معرفی کتب اقتصادی

کتاب نوجوان پولدار: رازهایی در مورد پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید!

کتاب نوجوان پولدار: رازهایی در مورد پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید!

رابرت کیوساکی و شارون لیچر در کتاب نوجوان پولدار: رازهایی در مورد پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید! ضمن تقویت هوش مالی فرزندانتان، به آنان نشان می‌دهند که در جهان امروز رسیدن به قله‌های موفقیت چیزی فراتر از مطالبی است که تاکنون آموخته‌اند.


رابرت کیوساکی و شارون لیچر در کتاب نوجوان پولدار: رازهایی در مورد پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید! ضمن تقویت هوش مالی فرزندانتان، به آنان نشان می‌دهند که در جهان امروز رسیدن به قله‌های موفقیت چیزی فراتر از مطالبی است که تاکنون آموخته‌اند.

به نظر شما مدرسه کودکان را برای دنیای واقعی آماده می‌کند؟

مدرسه پیوسته کودکان را تشویق به مطالعه بسیار و کسب نمرات بالا می‌کند تا بتوانند در آینده، شغلی پردرآمد با مزایای عالی داشته باشند. اما حقیقت امر این است که ثروتمندترین افراد دنیا به خاطر تحصیلاتشان ثروتمند نشدند. اگر شما به زندگی بسیاری از آنان بنگرید خواهید فهمید که خیلی از آنان مانند بیل گیتس دانشگاه را رها کرده‌اند.

در جهان امروز یک پرتاب کننده توپ بیس بال در سال بیش از 4 میلیون دلار پول درمی‌آورد و این بدان مفهوم است که دنیای کنونی دنیای متفاوتی خواهد بود. افراد شجاع برای دستیابی به موفقیت باید مسیر دیگری بروند. به همین خاطر رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) و شارون لیچر (Sharon Lechter) در کتاب نوجوان پولدار (Rich dad, poor dad for teens) سعی دارند تا به فرزندان شما مسیر حقیقی رسیدن به ثروت را نشان دهند.

ایده‌های این کتاب احتمالا برای بسیاری از والدین امروز دور از ذهن و افراطی خواهد بود. برخی از والدین زمان کافی دارند که فرزندان خود را در مدرسه بگذارند؛ اما شما در این زمانه‌ی در حال تغییر، به عنوان والدین باید پذیرای ایده‌های جدید و جسورانه باشید.

امروزه خطرناک‌ترین توصیه‌ای که می‌توانید به فرزندانتان کنید این است که به مدرسه بروند، نمرات خوبی بگیرند و به دنبال شغلی امن و مطمئن باشند. بدون شک این یک توصیه‌ی منسوخ شده و بیهوده خواهد بود؛ چرا که اگر به جهان کنونی بنگرید خواهید فهمید که چه چیزهایی در آسیا، اروپا، آمریکای جنوبی در حال رخ دادن است؛ وقایعی که نشان از تغییر دنیا دارند. بله، حقیقتا کودکان امروز نیازمند هوش و سواد مالی هستند تا بتوانند پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنند.

جملات برگزیده‌ی کتاب نوجوان پولدار:

- ثروتمند واقعی به جای جمع کردن پول به فکر خلق ثروت است.
- مهم نیست چه کاری می‌کنی مهم این است کاری کنی که پول شبانه روز برای تو کار کند.
- حقوق بگیران دولتی شاید ندانند اما فقیران دولتی هستند.
- پولدار شدن مستلزم کسب مهارت‌های تازه مالی است.
- کرونا آزمایشی بود برای این که بفهمید درآمد شما چقدر به حضور فیزیکی‌تان وابسته است.

در بخشی از کتاب نوجوان پولدار: رازهایی در مورد پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید! می‌خوانیم:

به یاد دارم در مدرسه داستانی از رابین‌هود و همراهانش گفته شد. معلم مدرسه‌ی من فکر می‌کرد این داستانی عجیب از قهرمانی رمانتیک است کسی شبیه کوین کاستنر که از ثروتمندان می‌دزد و به فقرا می‌بخشد. پدر پولدارم رابین‌هود را قهرمان نمی‌دانست. او رابین‌هود را یک کلاهبردار می‌دانست.

رابین‌هود ممکن است سال‌ها پیش از بین رفته باشد اما پیروانش هنوز زنده هستند. اغلب می‌شنوم مردم می‌گویند چرا ثروتمندان مالیات نمی‌پردازند؟ یا ثروتمندان باید مالیات بیشتری بپردازند و آن را به فقرا بدهند.

این ایده‌ی رابین‌هود است، یا همان گرفتن از ثروتمندان و دادن به فقرا که موجب بالاترین رنجش‌ها برای فقرا و طبقه‌ی متوسط شده است. دلیل این که مالیات طبقه‌ی متوسط بسیار سنگین است به خاطر همین ایده‌ی رابین‌هود است. حقیقت واقعی این است که ثروتمندان مالیاتی نمی‌دهند. طبقه‌ی متوسط است که بخاطر فقرا مالیات می‌دهد به ویژه طبقه‌ی متوسط تحصیلکرده با درآمد بالا.

بار دیگر، برای درک کامل این که چطور مسائل اتفاق می‌افتند، ما باید به دیدگاه تاریخی نگاه کنیم. ما نیاز داریم نگاهی داشته باشیم به مالیات‌ها. اگرچه پدر تحصیلکرده‌ی من متخصص تاریخچه‌ی آموزش و پرورش بود، پدر پولدارم خود را به کارشناس تاریخچه‌ی مالیات تبدیل کرده بود.
فهرست مطالب کتاب
مقدمه
فصل 1: گریزی به گذشته
فصل 2: درس اول: ثروتمندان برای پول کار نمی‌کنند
فصل 3: درس دوم: چرا سواد مالی را آموزش می‌دهید؟
فصل 4: درس سوم: به کسب‌وکار اهمیت دهید!
فصل 5: درس چهارم: تاریخچه مالیات و قدرت شرکت‌ها
فصل 6: درس پنجم: ثروتمندان پول می‌سازند
فصل 7: درس ششم: یاد بگیرید تا برای پول کار نکنید
فصل 8: غلبه بر موانع
فصل 9: شروع
فصل 10: هنوز بیشتر می‌خواهید؟
اینجا کارهایی برای انجام دادن وجود دارد
مشخصات کتاب
نام کتاب:
کتاب نوجوان پولدار: رازهایی در مورد پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید!
نویسنده:
رابرت کیوساکی، شارون لیچر
مترجم:
لیلا دژآلون
ناشر چاپی:
انتشارات طاهریان
سال انتشار:
۱۳۹۹
تعداد صفحات:
۲۸۸
زبان:
فارسی
شابک:
978-622-739127-5

مطالب مرتبط

تگ‌ها

مطالب پربیننده

پربیننده
آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه