کتاب «پیری را چگونه مدیریت کنیم» کتابی آموزنده و کاربردی

کتاب «پیری را چگونه مدیریت کنیم» کتابی آموزنده و کاربردی

 « پیری را چگونه مدیریت کنیم» عنوان کتابی است که به قلم «عباس نوروزی» نویسنده اهل خمین به رشته تحریر درآمده و اطلاعات آموزنده و کاربردی از چگونگی گذران دوران سالمندی را با خوانندگان به اشتراک گذاشته است.

این کتاب ۴۶ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات پرپروک به چاپ رسیده و روانه کتابفروشی‌ها شده است.
قیمت هر جلد از این تازه نشر که قطع رقعی به چاپ رسیده برای علاقه‌مندان ۲۰ هزار تومان است.
محتوای این کتاب سلامتی و بهداشت، روانشناسی، تاثیر تغذیه سالم جنبه‌های اجتماعی و ایمنی دوران سالمندی است که در جای خود کمک زیادی را به افراد مسن می‌کند که روزهای خوشی را در ایام پیری سپری کنند.
نویسنده در مقدمه کتاب نوشته است؛ یکی از چالش‌های پیش روی انسان‌‍‌ها جایگاه رنج‌آور سالمندی است که به‌دلیل فقر اطلاعات مفید از این دوران استفاده مطلوب و کیفیت موثر ندارد.
پیر شدن یک واقعیت است و جلوگیری از رسیدن به ایستگاه تقریبا برای همه غیرممکن است اما می‌توان این تقدیر و مصلحت الهی را در سایه آگاهی با بهترین شکل گذراند و از خود آثار و نتایج و رد پای مثبت به جا گذاشت.
«تربیت سالم از خانواده با ادب و با فرهنگ یا اشخاص کاردان و مجرب همنشین خوب »، «تغذیه سالم»، «بهره‌گیری از علم و دانش متکی بر عمل برای سالمند»، «اثر فعالیت جسمی و روحی و روانی سالمند»، «صبر و تامل در قبال مسایل روزمره زندگی سالمند»، «سفر و آثارش در شناخت آداب و رسوم و زیبایی های طبیعت و سلامت سالمندان»، «غافل نشدن از یاد خدا » و «سخن با هم سالان سالمند» از جمله سرفصل‌های این کتاب است.
« عباس نوروزی» متولد سال ۱۳۲۷ است که از وی تاکنون کتاب‌های «مهر و ادب»، « فهم و کمال»، « شوق وصال»، « پند و مثال» و « قصه سفر پدر و پسر» منتشر شده است.
۴۰ نویسنده و شاعر در خمین کتاب چاپ کرده‌اند و ۲ انتشارات در این شهرستان فعال است.

مطالب مرتبط

مطالب پربیننده

امروز
هفته
ماه

عضویت در خبرنامه