مقالات گوشی هوشمند

تهیه بهترین تصاویر با گوشی هوشمند

تهیه بهترین تصاویر با گوشی هوشمند

بسیاری از  تلفن‌های هوشمند دارای دوربین‌های پیشرفته‌ای هستند، مانند آیفون ۱۱ پرو که برای تماس‌های کنفرانس ویدئویی در هر کجا و هر زمان مناسب است. اما در بسیاری از موارد، تصاویری کا با کمک گوشی‌های هوشمند ثبت می‌شوند کیفیت کافی را ندارند.

بسیاری از  تلفن‌های هوشمند دارای دوربین‌های پیشرفته‌ای هستند، مانند آیفون ۱۱ پرو که برای تماس‌های کنفرانس ویدئویی در هر کجا و هر زمان مناسب است. اما در بسیاری از موارد، تصاویری کا با کمک گوشی‌های هوشمند ثبت می‌شوند کیفیت کافی را ندارند.


به گزارش azcentral، افراد زیادی را می‌بینیم که تصاویر جالبی را از تلفن‌های هوشمند خود ارسال نمی‌کنند و این در حالی است که گوشی‌های هوشمند و با کیفیتی در اختیار دارند.


شاید بهترین پاسخ برای این مکمل را بتوان به  پیچیدگی دوربین گوشی‌های هوشمند امروزی نسبت داد، اما شما باید اصول اولیه عکاسی را درک کنید تا به کمک آنها، بهترین تصاویر را ثبت کنید.

بسیاری از  تصاویر، تحت تأثیر لایه پلاستیکی قرار گرفته اند و بسیاری از قاب‌های ارزان قیمت تلفن‌های هوشمند در بی کیفیت شدن تصاویر، بی اثیر نیستند. اگر قاب گوشی شما روی لنز را می‌پوشاند، سعی کنید بدون قاب عکس بگیرید تا ببینید آیا تصاویر  بهتر هستند یا خیر و در صورت لزوم، قاب با کیفیت تری تهیه کنید.

اکثر تلفن‌های هوشمند امروزی ضد آب هستند، بنابراین استفاده از قاب که به هیچ عنوان لنز را نمی‌پوشاند توصیه می‌شود. همچنین مهم است که همیشه قبل از گرفتن عکس از تمیز بودن لنز اطمینان حاصل کنید.

 

نورپردازی یکی از بزرگترین عناصری است که به نفع شما یا علیه شما عمل می‌کند. اگر پس زمینه سوژه شما بسیار روشن باشد، یا باعث می‌شود که پس زمینه غالب شود یا سوژه خیلی تیره شود. اغلب اوقات، وضعیت  به سادگی چرخاندن گوشی از روی منبع نور روی سوژه شما بجای پشت آن‌ها، به طرز چشمگیری تصاویر را بهبود می‌بخشید.

ممکن است به نظر نادرست بیاید، اما روشن کردن فلاش تلفن یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن عکس‌های شما است. بسته به اینکه چقدر به سوژه خود نزدیک هستید، فلاشمی تواند باعث از بین رفتن رنگ‌ها، قرمز شدن چشم‌ها و ایجاد تصویر ماسکه شود.

گوشی‌های هوشمند امروزی در شرایط کم نور بسیار بهتر می‌شوند، بنابراین سعی کنید منبع دیگری از نور (نور خیابان، شمع، چراغ و غیره) را قبل از انتخاب فلاش خود پیدا کنید. هنگام عکاسی با نور کم دقت بیشتری داشته باشید، زیرا شاتر کمی بیشتر باز می‌ماند تا نور بیشتری وارد شود. اگر از فلاش خود استفاده می‌کنید، سعی کنید عکس را کمی از عقب بگیرید.

هوش موجود در دوربین گوشی‌های هوشمند شما شگفت انگیز است، اما اگر زمان کافی برای ارزیابی عکس خود نگذارید، ممکن است تصاویر شما آسیب ببینند، پس پشت سر هم کلیک نکنید.

هنگامی که برای اولین بار دوربین خود را روی  سوژه خود متمرکز می‌کنید، مدتی به آن زمان دهید تا به طور خودکار نور، فوکوس و ... را تنظیم کند. هنگامی که به نظر می‌رسد حالت تاری خود را برطرف کرده است، مطمئن شوید که روی صفحه‌ای که می‌خواهید دوربین فوکوس کند، ضربه بزنید. همچنین می‌توانید روی موارد دیگر روی صفحه ضربه بزنید تا ببینید آیا تصویر بهتر ظاهر می‌شود، به ویژه هنگامی که نور زیادی در پس زمینه وجود دارد.

اکثر دوربین‌های دیجیتال دارای دو گزینه بزرگنمایی نوری و دیجیتال هستند. در صورت امکان زوم دیجیتال را غیرفعال کنید، بنابراین هرگز به طور تصادفی از آن استفاده نکنید، زیرا فقط تصویر شما را برش می‌دهد.

در نهایت، هر عکاسی از این که هیچ چیز نمی‌داند شروع کرد و با یادگیری نحوه عملکرد دوربین و آزمایش بهتر شد. به راحتی می‌توانید با تمرین، کار خود را بهبود دهید.

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه