معرفی کتب موسیقی
کتاب خودآموز موسیقی کودکان (فلوت)
تاریخ 09 خرداد 1399 ساعت 11:59:15
کد خبر: 012831
کتاب خودآموز موسیقی کودکان (فلوت)


در کتاب خودآموز موسیقی کودکان (فلوت) تالیف زهره طاهری، کودک برای اولین بار با خط نت و برخی از قوانین ساده‌ی تئوری آشنا می‌شود. بنابراین به بخش تئوری و راهنمای مربی در هر صفحه توجه کنید و نکات جدید را حتما مطالعه و بکار گیرید.

فصل اول کتاب به نواختن 5 نت اول فلوت (سی - لا - سل - دو – ر) پرداخته است. این نت‌ها بسیار ساده هستند و اکثر کودکان به راحتی از عهده‌ی آن بر می‌آیند.

در ابتدای هر درس جدید تصویر فلوت با اشاره به شماره انگشت گذاری مربوطه و راهنمایی‌های لازم آورده شده است.

اگر چه کتاب خودآموز موسیقی کودکان (فلوت) نسخه‌ی کامل و مستقلی برای آموزش مقدماتی فلوت ریکورد به کودکان است اما چنانچه مایل هستید یک روش جامع برای آموزش موسیقی کودک خود انتخاب کنید که بر اساس استاندارد‌های موجود طراحی و برنامه‌ریزی شده باشد، بهتر است از کتاب "خود آموز موسیقی کودکان (بلز)، انتشارات نظری " شروع کنید.

آنچه که در این دو کتاب خودآموز حائز اهمیت است نحوه‌ی ارائه مطالب درسی است که به طور جدی توانایی ذهنی و عملی کودکان و قابل درک بودن را مدنظر قرار داده است. بنابراین رعایت اصولی که در درس‌ها بعنوان راهنمای مربی و تئوری تذکر داده شده الزامی است.

طراحی روش و انتخاب مطالب بر اساس تجربه‌ی علمی و عملی سال‌ها تدریس و بکارگیری روش‌های مختلف توسط مولف و با رعایت استانداردهای رایج صورت گرفته است.

در فصل اول ضمن آشنایی با 5 نت اول در فلوت ترانه‌های خورشید خانم، چشم چشم دو ابرو، طبل بزرگم، حاجی فیروز، ترانه شادی و پروانه آورده شده که قبلا برخی از آن‌ها را با بلز نواخته‌اند.

سرعت و روند آموزش را براساس توانایی کودک تنظیم کنید. می‌توانید از الگوی جدول‌های کتاب بلز برای برنامه‌ریزی دقیق تر استفاده کنید.

فهرست مطالب
فصل اول: سی- لا- سل- دو- ر
مقدمه
برنامه هفتگی
خورشید خانم
چشم چشم دو ابرو
طبل بزرگم
حاجی فیروز
ترانه شادی
پروانه
فصل دوم: فا – می – ر- دو
مقدمه
نوایی (فلوت)
نوایی (بلز)
عروسک جون
خوشحال و شاد و خندان
دویدم
الهه ناز
سایه کمر
من و دنیا
مهتاب
جیک و جیک
جان مریم
زرد ملیجه
پیشنهادها