتاب :

کتاب فرزندپروری بی دغدغه

نویسنده :دکتر دیوید هسلم
مترجم :محمد قربانی - مهرداد متین راد
ناشر :رشد
تعداد صفحه :320
قطع :رقعی
شابک :978-964-2802-31-9

 

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه